czwartek, października 01, 2020

Paco Rabanne

Sześć zapachów Paco Rabanne Pacollection to kolekcja sześciu nastrojów, które reprezentują dobry stan umysłu, końcowe akcenty ubioru, olfaktoryczne ozdobniki stylizacji. Czym jest ta kolekcja perfum? To nie tylko kolekcja, lecz chwila na osi czasu, życie wypełnione dźwiękami, obrazami, marzeniami i nastrojami. Perfumy to coś więcej niż zapach. To zmienna, żywa atmosfera, która przeobraża się zestrojona z wibracjami i refleksami osobowości. Sześć zapachów tworzy kolekcję, w której wyrażają się najbardziej ekscytujące aspekty naszej osobowości. Sześć wyrazistych kompozycji oraz pewne charakterystyczne dla marki olfaktoryczne inklinacje doskonale ilustrują futurystyczną aurę marki Paco Rabanne. Genius Me. Erotic Me. Fabulous Me. Crazy Me. Dangerous Me. Strong Me.


Pacollection to śmiały projekt, w którym zespół najlepszych twórców zapachów na świecie wykorzystał najbardziej zaskakujące substancje. Ten poczet genialnych kreatorów opracował sześć kompozycji skomponowanych z nowych, oryginalnych nut - zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Kolekcja zapachów unisex nadaje wysoką rangę wielu emocjom w bardzo integrujących granicach mody. Nie jest to jedynie kolekcja, ale terytorium wypełnione obrazami, projekcjami, wspomnieniami, wrażeniami i nastrojami. 


Paco Rabanne Pacollection Fabulous Me. jest niczym miedziane drewno wymyślone jako pozaziemski las. Drewno sandałowe to bujna baza, a jego wystawny ton zostanie rozpalony przez dynię - figlarny element połączony z absolutnie cierpkim rabarbarem. Czysta esencja wanilii, woń głęboka i zwierzęca, dodaje tym perfumom tajemniczości. Fabulous Me. to pulsujące drewno, zaczarowane listowie.

Alienor Massenet - która stworzyła ten zapach - jest cichą buntowniczką, która wizualizuje swoje zapachy jak kolory i geometryczne kształty.

„Wyobraziłam sobie bajeczny las – płomienny, jakby stanął w ogniu. Natchnieniem był tu kolor dyni. Odkrycie lasu na nieznanej planecie. Skonstruowałam naprawdę cudny sandałowiec, który jest kremowy i ma cynamonowe akcenty. Rozpaliłam go dynią. Jej kolor przenosi wszystko w inny wymiar. Wanilia, zmysłowa i zwierzęca, towarzyszy drewnu sandałowca, a rabarbar - zielonkawy i dosyć cierpki – energetyzuje wszystkie składniki i wybrzmiewa równie długo jak perfumy. Te ingrediencje są jak kontrastujące elementy, które wznoszą architektoniczną strukturę opartą na zderzeniu kolorów.” - tak mówi o swoim dziele Alienor Massenet.

Marka Paco Rabanne zawsze eksplorowała nowe terytoria. W przypadku tej kolekcji zaprojektowano pierwszy elastyczny flakon perfum. Opatentowana innowacja jest wynikiem wielu prac badawczych i procesów produkcyjnych wkraczających na nowe terytorium wychodzące poza granice wzornictwa powiązanego z perfumiarstwem. Tak, jak Paco Rabanne mógł zwrócić się do przemysłu maszynowego lub lotniczego z prośbą o wymyślenie ubrań, tak i tu przyjęto bardzo nowatorskie podejście, aby stworzyć flakon o metalicznym wyglądzie, lecz zmysłowym charakterze. Obiekt przywodzi na myśl drucianą siatkę, uwielbianą przez projektanta.


Zapachy należące do Paco Rabanne Pacollection zaprezentowano w pudełku w kolorze chromu. Kartonik to jasne etui wysokiej jakości, które może być ponownie wykorzystane do przechowywania flakonów lub innych przedmiotów. Ciekawy sposób na to, by mieć flakon pod ręką i transportować go w dowolne miejsce. Przykuwający uwagę przedmiot, który łatwo nosić i zawsze mieć przy sobie. Na plakacie dołączonym do opakowania umieszczono listę składników każdego zapachu oraz wskazówki dotyczące jego przedłużania; informacje jak go nanosić, jak długo utrzymuje się na skórze, itd.

Większość materiałów, z których wykonano opakowania, nadaje się do recyklingu zgodnie z normami obowiązującymi w poszczególnych krajach.


W spocie reklamowym produkcji Sheili Johansson wystąpiły osoby, które uosabiają bohaterów każdego z zapachów. Nakręcono go nieopodal Barcelony w La Fabrica, fascynującej betonowej katedrze – architektonicznym dziele Rocardo Bofillego. Spot śledzi poczynania sześciu magnetycznych postaci, które błądzą w zaułkach tego miejsca. Bohaterowie – jak postacie z książki, lecz jednocześnie realni – uosabiani są przez aktywne, znane, ważne osobowości współczesnego świata. A w tle słyszymy przyprawiającą o ciarki melodię legendarnej piosenki Davida Bowie’go „Heroes”.


Paco Rabanne Fabulous Me. to wyjątkowo czarujący zapach drzewa sandałowego oraz cedru w połączeniu z kolorowymi nutami roślinnymi. Jego wystawny ton rozpala dynia z delikatnym pomarańczowym miąższem oraz zielony, cierpki rabarbar. Tajemniczości dodaje czysta esencja wanilii, woń głęboka i zwierzęca. Fabulous Me. to pulsujące drewno i zaczarowane listowie.