wtorek, września 29, 2020

Perfekcyjna skóra z Estée Lauder Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA

Mojej skórze daleko do ideału i chyba już nigdy idealna nie będzie, ale są kosmetyki, które w znacznym stopniu pomagają jej utrzymać równowagę. Jako, że uwielbiam sięgać po produkty z pogranicza dermatologii oraz medycyny estetycznej, to nie byłabym sobą, gdybym nie skusiła się na nowość w gamie Estée Lauder Perfectionist, a mianowicie na Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA czyli peeling inspirowany profesjonalnymi zabiegami dermatologicznymi.


Jego przeznaczona do użytku domowego formuła równoważy wysokie stężenie kwasów alfa-hydroksylowych za pomocą kwasu hialuronowego oraz opatentowanego składnika przeciwdziałającego podrażnieniom. Peeling jest tak skuteczny, że już po pierwszym zastosowaniu, naturalna wymiana komórkowa przyspiesza, a oczom ukazuje się delikatna jak u niemowlęcia - promienna skóra. Ponadto, szybszej redukcji ulega widoczność porów, czego wynikiem jest gładsza, rozjaśniona i pełna blasku cera.


Dla uzyskania optymalnych efektów, ten żelowo-kremowy peeling wystarczy stosować raz - maksymalnie dwa razy w tygodniu - nakładając go dosłownie na 10 minut. Następnie, należy go dokładnie spłukać wodą i uważać przy tym na oczy. Ze względu na fakt, że produkt zawiera silne składniki przyspieszające wymianę komórek skóry i złuszczanie, może powodować przejściową wrażliwość skóry - ja całe szczęście tego nie odnotowałam, ale moja skóra jest przyzwyczajona do podobnych kosmetyków i zabiegów wykonywanych przez lekarza dermatologa. 


Lekkie uczucie mrowienia i zaczerwienienie to także normalna rekcja skóry na początku stosowania tego produktu, ale z czasem, skóra się przyzwyczaja i nie reaguje już tak drastycznie. Jeśli mamy skórę wrażliwą, - czas stosowania Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA trzeba skrócić do dosłownie 5 minut. 

Należy też bezwzględnie pamiętać, aby podczas stosowania kuracji i przez tydzień po jej zakończeniu stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i ograniczać ekspozycję na słońcu, aby uniknąć przebarwień. Nie zaleca się też stosowania jednocześnie produktów Perfectionist Pro Rapid Renewal Retinol Treatment oraz Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA, ponieważ może to wzmocnić podrażnienie skóry.


Przy regularnym stosowaniu Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA już dosłownie po kilku tygodniach - nasza skóra staje się bardziej rozświetlona, jaśniejsza, pory i drobne zmarszczki są mniej widoczne, a jeśli mamy skłonność do niedoskonałości - peeling pozwala też na dość skuteczne pozbycie się ich, chociaż na początku stosowania możemy zauważyć oczyszczanie się skóry i tzw. "wysyp" pryszczy. Ale warto przeczekać spokojnie ten moment i nie poddawać się podczas kuracji, bo faktycznie uzyskane efekty są podobne do tych, które otrzymujemy po wizycie w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. 


Doskonałym i niezbędnym uzupełnieniem kuracji jest oczywiście krem z wysokim filtrem. I tutaj marka Estée Lauder w linii Perfectionist wyszła na przeciw potrzebom klientek i wprowadziła kolejną nowość, czyli żelowy krem Perfectionist Pro Aqua UV Gel SPF 50. Jego niezwykle lekka, ale zarazem silna żelowa formuła, tworzy niewidzialną osłonę przed codziennymi uszkodzeniami skóry wywoływanymi przez promieniowanie UVA i UVB. A dzięki ochronie 3 w 1, zapewnia kompleksową, całościową ochronę od Estée Lauder.


Ta beztłuszczowa, żelowa emulsja o wodnistej konsystencji zapewnia intensywną dawkę nawilżenia tuż po nałożeniu na skórę. Świetnie się rozprowadza i szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego i nieprzyjemnego filmu. Z uwagi na swoją niezwykle lekką konsystencję oraz przyjazny skórze skład, krem nie jest komedogenny. Dzięki niemu oraz kuracji Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA, skóra zyskuje promienistość, gładkość, a także skuteczną ochronę i idealną bazę pod makijaż.


Ten duet jest ideałem do pielęgnacji skóry o nierównej strukturze, o nierównym kolorycie (przebarwienia) oraz do skóry problematycznej, szarej i pozbawionej blasku. W ciągu zaledwie kilku tygodni, skóra z każdym dniem staje się ładniejsza, rozjaśniona a przebarwienia stają się mniej widoczne. Oczywiście, jeśli borykamy się z mocnymi przebarwieniami - należy jednak udać się do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i wykonać np. głęboki peeling chemiczny lub zabieg laserem, ale jeśli szukamy dobrego i skutecznego w swoim działaniu produktu do samodzielnego stosowania w domu, to Estée Lauder Perfectionist Pro Instant Resurfacing Peel 9.9% AHAs + BHA z pewnością będzie doskonałym wyborem - zwłaszcza jesienią.