poniedziałek, października 05, 2020

Innowacja w pielęgnacji skóry głowy i włosów czyli Kevin.Murphy Scalp.Spa

Zdrowa skóra głowy to nie tylko gwarancja pięknych i zdrowych włosów. To również zachowanie równowagi całego organizmu, bo zdrowe ciało zaczyna się właśnie od zdrowej skóry głowy. Gdy nasze mieszki włosowe są oblepione osadem z niedokładnie spłukanego szamponu, odżywki oraz pozostałościami środków do stylizacji, jak pianki, żele, czy lakier do włosów - to nie ma mowy o tym, aby nasz organizm tego nie odczuwał. Nawet, jeśli wydaje nam się, że nasza skóra głowy jest pozornie czysta - to tak nie jest - gromadzi się tam bowiem również sebum i stary, złuszczający się naskórek, który zapycha ujścia mieszków włosowych - co często prowadzi do ich wypadania. Z pomocą śpieszy nam marka Kevin Murphy, która niedawno wprowadziła niezwykle innowacyjną linię Scalp.Spa, która ma pomóc nam oczyścić ale również i nawilżyć skórę głowy oraz włosy.  


Gamę Scalp.Spa tworzą dwa produkty, które jednocześnie zapobiegają przetłuszczaniu się włosów: oczyszczający szampon Scalp.Spa Wash oraz delikatnie złuszczające peeling Scalp.Spa Scrub. Dlaczego te kosmetyki warto stosować w duecie, a nie osobno? Peeling - to dopiero pierwszy krok w pielęgnacji skóry głowy -  usuwa martwy naskórek, likwiduje zanieczyszczenia i poprawia ukrwienie skóry, co oczywiście bardzo korzystnie wpływa na wzrost oraz kondycję włosów. Krok drugi, to umycie włosów delikatnym oczyszczającym szamponem, którego formuła złożona z wody micelarnej i ekstraktu z nasion selera koi i oczyszcza skórę głowy, pozostawiając czyste i nawilżone włosy.


Kevin Murphy Scalp.Spa Scrub to innowacyjny i unikatowy peeling, który delikatnie złuszcza wszelkie zanieczyszczenia ze skóry głowy i oraz oczyszcza ujścia mieszków włosowych, aby zapewnić odpowiednią bazę dla zdrowia skóry głowy oraz optymalnego wzrostu włosów. 

Sekretem peelingu jest wyjątkowy składnik - perlit. Jest to minerał wulkaniczny, który po rozdrobnieniu naturalnie przybiera formę drobnych kuleczek. Dzięki tym właściwościom perlitu Scalp.Spa Scrub, delikatnie ale skutecznie oczyszcza skórę głowy. Formuła peelingu została wzbogacona również w wodę micelarną oraz ekstrakt z nasion selera, który pomaga rozwiązać problem z przetłuszczaniem się włosów.


Jak stosować peeling do skóry głowy Kevin Murphy Scalp.Spa? To proste - nakładamy go na wilgotne włosy i wykonujemy okrężnymi ruchami masaż skóry głowy, aby peeling dostał się dosłownie w każdy mieszek włosowy. Masaż wykonujemy przez minimum 5 minut. Następnie spłukujemy dokładnie peeling, aby pozbyć się kuleczek perlitu i przechodzimy do kolejnego kroku, czyli umycia włosów oczyszczającym szamponem Scalp.Spa Wash.


Kevin Murphy Scalp.Spa Wash to szampon oczyszczający zarówno skórę głowy, jak i włosy. Jego delikatna formuła złożona z wody micelarnej i ekstraktu z nasion selera - koi i oczyszcza skórę głowy, pozostawiając po umyciu także czyste i nawilżone włosy. Dzięki wodzie różanej oraz jej właściwościom odżywczym, pomaga także łagodzić oraz balansować skórę. Natomiast olej kokosowy zapewnia nawilżenie i zapobiega dalszemu przesuszaniu skóry głowy oraz włosów. Szampon jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów, jest również kontynuacją zabiegu oczyszczającego wykonanego uprzednio za pomocą Scalp.Spa Scrub


Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling skóry głowy? Skóra głowy, tak samo jak reszta naszego ciała, pokryta jest naskórkiem, który z czasem rogowacieje. Peeling nie tylko usuwa martwy naskórek, ale również likwiduje wszelkie zanieczyszczenia, które gromadzą się na powierzchni skóry - jak wspomniane wcześniej środki do stylizacji oraz naskórek i sebum. 

Dodatkowo, masowanie skóry głowy podczas wykonywania peelingu poprawia ukrwienie skóry, co korzystnie wpływa na przyszły wzrost oraz kondycję włosów. Uczucie podczas wykonywania peelingu jest niezwykle przyjemne. Drobinki delikatnie masują skórę, co daje nam uczucie ukojenia i odprężenia. Ale najciekawsze uczucie jest wtedy, gdy już zakończymy peeling i umyjemy włosy szamponem - wtedy czujemy, jakby nasza skóra głowy dosłownie oddychała. Tak - to sygnał, że jest czysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. 


Aby zadbać o nasz organizm u podstaw - co 2 tygodnie warto wykonywać peeling skóry głowy oraz stosować szampony oczyszczające. To niezwykle wydajne produkty, których nie musimy ich używać za każdym razem, gdy myjemy włosy - powinniśmy potraktować je jako kurację, która wystarczy nam z pewnością na min. pół roku stosowania. Zarówno Kevin Murphy Scalp.Spa Scrub, jak i Scalp.Spa Wash możecie kupić w sklepie hair2go <KLIK> Dlatego daj odetchnąć swoje skórze głowy i doprowadź swój organizm do równowagi zaczynając dosłownie od czubka głowy.