czwartek, stycznia 26, 2012

EMU olejek cudotwórca

Kilka tygodni temu, dzięki współpracy ze sklepem Morze Urody, otrzymałam do testów olejek EMU Lady Mineral, o którym kompletnie niczego nie wiedziałam. Został mi on polecony przez Pana Arka, który napisał, że będzie doskonały na moje problemy z cerą. No i co... Pan Arek się nie mylił...


Od pradawnych czasów australijscy Aborygeni wykorzystywali Olejek Emu jako środek do pielęgnacji skóry w celu szybkiego gojenia ran, na przesuszenia skóry spowodowane nadmiernym opaleniem, wiatrem , dla złagodzenia bólu mięśni i stawów, oparzenia. Olejek Emu był używany jako środek w medycynie ludowej do leczenia różnych chorób skóry, mięśni i stawów, a nawet, dolegliwości związanych z artretyzmem i reumatyzmem. Teraz starożytne mądrości Olejku Emu są rozwijane przez współczesną naukę.

Jakie są korzyści z używania Olejku Emu?
Olejek Emu charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami pielęgnacyjnymi. Może być stosowany jako krem ​​odżywczy. Jestidealny w walce ze zmarszczkami. Działa przeciwzapalnie i antyseptycznie bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Olejek Emu jest znakomitym środkiem pomagając zmniejszyć ból i stan zapalny uszkodzonych tkanek i stawów. Badania laboratoryjne i analizy Olejku Emu zarówno w Australii i USA potwierdziły, że Olejek Emu posiada zdolność do zmniejszenia zapalenia stawów, ponieważ zawiera wysoki poziom kwasu linolenowego i kwasu oleinowego, które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Olejku Emu znakomicie wchłania się i przenika głęboko w tkanki, dzięki czemu jego działanie nie ma tylko charakteru powierzchniowego. Właściwości zdrowotne Olejku Emu powodują że jest on skuteczny w szerokim wachlarzu zastosowań. Oto niektóre z nich:


Przeciwstarzeniowe
Emu Oil jest niedoścignionym przykładem produktu o właściwościach nawilżających. W badaniach stwierdzono, że sucha skóra starzeje się o wiele szybciej. Zastosowanie Olejku Emu pozwala na doskonałe nawilżenie skóry, wpływa na zmniejszenie zmarszczek i plam starczych na skórze.
Na rozstępy i blizny
Olejek Emu jest używany jako naturalne antidotum na rozstępy i blizny.
Artretyzm
Olejek Emu pomaga w walce ze sztywnością mięśni i stawów, a także pomagazmniejszyć stan zapalny i obrzęk stawów. Działa podobnie jak środek przeciwbólowy lecz bez skutków ubocznych.
Kontuzje - masaż
Zerwania mięśni, skręcenia, uszkodzone więzadła, to częste dolegliwości sportowców i miłośników aktywnego wypoczynku. Zastosowanie Olejku Emu powoduje do 50% szybsze leczenie tych przypadłości. Wiele profesjonalnych drużyn sportowych używa już w swoich gabinetach masażu Olejku Emu.
Rany i zadrapania
Olejek Emu łagodzi ból i stan zapalny skaleczeń i zadrapań, łagodzi pieczenie oraz przyspiesza proces gojenia.
Oparzenia
Olejek Emu okazał się bardzo skuteczny na oparzenia wszystkich typów, w tym oparzenia słoneczne i oparzenia 1-go i 2-go stopnia. Działa przeciwbólowo i znacznie zmniejsza blizny i pęcherze.
Łuszczyca i wyprysk
Olejek Emu działa jak balsam terapeutyczny dzięki nawilżaniu skóry przez co zmniejsza swędzenie, zaczerwienienia, pękanie, łuszczenie się naskórka, które występują przy wielu uporczywych schorzeniach skóry.
Pielęgnacja włosów
Emu Oil działa jako środek wzmacniający dla suchych włosów, pomaga wyeliminować rozdwajanie się końcówek i przywraca naturalny zdrowy połysk włosów.

Czyli to antidotum praktycznie na wszystko... Ja stosuję olejek do pielęgnacji mojej twarzy, na której od czasu do czasu pojawiają się wypryski, zaskórniki, mam też niewielkie blizny po trądziku i rozszerzone pory. W dodatku moja skóra jest przesuszona peelingami, kwasami i innymi inwazyjnymi zabiegami mającymi mi pomóc w walce z nieprzyjacielem. 

RECENZJA

Opakowanie - to nieduża, prosta, plastikowa buteleczka o pojemności 30ml

Zapach - nie posiada

Konsystencja - oleista, ale olejek ma białawy kolor, jest gęsty, nie spływa - bardzo wydajny - trzy krople wystarczą nam na praktycznie na całą twarz. Olejek Emu Lady Mineral to czysty olejek emu z certyfikatem AEA (American Emu Association) w pełni rafinowany, zatem jest to najwyższa jakość i nie zawiera zbędnych cząstek stałych. Konsystencja zależy od temperatury. W ok. 26-27 stopniach jest przeźroczysty. Poniżej lekko mętny, białawy.

Aplikacja - stosuję na cała twarz przed snem, można na niego nałożyć ulubiony krem, ale po co? Stosuję go tez punktowo na pojawiające się wypryski. 

Efekt/Działanie - olejek ten, w przeciwieństwie do innych znanych mi olejków ma dużo gęstszą konsystencję i nie spływa nam z twarzy - to ogromny plus, bowiem nie cierpię aplikacji olejków, bo potem jestem po nich cała tłusta. Tutaj nie mamy takiego efektu. Po pierwsze olejek doskonale nawilża i ujędrnia skórę twarzy, po drugie świetnie zwalcza pojawiające się na mojej twarzy krostki. Nie wysusza ich ale po prostu w ciągu nocy praktycznie rozpływają się w nicości. Nie jest to tez wyłącznie moja odosobniona opinia - moja koleżanka z pracy również zakupiła sobie ten olejek w Morzu Urody i ma dokładnie takie same spostrzeżenia co ja. Pryszcze idą sobie precz, a skóra twarzy jest rozświetlona, promienna, bez przebarwień oraz czerwonych plamek. W dodatku olejek świetnie radzi sobie z niewielkimi rankami - tak tak czasem zdąży mi się coś zdrapać z twarzy no i tutaj z pomocą przychodzi własnie Emu. Olejek jest niesamowicie wydajny - przez to, że jest bardzo gęsty - kilka kropel wystarcza mi na posmarowanie całej buzi. Jest mniej tłusty niż inne olejki - w nocy nie dostaje mi się do oczu i nie przyklejam się do poduszki ja to było w przypadku olejku z serii AA Eco. Uważam, ze doskonale sprawdzi się po nadmiernym opaleniu na słońcu, bo bardzo łagodzi podrażnienia. 

Cena - 49,99 zł - to całkiem sporo za taką niewielką buteleczkę, ale wierzcie mi - warto w niego zainwestować. 


A dla wszystkich oburzonych z czego pozyskuje się olejek Emu - słowa wyjaśnienia - oczywiście że olejek Emu jest produkowany z emu. Czy to jest szokujące? Nie. Tylko trzeba poznać genezę tego produktu. Olejek Emu był i jest stosowany przez Aborygenów od tysięcy lat jako antidotum na rany, oparzenia, stłuczenia, etc. Został wprowadzony do kosmetyki dla osób z problemami skórnymi, problemami ze stawami, etc. Jest to tak naprawdę produkt leczniczy i jako taki jest sprzedawany. Osoby którym pomaga np. przy łuszczycy skóry twarzy, dzięki czemu mogą wyjść z domu na pewno nie mają dylematu czy go stosować. I dla takich osób ten produkt jest przeznaczony. Znalazł jednak szersze zastosowanie ponieważ jest idealny do pielęgnacji twarzy jako krem na noc, idealny do walki z trądzikiem, idealny na stłuczenia i bóle stawów.  Musimy tez wiedzieć, że strusie są hodowane w Australii i USA tak jak u nas kury. Zatem nie bądźmy hipokrytami. Jeżeli codziennie spożywamy mięso i nie mamy wątpliwości, to i w tym przypadku nie powinniśmy się oburzać. Olejek emu to produkt uboczny. Farmy strusi i tak działają. Rozumiem natomiast wegetarian. No a produkt traktujmy w kategorii lekarstwa na dolegliwości..