piątek, grudnia 30, 2022

Oda do życia czyli Issey Miyake L'Eau d'Issey kończy 30 lat

Był rok 1992. Świat perfum był zakorzeniony w orientalnych, mocnych zapachach, ale kiedy Issey Miyake przedstawił L'Eau d'Issey wodne i poetyckie arcydzieło, wywrócił świat zapachów do góry nogami, sprzeciwiając się wszelkim z góry przyjętym wyobrażeniom. L'Eau d'Issey to oda do życia i tętniącej życiem energii, która inspiruje nas do ponownego odkrycia samej istoty życia.


Najpierw Issey Miyake spotkał się z Jacquesem Cavallierem, jednym z najbardziej utalentowanych „nosów” świata perfum, aby przedstawić swoje aspiracje związane z zapachem. Jego wizja była w równym stopniu prosta i zaskakująca: stworzyć zapachową ekspresję kropli wody. Wyzwanie zainspirowało perfumiarza. Zaczął od przedawkowania calone, po raz pierwszy zastosowanej w zapachu dla kobiet. Ta cząsteczka uosabia wszystkie aspekty wody: jej chłód, falowanie i niepowtarzalny aromat morskiej bryzy. 

„Natura jest najlepszym perfumiarzem. Ma wszystko, czego potrzebujemy do inspiracji”. Poprzez L’Eau d’Issey Pan Miyake przypomina nam, że jesteśmy stworzeniami natury. Zaprasza nas do ponownego połączenia się ze światem przyrody.


Formuła Cavalliera była zupełnie nowa: calone, niczym ciężka kropla rosy, błyszczy na tle uwielbianych na Zachodzie płatków róż zestawionych ze swoim wschodnim odpowiednikiem, lotosem. Nuty te wieńczy powiew białych kwiatów, odsłaniający ostre zielone akcenty. 

Każdy aspekt L’Eau d’Issey oddaje element występujący w naturze zarówno w sensie zapachowym, jak i dotykowym. Wdychamy miękkość płatka, gładkość liścia i oczywiście wilgotność wody. Trzydzieści lat później manifest zapachowy zapachu jest jeszcze bardziej aktualny niż w momencie jego narodzin.


Jeśli chodzi o flakon, Miyake ponownie zerwał z tradycją. Zawsze wierny swojej wizji prostoty i piękna, idealny, najbardziej elegancki wybór. Srebrny korek zwieńczony jest pojedynczą kulą - poetyckim hołdem dla księżyca, który wydaje się być umieszczony na szczycie Wieży Eiffla. To ikona, która podbiła serca pokoleń kobiet, wszystkie inne, każda z taką samą intensywnością. L’Eau d’Issey to monumentalna kreacja w świecie designu, poza nowoczesnością i ponadczasowością.


Dziś L’Eau d’Isseynie jest już tylko zapachem. Przywołuje szeroką gamę projektów artystycznych i innowacji podejmowanych przez lata przez dom Miyake. Wielu uznanych artystów i projektantów przyczyniło się do powstania innych flakonów wypełnionych niezwykłymi zapachami zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, stworzonych przez utalentowanych perfumiarzy.


Aby uczcić 30 lat L’Eau d’Issey, Issey Miyake powierzył dwóm artystom wyrażenie własnego poglądu na ten kultowy zapach. Poprzez fantastyczne kreacje Elisa Valenzuela i Luiz Zerbini dzielą się własną reinterpretacją.

Od trzydziestu lat Issey Miyake Parfums kształtuje świat, w którym czystość i pomysłowość istnieją w doskonałej symbiozie. Przekraczając zarówno czasy, jak i trendy, z naturą jako wiecznym źródłem inspiracji, dom wciąż się odnawia. Tak jak płynąca woda nieustannie przypływa i odpływa, tak marka Issey Miyake wciąż zaskakuje wizjonerskimi koncepcjami swojego twórcy. Historia nigdy się nie kończy i zawsze jest wyjątkowa.


#materiał reklamowy