środa, grudnia 14, 2022

W imię róży czyli Chloé Rose Naturelle Intense

Moja ulubiona linia zapachów Chloé wzbogaciła się niedawno o produkt Chloé Rose Naturelle opracowany w taki sposób, aby zminimalizować jego negatywny wpływ na środowisko. Ta nowa i bardziej intensywna wersja zapachu Chloé Rose Naturelle Intense to tym razem woda perfumowana, w której bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wyeksponowano różę - symbolizującą tę linię.


Nową Wodę Perfumowaną Chloé Rose Naturelle Intense umieszczono w momentalnie rozpoznawalnym przez wszystkich flakonie linii Chloé Signature, który zachował swój architektoniczny kształt, kobiecą rypsową kokardkę oraz kontury przypominające plisy kultowej solejki Chloé. Teraz, dodatkowo wyróżnia się charakterystycznym odcieniem liściastej zieleni - symbolu natury - zdobiącym zarówno wstążeczkę, jak i pudełko.

Flakon Chloé Signature został tym razem unowocześniony, aby zmniejszyć jego negatywny wpływ na środowisko. Materiały pochodzące z recyklingu stanowią obecnie 25% masy szkła i 40% tektury użytej do produkcji pudełka. Wstążkę wykonano w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.


Ten nowy drzewno-różany zapach jest dziełem kreatora Alexisa Dadiera. W kompozycji Chloé Rose Naturelle Intense debiutuje słodka, świeża bergamotka. W ślad za nią wyłania się czyste i delikatne neroli z nutami płatków, a następnie szlachetna i wyrafinowana esencja róży organicznej: charakterystyczna nuta, lekko zabarwiona dymnym i waniliowym aromatem drewna dębowego. W nucie głębi kremowy sandałowiec nadaje zapachowi pełny charakter, a akcent cedru określa jego ponadczasową elegancję.


W dążeniu do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i wykorzystywania naturalnych składników wszędzie, gdzie tylko to możliwe, skomponowano Chloé Rose Naturelle Intense w 100% ze składników naturalnego pochodzenia, alkoholu i wody. Zapach nie zawiera niczego więcej. Jest wegański i nie ma w nim sztucznych barwników. 

Marka Chloé przywiązuje szczególną wagę do źródeł, z jakich pozyskuje główne składniki Wody Perfumowanej: róża jest pochodzenia organicznego, a esencję dębową ekstrahuje się drewna pochodzącego z przemysłu drzewnego, przetworzonego wtórnie w ramach upcyklingu.


Zapach Chloé Rose Naturelle Intense jest dostępny w trzech pojemnościach: 30 ml, 50 ml oraz 100 ml. W ramach inicjatywy, która ma na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, marka Chloé opracowała refill wykonany w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, kompatybilnego z flakonami o pojemności 100 ml.

Gdy flakon zostanie opróżniony, wystarczy prostym gestem odkręcić pompkę i uzupełnić perfumy. Refill jest przymocowany bezpośrednio do szyjki flakonu i automatycznie przerywa napełnianie, aby dostarczyć odpowiednią ilość zapachu.


„Moja natura, moja siła”: oto motto kobiety Chloé, w którą wciela się brytyjska aktorka Lucy Boynton. Kobieta Chloé Rose Naturelle Intense jest delikatna, lecz zdecydowana. Skupia naszą uwagę na tym, co najważniejsze; pobrzmiewa w niej pewna siebie, autentyczna kobiecość, wolna od wszelkiej nienaturalności. To duch Chloé w najczystszej postaci.


Dla mnie, każdy nowy zapach od Chloé Signature jest wielkim wydarzeniem. Sam flakon jest uosobieniem delikatności, kobiecości a nuty zapachowe zawsze uosabiają i podkreślają moje usposobienie. To zapach, który warto znaleźć pod choinką - nie ważne, czy kupimy go dla siebie, czy napiszemy list z życzeniem do Mikołaja. Z nowym zapachem Chloé Rose Naturelle Intense, Święta z pewnością pozostaną niezapomniane.