środa, maja 04, 2022

Grzeczna dziewczynka w stylu glam czyli Carolina Herrera Very Good Girl Glam

Podążając śladem światowego sukcesu Very Good Girl w tym roku, Carolina Herrera przedstawia nową odsłonę zapachu - Very Good Girl Glam. Przesuwając granice między zrównoważonymi składnikami, a unikalnym i nowoczesnym procesem ekstrakcji, Very Good Girl Glam stanowi odę do pełnej siły kobiecości, zamkniętej w nieustraszonych i bezkompromisowych perfumach.


Już od swojej premiery w 2016 roku, kultowy flakon zapachów Good Girl w kształcie szpilki, odzwierciedla wyrafinowaną kobiecą siłę. Very Good Girl Glam interpretuje na nowo nasyconą czerwień oryginalnej Very Good Girl. Tym razem, została ona podkreślona kaskadą brokatu, który prowadzi ją ścieżką jeszcze bardziej udoskonalonej kobiecości. To właśnie ten urokliwy detal, rozbudził wyobraźnię kreatorów zapachu: Quentina Bischa, Louise Turner i Shyamali Maisondieu. Wspólnie stworzyli iluzję połyskującej nuty głowy, która oparta została na aromacie czerwonych owoców, gdzie pierwsze skrzypce gra soczysta czereśnia.


To fascynująca zmiana, w stosunku do czerwonej porzeczki, która rozbrzmiewa w początkowych akordach Very Good Girl. „Złożoność czereśni jest głębsza, wyraźnie intensywniejsza.” mówi Quentin Bisch. „Czereśnia ukazuje swoją wielowymiarowość również na płaszczyźnie wizualnej, poprzez połyskującą skórkę w odcieniach ciemnej czerwieni przeplatanej różem.” Śmiała i dosłowna interpretacja koloru, mocno związanego z wrodzoną siłą kobiet.


Głębia aromatu czereśni, została zintensyfikowana nutą wanilii w bazie, tworząc wielozmysłowe doświadczenie zapachowo- smakowe. Słodko-pikantne kontrasty nawiązują do dualizmu Good Girl, który jest nieodłączną częścią wszystkich zapachów należących do rodziny.

Słynne stwierdzenie Caroliny Herrery brzmi: „Zapach powinien być uważany za niewidoczny dodatek.” 

Kobieta mająca na sobie Very Good Girl Glam, nie boi się zwracać na siebie uwagę poprzez swoją osobowość. Jest nieustraszona i asertywna. Śmiało wyraża siebie przez zapach. Ekstrakt z róży, wyczuwalny w sercu tej odważnej, nowej kompozycji, stanowi wyraźne oświadczenie kobiecości.

Skoncentrowana woda różana, nie tylko podkreśla przepełnione luksusem serce zapachu Very Good Girl Glam, ale także wznosi z ją z poziomu wody perfumowanej do przepełnionych intensywnością perfum. Zespół stojący za stworzeniem tego zapachu, na nowo odkrył proces ekstrakcji, nieustannie szukając niespotkanych dotąd sposobów na kreatywne wyrażanie siebie.


U podstaw tej magicznej struktury zapachowej leży nuta drzewna, która wiąże razem główne aromaty czereśni, róży i wanilii oraz reprezentuje zuchwały charakter Good Girl. Very Good Girl Glam oddaje hołd kobiecie promieniującej radością życia, która i posiada pewność siebie, by walczyć o swoje racje oraz chronić środowisko naturalne.

To bardzo letni, soczysty zapach, który urzeka swoimi akordami już od pierwszego psiknięcia na skórę. Lekko otula, jest ciepły ale i zadziorny. Very Good Girl Glam to zapach idealny dla dziewczyn i kobiet, które od czasu do czasu potrafią pokazać pazurki. Bo przecież grzeczne dziewczyny nie zawsze muszą być takie słodkie.