poniedziałek, stycznia 25, 2021

Arktyczny sekret urody czyli poznaj kosmetyki Polaar

Tam, gdzie krajobraz tworzą nietknięte śnieżne połacie, zdobione jedynie śladami łap niedźwiedzi polarnych, zaczyna się historia marki Polaar, której misja łączy najwyższej jakości kosmetyki z troską o środowisko naturalne. Za powstaniem marki Polaar stoi Daniel Kurbiel - syn badaczy rejonów polarnych, który już jako nastolatek wyruszał z rodzicami w ekspedycje na koło podbiegunowe. To tam zaczęła się jego fascynacja arktyczną florą, z której pochodzi wiele składników produktów tej francuskiej marki.

Daniel Kurbiel, podczas wypraw w okolice arktyczne zachwycił się wytrzymałością roślin żyjących na tych obszarach. Sfinansował badania, w wyniku których z organizmów tych niezwykłych roślin pozyskano składniki mające ogromny wpływ na ich odporność. 

Właśnie na podstawie odkrytych przez Daniela Kurbiela substancji, tworzone są kosmetyki Polaar - przydatne w ekstremalnych warunkach - zarówno podczas mrozów, jak i upałów. Marka oferuje kosmetyki do nawilżania, oczyszczania i regeneracji skóry i posiada w swojej ofercie rozbudowaną linię dedykowaną dla mężczyzn. Wyjątkowa siła enzymów, które znajdują się w kosmetykach Polaar, sprawia, działają one szybciej i skuteczniej od produktów konkurencji.


Dwie litery „a“ w nazwie Polaar odnoszą się do słów „arktyczny“ oraz „Antarktyda“. Logo marki oddaje piękno lodowców, kryjących się pod powierzchnią oceanu. W kosmetykach Polaar nie znajdziemy alkoholu, parabenów czy olejów mineralnych. Wszystkie produkty marki powstają z poszanowaniem zasad etyki oraz środowiska naturalnego. Polaar współpracuje z wieloma organizacjami naukowymi, zajmującymi się ochroną obszarów podbiegunowych. Dzięki temu, mamy pewność, że wszystkie produkty Polaar, zostały stworzone z troską o arktyczny ekosystem.


Polaar to pierwsze kosmetyki na świecie, które powstały w wyniku badań naukowych w świecie polarnym. Każdy zabieg wywodzi się z dogłębnych badań zasobów naturalnych koła podbiegunowego.  Marka Polaar jest zafascynowana kołem podbiegunowym, ale nie zapomina jednak o swoich francuskich korzeniach.

Produkty Polaar są wytwarzane we Francji i korzystają z doskonałości krajowego know-how w dziedzinie kosmetyków - od kontroli jakości po bezpieczeństwo produktu - każdy krok jest nadzorowany i optymalizowany przez uznaną na całym świecie wiedzę specjalistyczną. Od 2006 roku marka nie zawiera w swoich formułach parabenów, olejów mineralnych oraz alkoholu. 


Polaar wiele zawdzięcza Matce Naturze. Dlatego też ciągle szuka najbardziej efektywnych aktywów - jednocześnie je chroniąc. W zależności od sytuacji, niektóre składniki są po prostu odtwarzane, a nie zbierane na miejscu, aby zachować ich pierwotne środowisko.

Formuły kosmetyków są produkowane tak, aby były w 95% biodegradowalne i marka ciężko pracuje nad tym, aby znaleźć sposób, aby dotrzeć do pozostałych 5%. Opakowania produktów są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, a opakowania z kartonu są w 100% z papieru pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Pielęgnacja Polaar dosłownie zabiera nas w daleką podróż, ale marka dba również o to, aby nasza skóra dobrze tolerowała wszystkie formuły kosmetyków. Dlatego też każdy produkt jest testowany dermatologicznie i przechodzi rygorystyczną kontrolę przed wprowadzeniem na rynek. Jest także testowany przez samych członków zespołu Polaar


Koło podbiegunowe starannie szerzy tajemnice arktycznego piękna. Odszyfrowane przez Polaar, są przepisywane na wyjątkowe kolekcje pielęgnacyjne o przepięknie brziących nazwach, jak: Polaar Night, IcyMagic, Northern Light, Eternal Snow, Siberian White, Ice Pure. 

Najsłynniejszą linią pielęgnacyjną Polaar jest The Genuine Lapland Cream (Oryginalny krem z Laponii). Jest to gama produktów nawilżających wzbogaconych ekstraktem z 3 jagód arktycznych. W jej skład wchodzi m.in. kultowy produkt - Krem do twarzy i wrażliwych miejsc, a także Krem do dłoni, Balsam do ust oraz Mleczko do ciała. 


Krem Polaar Face and Sensitive Areas to krem niezwykły. Inspirowany Laponią, czyli magicznym miejscem, które przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i rozpala naszą wyobraźnię. Ten krem przypominający maść zawiera skoncentrowane owoce arktyczne i wykorzystuje no nowo pradawne sekrety piękna Laponek. Topnieje po zetknięciu się ze skórą, aby ją nawilżać i odżywiać. 

Jego przyjemnie otulająca formuła, wzbogacona arktycznymi malinami, jeżynami i borówkami, odżywia, regeneruje i chroni suchą oraz wrażliwą skórę całej rodziny. Skóra jest zabezpieczona przed wiatrem, słońcem i przesuszeniem. Krem łagodzi także podrażnienia pieluszkowe u niemowląt, egzemę oraz łuszczycę. 


Stosowanie pielęgnacji Polaar jest jak przeżycie wyjątkowego doświadczenia. Dzięki tym kosmetykom, magia Antarktydy wkracza do naszego codziennego życia. Zapachy produktów do pielęgnacji skóry Polaar są niewiarygodne - odnosimy wręcz wrażenie, że oddychamy powietrzem bieguna polarnego. Formuły kosmetyków są natomiast świeże i lekkie, a każdy produkt zanurza nas w miękkości Arktyki. Jak byśmy dosłownie dotykali płatków śniegu.

Jeśli pragniecie przeżyć arktyczną przygodę, to koniecznie zwróćcie swoją uwagę na kosmetyki Polaar - bo z nimi daleka podróż jest gwarantowana już od pierwszej aplikacji. Kosmetyki Polaar kupicie w perfumerii Douglas <KLIK> 

* Post powstał we współpracy z marką Polaar.