środa, października 14, 2020

Mega nawilżenie czyli Clinique Moisture Surge Intense 72-Hour Lipid Replenishing Hydrator

Nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji - nie ważne, jaki mamy rodzaj cery. Dzięki utrzymaniu prawidłowego nawilżenia - skóra ma mniejszą tendencję to powstawania zmarszczek, ale również i niedoskonałości. Dlatego, każda kobieta powinna mieć na swojej toaletce dobre produkty nawilżające a najlepiej takie, które potrafią utrzymywać to nawilżenie przez długi czas. Clinique Moisture Surge to jedna z najlepiej sprzedających się linii Clinique i dlatego została wzbogacona o nowość - Clinique Moisture Surge Intense 72-Hour Lipid Replenishing Hydrator - super nawilżający krem o żelowej formule. 


Clinique Moisture Surge Intense 72-Hour Lipid Replenishing Hydrator to uzupełniający zapas lipidów kremowy żel o kojącym działaniu, który nawilża skórę aż na 72 godzin, zapewniając jej uczucie komfortu i wzmacniając barierę ochronną umożliwiając zatrzymywanie w skórze wilgoci (dzięki warstwie lipidowej). 

Całodzienna ochrona przeciw utlenianiu pomaga chronić skórę przed oddziaływaniem stresorów środowiskowych, które osłabiają naturalną barierę wilgoci i prowadzą do pojawiania się przedwczesnych oznak starzenia. Formuła Clinique Moisture Surge Intense 72-Hour Lipid Replenishing Hydrator zawiera Cica - substancję, która działa kojąco i przynosi ulgę przesuszonej, podrażnionej skórze. Efekt? Pełna blasku, jędrna i aksamitnie gładka cera.


Nowy krem Clinique Moisture Surge Intense 72-Hour Lipid Replenishing Hydrator zawiera technologię Auto Replenishing Lipid-Filler™ Technology, która dostarcza skórze lipidów i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. W miarę upływu czasu tercet lipidów łączy swe siły w celu naprawy i wzmocnienia bariery wilgoci oraz wyregulowania poziomu nawilżenia na potrzeby dłuższego utrzymywania w skórze wilgoci. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego i aktywowanej wody aloesowej formuła gwarantuje skórze trwałe nawilżanie. Aktywowana woda aloesowa i kofeina wspomaga wewnętrzne zasoby wody 72 godzinami ciągłego, samo uzupełniającego się nawilżania, nawet po zmyciu produktu z twarzy. 

Formuła redukuje drobne linie i wygładza przesuszoną, łuszczącą się powierzchnię skóry. Produkt działa kojąco i przynosi ulgę przesuszonej, zaczerwienionej, podrażnionej skórze. Wysoka zawartość Centella Asiatica (Cica/ trawa tygrysia) łagodzi stany zapalne. Obdarzona właściwościami przeciwutleniającymi witamina E chroni skórę przed oddziaływaniem stresorów środowiskowych, które osłabiają naturalną barierę ochronną skóry i mogą prowadzić do podrażnienia i pojawiania się przedwczesnych oznak starzenia.


Kolejnym godnym uwagi nawilżającym produktem w gamie Clinique Moisture Surge jest nawilżająca maska Moisture Surge Overnight Mask. Maska działa jak nocny opatrunek dla skóry bardzo przesuszonej, spierzchniętej i wymagającej mocnego nawilżenia. Maska nie tylko nawilża ale również koi spieczone miejsca po zbyt intensywnym opalaniu czy po zbyt długotrwałym przebywaniu na mrozie czy silnym wietrze.

Ta beztłuszczowa maska jest idealna do stosowania nie tylko na noc, ale zawsze wtedy, gdy nasza skóra potrzebuje silnej dawki nawilżenia. Ma działanie multifunkcyjne, bowiem można ją stosować nie tylko na skórę twarzy ale również i dłoni - zwłaszcza zimą. Taka nawilżająca kuracja to podstawa do utrzymania nawilżonej i bardziej promiennej cery.