środa, stycznia 01, 2020

2 w 1 czyli Clinique Smart Clinical MD Age Correction Duo Resculpt & Revolumize

Clinique wiedzie prym, jeśli chodzi o rewolucyjne rozwiązania w pielęgnacji. Każda nowość, którą mam okazję testować, faktycznie pozytywnie zaskakuje nie tylko estetyką opakowań, ale i tym, jaki ma wpływ na moją skórę. Gama Clinique Smart wzbogaciła się niedawno o trzy kosmetyki o działaniu anti-aging, które mają za zadanie liftingować, remodelować oraz ujędrniać skórę. 


Smart Clinical MD Age Correction Duo Resculpt & Revolumize to niezwykle ciekawy, bowiem zawierający w sobie dwa produkty, krem do twarzy. W środku, słoiczek jest podzielony na dwie części. W jednej z nich znajduje się formuła Resculpt, a w drugiej części formuła Revolumize

Bogatsza w swojej konsystencji formula Resculpt idealnie nadaje się do obszarów twarzy potrzebujących podniesienia skóry tj. szyja, linia podbródka czy żuchwa. Ujędrnia, podnosi skórę i poprawia kontur twarzy. Natomiast lekko żelowa formuła Revolumize idealnie nadaje się do obszarów twarzy potrzebujących wypełnienia: okolice oka, linie i zmarszczki, bruzdy wokół nosa i ust oraz czoło.


RESCULPT MODELUJE, UNOSI i UJĘDRNIA

W miarę upływu czasu naturalna synteza kolagenu w skórze ulega ograniczeniu, a podbudowa z włókien pod powierzchnią skóry zaczyna się pogarszać. Dostarczanie skórze niezbędnych składników w celu zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu oraz ograniczenia przerywania istniejącego kolagenu są niezbędne z punktu widzenia utrzymania integralności struktury skóry. Ekstrakt z nasion soi: bogaty w kwas lisofosfatydowy ekstrakt z nasion soi zawiera lipidy podobne do tych, które znajdują się w naszym organizmie np. w ślinie lub we łzach. LPA nakazuje skórze działanie na zasadach naturalnego procesu odnowy, przyspieszając naturalne kurczenie się skóry dla uzyskania efektu ściągnięcia.

Zawarty w formule ekstrakt z słodkich migdałów: biopolimer o ciężkich cząsteczkach rozprowadza się po powierzchni skóry tworząc rodzaj folii, która maskuje drobne linie i zmarszczki. A ekstrakt z hypromelozy/pullulanu/alg czerwonych: zbilansowana sieć polimerów bazująca na zrównoważonych surowcach i biopolimerach zapewnia natychmiastowy efekt napięcia i poniesienia.


REVOLUMIZE WYPEŁNIA, UJĘDRNIA I WYGŁADZA

Zawarty w formule kwas hialuronowy to klucz do zdrowej, młodzieńczej skóry - obdarzony niepowtarzalną zdolnością do zatrzymywania wody w organizmie. Blisko 50% kwasu hialuronowego w naszym organizmie znajduje się w skórze. Jako skuteczna substancja zwilżająca, potrafi on przyciągnąć wodę o ciężarze 1000-krotnie wyższym niż ciężar własny, w związku z czym wykorzystywany jest przez dermatologów w zabiegach ujędrniających. W miarę postępowania procesu starzenia, ilość kwasu hialuronowego obniża się, a zdolność komórek do zatrzymywania wody i kolagenu ulega obniżeniu, prowadząc do utraty elastyczności. Dodatkowo, rozmiar i waga cząsteczek kwasu hialuronowego określa głębokość wnikania przez nie w skórę. Cząsteczki o dużym ciężarze dostarczają nawilżenia górnym warstwom skóry, a cząsteczki o średnim i niskim ciężarze – jej głębszym warstwom. Dzięki zawartości cząsteczek kwasu hialuronowego o dużym, średnim i małym ciężarze formuła gwarantuje głębokie nawilżenie oraz błyskawiczny i trwały efekt ujędrnienia. 

Białko sojowe: składnik pochodzenia roślinnego, który zapewnia skórze podbudowę umożliwiającą wypełnienie drobnych linii. Ekstrakt z hydrolizowanego białka sojowego/aminokwasów sojowych/drożdży: pomaga zwiększyć zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci oraz zapewnia efekt wygładzenia dzięki wypełnieniu zmarszczek i ograniczeniu chropowatości skóry.


Obie formuły zwalczają linie i zmarszczki, nierówny koloryt oraz ziemisty odcień skóry Ciągłe uszkodzenia skóry wywołane zaprogramowanym genetycznie i spowodowanym wpływem środowiska starzeniem prowadzą do powstawania linii i zmarszczek. Morpho Technology+ Custom-Repair to dwufazowa formuła, która przeciwdziała określonym problemom skórnym oraz w ogólny sposób odmładza skórę walcząc z liniami i zmarszczkami, ziemistym odcieniem i nierównym kolorytem przy pomocy zaawansowanych peptydów wspólnie zwalczających linie i zmarszczki.


Tak jak napisałam na wstępie, gama Clinique Smart to trzy nowe produkty ale w rzeczywistości są to dwa kosmetyki, bowiem każdą z formuł, możemy kupić jako pojedyncze, pełnowymiarowe 50 ml kremy (także w opcji 30 ml) oraz wersję duo 2 w 1 zawierająca po 25 ml produktu. Tak więc mamy tutaj Smart Clinical MD Multi-Dimensional Age Transformer Resculpt, Smart Clinical MD Multi-Dimensional Age Transformer Revolumize oraz Smart Clinical MD Age Correction Duo.