piątek, maja 31, 2019

La Dolce Vita czyli Lanvin A Girl In Capri

LANVIN A Girl In Capri to kompozycja delikatna niczym tchnienie magii, muśnięcie wiatru, czuły pocałunek, chłodna bryza w letni dzień. W roli głównej występuje ONA - dziewczyna pełna wdzięku i czaru. Promienieje wewnętrznym pięknem. Spędza wakacje na wspaniałej wyspie Capri, jednej z najpiękniejszych wśród wysp Morza Śródziemnego.


Na rajskiej wyspie Capri królują miłość i piękno. Błękit Morza Tyrreńskiego jest głębszy, a woda bardziej przejrzysta niż gdziekolwiek indziej. Wyspa mieni się niezwykłymi kolorami i buzuje intensywnymi zapachami. Na wyspie współgrają ze sobą biel lokalnych domów, zieleń roślin, fiolet bugenwilli i czerń, rzucających cień, ogromnych sosen. Złote promienie słońca przeplatają się z żółtą barwą cytrusów i różem lokalnych kwiatów.


Zapach LANVIN A Girl In Capri to ucieleśnienie słodkiego, szczęśliwego życia (czyli la dolce vita). Flakon przypomina kobiece krągłości, jest delikatny, doskonale dopasowuje się do zagłębienia w dłoni. Ozdobiony jest dodatkami w kolorze złota i bieli, które wspaniale współgrają ze słoneczną barwą kompozycji.
 


Opakowanie utrzymane jest również w intensywnie żółtym kolorze. Jest promienne, radosne, przywodzi na myśl atmosferę wakacji spędzanych na odległych, egzotycznych wyspach. Podobnie jak na flakonie, widnieje na nim napisana ręcznie, niczym ważna notatka z podróży, wyraźnie odróżniająca się od żółtego tła, różowa nazwa linii zapachowej.


Kompozycja zapachowa
Nuta głowy: olejek cytrynowy Primofiore, bergamotka, różowy pieprz.
Nuta serca: kwiat grejpfruta, akord morskiej bryzy.
Nuta bazy: drewno dryfujące, piżmo.


W zapachu LANVIN A Girl In Capri odnajdziecie mocno cytrusowe i orzeźwiające nuty, które od razu kojarzą nam się ze słonecznym latem i skąpanymi w słońcu plażami. Zapach przypomina mi trochę zeszłoroczną limitowaną edycję Dolce & Gabbana Light Blue Italian Zest,  jednakże zapach od LANVIN jest bardziej cytrusowy i bardziej energetyzujący. Dla wszystkich miłośniczek świeżych i kwaskowatych zapachów - jest to zdecydowanie pozycja godna uwagi tego lata. LANVIN A Girl In Capri kupicie w perfumeriach Douglas.