środa, stycznia 30, 2019

Sen na jawie czyli Gucci Bloom Nettare di Fiori

Gucci Bloom to ogród pełen roślin i kwiatów. Ich wyjątkowość i piękno symbolizują współczesną kobietę. Pierwszy kobiecy zapach Gucci - Bloom Eau de Parfum stworzony przez Alessandro Michele’a, uosabia autentyczność i optymizm. Narrację tę kontynuuje Bloom Acqua di Fiori - zapach, który afirmuje radość i energię młodości, oraz Nettare di Fiori - portret intensywnej i tajemniczej zmysłowości.


Różnorodne formy ekspresji nowoczesnej kobiecości stanowią niuanse opowieści zapachu Gucci Bloom. W końcowym rozdziale pierwszego portfolio zapachów dla kobiet, którego twórcą jest Alessandro Michele, oryginalna esencja Gucci Bloom nabrała więcej zmysłowości i intensywności. Gucci Bloom Nettare di Fiori zgłębia tajemniczy i intymny charakter kobiety - jej autentyczność, pewność siebie i niekonwencjonalność. Począwszy od oryginalnej kompozycji Gucci Bloom, bogaty kwiatowy zapach ulega wzmocnieniu do intensywnej esencji szyprowej.


Gucci Bloom Nettare di Fiori ukazuje kwiaty w pełni ich rozkwitu, emanujące najintensywniejszym aromatem i czarem. Opracowany we współpracy z Alberto Morillasem, oryginalny zapach Gucci Bloom staje się kompozycją szyprowo-kwiatową. Kobiece nuty kwiatu róży i kwiatu osmanthusa ulegają wzmocnieniu w oryginalnej olfaktorycznej strukturze, której serce określa jaśmin, rangoon creeper i tuberoza. Wyraźnie kwiatowy zapach wyraża głębsze poczucie kobiecości w bardziej drzewnej i zmysłowej kompozycji z imbirem i różą w nutach głowy, oraz w łagodnych i enigmatycznych nutach głębi, które tworzą: paczula, piżmo i osmantus. 


Odzwierciedlając bardziej intensywną esencję, opakowanie Gucci Bloom Nettare di Fiori zdobi nowy czarny odcień kapryśnego kwiatowego zielnika. Sielankowy wzór toile de jouy liści, gałązek wiśni i kwiatów otacza czarna ramka. Podobny wzór widnieje także na etykiecie bladoróżowego flakonu.


Kampania Gucci Bloom Nettare di Fiori to uchwycone przez Glen Luchford w chwili rozmarzenia młode dziewczyny - Dakota Johnson, Hari Nef i Petra Collins popijają herbatę we wnętrzach apartamentu. Wokół nich rozkwita natura: przestrzeń wypełniają kwiaty i bujne rośliny, przeobrażając ją w intymną i surrealistyczną scenerię. Wydaje się, że obrazy dryfują między snem a rzeczywistością.


I właśnie taki jest zapach Gucci Bloom Nettare di Fiori - niczym sen na jawie. Rozkwita na skórze jak woal kwiatów przeplatający się z orientalną wonią drzewnych i zmysłowych kompozycji. To zapach,  który trwa nie tylko na naszej skórze, ale również i w głowie. Czujemy go bardzo długo i zapamiętujemy. To zapach wykreowany dla młodych, rozmarzonych dziewczyn. Jesteś jedną z nich?