czwartek, listopada 29, 2018

Benefit Brow Contour Pro czyli kredka do brwi 4 w 1

Nie wiem czy i Wy tak macie, ale pierwsze na co zwracam u kobiet to właśnie brwi. Uwielbiam piękne, mocno zarysowane brwi i od zawsze o takich marzyłam. Trzy lata temu zrobiłam makijaż permanentny brwi metodą microblading i przez ostatnie pół roku usuwałam go laserowo, bowiem nie wyglądał już estetycznie. Moje brwi wymagają podkreślenia - regularnie odwiedzam Brow Bar Benefit, gdzie specjaliści marki Benefit robią mi hennę i regulują brwi za pomocą wosku oraz pęsety. Dodatkowo, brow artists od Benefit podkreślają moje brwi za pomocą produktów tej marki. A jak pewnie wiecie, Benefit tych produktów w swojej ofercie ma bardzo dużo.


Najnowszym dzieckiem a raczej dziećmi Benefit są multifunkcyjne kredki 4 w 1 Brow Contour Pro. To idealne rozwiązanie dla tych z Was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podkreślaniem brwi i nie mają w tym wprawy, jak ja. Ta wielozadaniowa kredka do brwi zawiera odcień jasny, ciemny, końcówkę do nadawania kształtu oraz rozświetlacz. Dzięki niej brwi będą harmonijnie ukształtowane, nabiorą głębi i charakteru. Benefit Brow Contour Pro dostępny jest w 5 odcieniach, które zadowolą każdy kolor brwi i każdy rodzaj karnacji. Dziewczyny z Brow Bar dla mnie dobrały najjaśniejszą wersję Benefit Brow Contour Pro, czyli Blonde Light.


Jak stosować Benefit Brow Contour Pro? To łatwe! Wciśnij przycisk jasnego odcienia i przekręć kredkę, aż do pojawienia się wkładu. Wypełnij brew jasnym odcieniem, od początku łuku aż do jego najwyższego punktu. Aby zmienić odcień, wciśnij przycisk wybranego odcienia, aż do kliknięcia i przekręć kredkę, żeby wysunęła się odpowiednia końcówka. 


Następnie wypełnij brew ciemnym odcieniem, rozpoczynając od najwyższego punktu łuku i kierując się w stronę końca brwi. Nanieś odcień kształt pod brwią, od początku łuku aż do jego końca, oraz nad brwią, od punktu kulminacyjnego aż do końcówki. Delikatnie rozprowadź. Na koniec nanieś rozświetlacz pod łukiem brwiowym i rozprowadź równomiernie kierując się do zewnątrz.


Aby profesjonalnie podkreślić i ujarzmić brwi, użyj podwójnie zakończonego blendera do brwi Benefit. To sprytny gadżet, który z jednej strony posiada grzebyczek do przeczesania brwi, a z drugiej strony pędzelek, którym możemy wypełnić nasze brwi za pomocą pudru do brwi Foolproof.


Pierwsze zastosowanie Benefit Brow Contour Pro może wydać nam się ciut ciężkie. Ale z każdym następnym makijażem nabieramy wprawy. Chociaż ja ciągle się uczę, aby idealnie wykonturować brwi i uzyskać efekt ombre, który uwielbiam. Minusem końcówek do podkreślania brwi jest dość gruby rysik. Za jego pomocą możemy wypełnić brwi, ale nie możemy narysować pojedynczych kresek. Do tego używam cieniutkiej kredki Precisely, My Brow, która idealnie imituje włoski naszych brwi. Za to korektor i rozświetlacz są po prostu genialnym rozwiązaniem. Jednym pociągnięciem możemy bowiem skorygować to, co nam nie wyszło. 


Benefit Brow Contour Pro kosztuje 125 zł ale musimy pamiętać, że to aż 4 produkty w 1. Warto też pamiętać o promocjach w Sephora i o tym, że dzięki marce Benefit i my możemy stać się brow artists. Wystarczy dać sobie odrobinę czasu, mieć odpowiednie kosmetyki i po prostu bawić się makijażem.