środa, stycznia 31, 2018

Jak pozbyć się trądziku czyli gadżet FOREO Espada

Trądzik to nie tylko zmora nastolatek. To również utrapienie ludzi dorosłych. Specjalistyczne kosmetyki, zabiegi u kosmetyczek czy opieka dermatologa często przynoszą pożądane efekty, jednak są takie dni, gdy wysyp pryszczy skutecznie może zrujnować nam nawet najlepszy dzień. 


Nie do końca ufam gadżetom ale gdy pokazałam Foreo ESPADA mojej pani dermatolog, powiedziała, że "to może rzeczywiście działać, bowiem dermatolodzy często stosują niebieskie światło do walki z trądzikiem".

Foreo ESPADA to faktycznie skuteczną broń w walce z trądzikiem. ESPADA wykorzystuje bowiem moc precyzyjnego światła niebieskiego LED w połączeniu z pulsacjami T-Sonic™, aby skutecznie wyeliminować wypryski. ESPADA posiada klinicznie potwierdzone rezultaty leczenia skóry skłonnej do zmian trądzikowych, aby w prosty, szybki i efektywny sposób pomóc pozbyć się wszelkich niedoskonałości.  


Gdy bakterie oraz zrogowaciały naskórek uniemożliwiają sebum ujście na zewnątrz, skóra staje się zaczerwieniona w tym miejscu oraz podlega procesowi zapalnemu, co skutkuje w pojawieniu się kłopotliwego pryszcza. Przykrywanie go kolejnymi warstwami podkładu nie jest najlepszym pomysłem, a inne próby jego usunięcia mogą prowadzić do niechcianych efektów ubocznych. ESPADA wyeliminuje krostę w jej najbardziej początkowej fazie, uniemożliwiając jej przedarcie się na powierzchnię skóry.


Terapia niebieskim światłem polega na wpuszczeniu energii wiązki światła LED do wnętrza porów, aby rozprawiła się z bakteriami wywołującymi trądzik zwanymi P. acnes w miejscu ich powstawania. ESPADA generuje unikalne pulsacje T-Sonic™, które sprawiają że fale niebieskiego światła zostają wprowadzone w głębsze warstwy skóry, dla skuteczniejszego efektu. Ten nieinwazyjny zabieg przeciwtrądzikowy został poparty certyfikatem FDA, jest bezbolesny i niebrudzący.


Miękki silikon jest wyjątkowo łagodny, nawet dla najbardziej wrażliwych partii twarzy objętych zmianami trądzikowymi oraz zapobiega przenoszeniu się bakterii. 30-sekundowy zabieg z wbudowanym timerem z niezwykłą precyzją trafia w punkt.

Foreo ESPADA ładujemy raz i stosujemy przez kolejne 50 razy. Głowicy nie trzeba nigdy wymieniać. Dodatkowo urządzenie jest objęte 2-letnią ograniczoną gwarancją oraz 10-letnią gwarancją jakości.


KROK 1
Oczyść twarz, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu. Niebieskie światło ESPADA jest najbardziej skuteczne, gdy skóra jest czysta i sucha.

KROK 2
Naciśnij środkowy przycisk, aby włączyć urządzenie. Precyzyjnie skieruj wiązkę czerwonego światła na obszary skóry, na której występują zmiany trądzikowe.

KROK 3
Niebieskie światło oraz pulsacje T-Sonic™ aktywują się w momencie kontaktu urządzenia ze skórą. Przytrzymaj urządzenie w okolicach wyprysku przez 30 sekund.

KROK 4
Po 30 sekundach, urządzenie oddaje wyczuwalny impuls, informujący o tym że należy przejść do kolejnej partii twarzy obejmującej zmiany trądzikowe i powtórzyć opisany proces lub zakończyć zabieg.


Czy to urządzenie rzeczywiście rozprawia z niechcianymi pryszczami? TAK! Najlepiej działa na czerwone, bolące grudkowate krostki i ropne wypryski, które znikają już po 2 dniach "kuracji" niebieskim światłem. Nie działa natomiast na tzw. "wągry" głęboko osadzone w naszych porach. Ale z nimi rozprawiam się za pomocą plasterków oczyszczających lub u kosmetyczki.


Foreo ESPADA to genialne rozwiązanie dla osób borykających się z trądzikiem. Kuracja jest szybka, bezbolesna i skuteczna. Należy jedynie pamiętać, aby nasze urządzenie było dokładnie zdezynfekowane po każdym użyciu i trzymane w woreczku. ESPADA nie jest tania - kosztuje bowiem 649 zł ale pomyślcie ile zaoszczędzicie na wizytach u dermatologa czy też u kosmetyczki. Dla mnie to kolejny (po Foreo LUNA)  HIT spod znaku Foreo.