niedziela, kwietnia 17, 2016

Mistyczne doznanie czyli eau de parfum ALAÏA PARIS

Azzedine Alaïa to wyjątkowy i bardzo utalentowany projektant, który zapewnił sobie w świecie mody miejsce twórcy w pełnym tego słowa znaczeniu. Autor ubrań, które nigdy nie wyjdą z mody, o nienagannym kroju, jednocześnie klasycznym i śmiałym. Uzewnętrznia swój talent z mistrzowską wirtuozerią dzięki kontrastowi pomiędzy architektoniczną precyzją a zmysłową wytwornością. Poprzez top modelki, Naomi Campbell, Stephanie Seymour, Lindę Evangelistę czy Iman, stworzone zostało ucieleśnienie kobiety Alaïa: aktywnej, modnej, kobiecej, radosnej, pewnej siebie, grającej swoim ciałem i ubraniami niby wyjątkowymi narzędziami.


ALAÏA PARIS to pierwszy zapach od Azzedine Alaïa. Flakon z ciężkiego, drogocennego, czarnego szkła ozdobiony jest słynnym wzorem Alaïa wycinanym laserowo. Jest to symboliczny wzór, który po raz pierwszy pojawił się na skórzanym gorsecie w latach 90-tych.

Korek jest hołdem dla mistrzostwa Alaïi: szpulka złotych nici, wykonana z zamaku i różowego złota. Opakowanie, delikatnie zaakcentowane czernią, ma odcień Alaïa nude – nasycony różowy beż przywodzący na myśl skórę. Jeden z najważniejszych kolorów projektanta, jego talizman i obsesja.


Nuta głowy wody perfumowanej ALAÏA PARIS to doznanie świeżości: zwiewne nuty i różowy pieprz. Nutę serca tworzy doznanie kwiatowe: frezja i peonia. Nuta głęboka jest doznaniem nagiej skóry: nuty zwierzęce i piżmo.

ALAÏA PARIS to definitywnie nie jest zapach dla każdej kobiety - jest ciężki, niepokojący i wręcz mistyczny. Kojarzy się z silną, zmysłową i niezależną kobietą ubraną w garnitur od najlepszego projektanta, noszącą złotą, ekstrawagancką biżuterię i niebotycznie wysokie szpilki od Manolo Blahnika czy też Chistiana Louboutin. Sunie gładko w stronę wieżowca na Manhattanie a wszyscy mężczyźni wodzą za nią wzrokiem. Kobieta zapala cygaretkę i osnuta zapachem perfum ALAÏA PARIS oraz dymem nie zwraca na nikogo uwagi. W centrum zainteresowania jest wyłącznie ona i jej zwierzęcy magnetyzm. 

Woda perfumowana ALAÏA PARIS jest niezwykle trwała - długo pozostaje nie tylko na naszej skórze ale i w naszej pamięci. To rzeczywiście nietuzinkowy zapach - trochę koloński, odrobinę męski ale to w istocie istna gra zmysłów i drapieżnej kobiecości. ALAÏA PARIS eau de parfum możecie kupić w drogerii Douglas a kosztuje 249 zł za flakon 30 ml; 369 zł za flakon 50 ml oraz 499 zł za flakon 100 ml.