piątek, lutego 14, 2014

Mineralny look czyli podkład i puder od Lily Lolo

Na sam koniec zostawiłam sobie recenzję podkładu mineralnego i pudru od Lily Lolo, bowiem dość długo musiałam je testować aby przekonać się do mineralnego krycia na mojej twarzy. Podkład mineralny jest kosmetykiem specyficznym, do którego musimy się przyzwyczaić i znaleźć na niego "swój patent". 


Początki nakładania podkładu, powiem szczerze, były dość marne - nie umiałam nałożyć odpowiedniej ilości aby uzyskać pożądany stopień krycia bez efektu maski a dodatkowo niezbyt dobrze mi się aplikował cudownie miziatym pędzlem Super Kabuki, który otrzymałam w zestawie (był po prostu za miękki i za delikatny).

nakładam podkład pędzlem Round Kabuki,  korektorem tuszuję niedoskonałości, pudruję twarz pudrem Flawless Silk

Wpadłam więc na pomysł, aby do nakładania podkładu od Lily Lolo użyć pędzla od Sigmy - Round Kabuki, który do tej pory leżał i się kurzył. I to był strzał w dziesiątkę - tym pędzlem podkład idealnie się nakładał no i voila, uzyskałam w końcu krycie idealne. Tak jak powiedziałam, każdy musi znaleźć swój sposób na mineralny podkład.

Mój kolor podkładu to Blondie - zimny, jasny kolor bez różowych czy pomarańczowych podcieni - w sam raz dla bladych twarzyczek. Jest bardzo miałki i dobrze osadza się na pędzlu. Wysypuję go na wieczko, maczam w nim pędzel, lekko otrzepuję z nadmiaru i kolistymi ruchami przyciskając pędzel do dobrze nawilżonej skóry twarzy aplikuję podkład.

                       "raw beauty"                              tylko z podkładem mineralnym              całość  przypudrowana Flawless Silk

Krycie możemy stopniować nakładając kilka cienkich warstw. Z uwagi na to, że moja skóra ma nierówną teksturę, rozszerzone pory i blizny po trądziku, nadkładam tylko jedną warstwę aby nie zrobić sobie tapety - jedna warstwa daje mi wystarczające krycie. Przebarwienia i niedoskonałości oprószam korektorem mineralnym również od Lily Lolo, bowiem bardzo ładnie wszystko kamufluje. Całość utrwalam lekko rozświetlającym pudrem mineralnym Flawless Silk i tutaj już używam pędzla Super Kabuki Lily Lolo, który nadaje się idealnie do pudrów sypkich czy w kamieniu.
Cena opakowania podkładu to 72,90 zł.


Puder mineralny Flawless Silk - to jasny lekko brzoskwiniowy i super miałki (rzeczywiście jedwabisty) puder do wykańczania makijażu. Lekko matuje ale i rozświetla skórę nadając jej bardzo delikatny "glow" - wygładza optycznie skórę nie podkreślając przy tym niedoskonałości. Rzeczywiście ostatnio wykańczam nim każdy makijaż, nie tylko wykonany za pomocą podkładu mineralnego. Czuję, że moja skóra wtedy oddycha, bowiem nie zapycha porów i daje zdrowy wygląd mojej buzi. Uważam, że to bardzo udany kosmetyk - nawet jeśli nie jesteście przekonane do podkładu mineralnego to ten puder warto mieć.
Cena opakowania pudru to również 72,90 zł.


Pędzel Super Kabuki - teraz jest do kupienia w nowej, ślicznej szacie graficznej opakowań Lily Lolo, ja mam jeszcze "starą wersję". Pędzel Kabuki wykonany jest z najlepszego gatunkowo syntetycznego włosia, które jest ultra miękkie (tak w 100% prawda jest milutki i mięciutki jak futerko króliczka). Idealny do nakładania naszego podkładu mineralnego (z tym bym jednak polemizowała - uważam bowiem, że jest do tego ciut za delikatny). Miękkie, syntetyczne włosie nie wypada tak jak naturalne oraz zapewnia gładką aplikację podkładu. Całkowita wysokość pędzla to 7 cm, a samego włosia 4 cm. Może być używany przez wegan (ciekawa sprawa).
Cena pędzla Super Kabuki to również 72,90 zł - zdetronizował mój leciwy pędzel Kabuki od Chanel.


A do tego Walentynkowa promocja w Costasy