czwartek, lutego 13, 2014

Promienna skóra czyli podkład diego dalla palma Lightening Fluid Foundation

Marka diego dalla palma powstała w połowie lat siedemdziesiątych w Mediolanie. Jej twórcą jest jeden z najlepszych włoskich wizażystów Diego dalla Palma, pracujący przy produkcjach telewizyjnych i teatralnych, autor wielu publikacji i książek o sztuce makijażu. 


Znakiem rozpoznawczym marki jest kolor i jakość. Kosmetyki diego dalla palma, muszą sprostać wymaganiom profesjonalistów: stąd innowacyjne formuły i konsystencje produktów, wysoka wydajność podczas aplikacji oraz trwałość i wysoka pigmentacja. Każdy produkt testowany jest najpierw przez zawodowych wizażystów w firmowym salonie makijażu w Mediolanie. Kosmetyki do makijażu diego dalla palma są idealnym rozwiązaniem dla wymagających klientów, którzy poszukują ponadstandardowej jakości. 


Podkład ten dostałam od Klubu Glowhill i od razu musiałam go spróbować, bowiem podkład diego dalla palma, który posiadam (ale z serii Oil Free) i bardzo lubię jest niestety dla mnie ciut za jasny. 

Posiadam odcień 21 Ivory - to najjaśniejszy kolor w gamie odcieni tego podkładu, jednak wbrew pozorom kolor ten wcale nie jest taki jasny bowiem tuż po aplikacji trochę ciemnieje - widać to i na dłoni i na twarzy. 


Pierwsze co widzimy, to całkiem porządne krycie oraz wyraźne, piękne rozświetlenie i wyrównanie kolorytu skóry - dodatkowo (o dziwo) podkład świetnie matuje. Mam więc i piękny zdrowy "glow" High Definition ale też i mat - uważam, że latem w słonecznym blasku będzie się pięknie prezentował na skórze. Pomimo tego, że jest on podkładem rozświetlającym - nie podkreśla niedoskonałości a wręcz optycznie je wygładza. Ma średnio gęstą konsystencję, neutralny zapach chociaż opakowanie jak na ekskluzywne produkty diego dalla palma jest po prostu zwyczajne - to 25 ml plastikowa tubka z dzióbkiem (dla porównania podkład Oil Free, który posiadam zamknięty jest w pięknej oszronionej butelce z dozownikiem).

Podczas aplikacji nie zostawia smug, plam, po tygodniu codziennego stosowania nic mnie nie zapchał. Mogę spokojnie napisać, że matuje na calusieńki dzień i nie ściera się nawet o jotę - makijaż zrobiony rano wygląda tak samo wieczorem - to wielka zaleta tego podkładu.

Jedyne do czego się przyczepiam to fakt, że niestety lekko ciemnieje - a przy tak ekskluzywnym i drogim produkcie nie powinno być o tym mowy. Jestem zadowolona z uzyskanego efektu ale póki co, musi poczekać do lata aż moja skóra będzie o ton ciemniejsza.

Kosmetyki diego dalla palma nie należą do tanich i tubka 25 ml kosztuje ok. 140 zł. w Klubie Glowhill aktualnie jest promocja i można go kupić za 111,20 zł.