czwartek, stycznia 19, 2012

Siquens i pryszcze z głowy

Jeszcze w ubiegłym roku kupiłam sobie na Grouponie kupon uprawniający do zakupu kremu Siquens za 15zł - wybrałam krem przeciw niedoskonałościom skóry i muszę przyznać,  że to chyba najlepszy krem na pryszcze, z jakim miałam od dawna do czynienia. Nic nie rozprawia się bowiem z nieprzyjacielem w tak szybki i bezbolesny sposób. 


Co możemy przeczytać o kremie Siquens na stronie jego producenta:

Likwiduje przyczyny powstawania niedoskonałości oraz redukuje już istniejące. Poprawia wygląd skóry zapewniając jej odpowiednie nawilżenie, jednocześnie matując błyszczące partie.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
 • Normalizuje wydzielanie sebum i matuje
 • Zwęża pory i redukuje zaskórniki
 • Wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej ogólny wygląd
 • Nawilża i regeneruje
 • Nie podrażnia i nie wysusza
 • Doskonały jako baza pod makijaż.

Siquens MedExpert krem przeciwko niedoskonałościom, dzięki zawartości NDGA, kwasu oleanolowego oraz ekstraktu roślinnego bogatego w protoberberyny, a także właściwościom osmotycznym i hamującym aktywność 5 - alfa – reduktazy, wszechstronnie walczy z niedoskonałościami skóry, likwidując przyczyny ich powstawania oraz redukując już istniejące.

Krem działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie*, normalizuje wydzielanie sebum, zwęża pory, redukuje zaskórniki i krostki. Dzięki kompleksowi minerałów (Ca, Cu, Mg, Zn) poprawia wygląd skóry, zapewnia jej odpowiednie nawilżenie i przyspiesza regenerację. Nie podrażnia i nie wysusza.

Zawiera formułę DermoSekwencyjną ™ umożliwiającą stopniowe uwalnianie substancji czynnych i aktywne działanie kremu przez cały dzień lub noc. Nie zawiera parabenów ani parafiny. Przebadany dermatologicznie.


Działanie składników aktywnych potwierdzone badaniami klinicznymi in vitro:
- inaktywacja bakterii Propionibacterium Acnes i Acinetobacter Calcoaceticu 100%
- działanie przeciwzapalne 72%
- hamowanie 5 – alfa – reduktazy o 68%
- hamowanie rozwoju keratynocytów o 54%

oraz in vivo:
- redukcja łojotoku o 44%
- redukcja zaskórników o 35%
- redukcja krostek o 32%
- redukcja efektu błyszczenia o 21%
- zmniejszenie porów o 16%

Efekt/Działanie - tu muszę przyznać, że obietnice producenta w 100% zostały spełnione - to co napisałam powyżej rzeczywiście zaobserwowałam na własnej skórze, a mianowicie:
 1. ograniczenie łojotoku w bardzo dużym stopniu - teraz moja cera nie jest już trądzikowa - oczywiście od czasu do czasu pojawi się coś nieoczekiwanie, ale są to już odosobnione przypadki;
 2. ograniczenie wydzielenia sebum - już nie świece po jakiejś godzinie tylko po 4 godzinach - wtedy z pomocą idzie mi bibułka matująca i po kłopocie,
 3. nie mam już zanieczyszczonych i rozszerzonych porów, choć to może być też zasługa regularnego OCM
 4. krostki występują dużo rzadziej - praktycznie raz na kilka tygodni, a jeśli już coś wyskoczy to potraktowane punktowo w ciągu jednej nocy znika precz.
 5. nie zostawia tłustego filmu na twarzy przez co doskonale nadaje się pod makijaż. 
 6. Doskonale się wchłania, jest praktycznie bezzapachowy i ma delikatną żelowo-kremową konsystencję.
Reasumując to najlepszy preparat jakiego używałam w okresie ostatnich kilku lat. W dodatku jest bardzo wydajny - po unormowaniu mojej cery stosuję go wyłącznie punktowo.

Cena regularna 30 zł - więc to niezbyt drogi krem .