poniedziałek, października 16, 2023

Kwiat jak żaden inny czyli narciso rodriguez all of me

Dwadzieścia lat po wprowadzeniu na rynek zapachu for her, który na zawsze zmienił oblicze nowoczesnego perfumiarstwa, marka narciso rodriguez parfums otwiera nowy rozdział, wyznaczając nową śmiałą erę dla domów zapachowych. all of me to pryzmatyczny zapach, który na nowo interpretuje kobiecość dla zupełnie nowego pokolenia. Celebracja indywidualności i autoekspresji, all of me to zapach dla nowego ruchu silnych i swobodnych kobiet, które odkrywają własną prawdę i z ufnością przyjmują wszystko, co czyni je wyjątkowymi. Niefiltrowana i nieokreślona kobieta, która jest sobą, kieruje własną narracją, wiedząc, że jej prawdziwe kolory tworzą jej własne, niepowtarzalne światło.


Od samego początku wizja Narciso Rodrigueza dla nowego zapachu była jednoznaczna: byłaby to kwintesencja kwiatu z wyjątkowo odurzającym trenem zapachowym. Pomysł na różę opętał go obsesją, a ten kwiat – najbardziej kultowy w perfumiarstwie – stał się punktem wyjścia dla zapachu. 
„Śniła mi się róża – róża najpiękniejsza, lecz abstrakcyjna” – mówi projektant. 
Do stworzenia zapachu wybrał dwie utalentowane i kreatywne kobiety – znane perfumiarki Dorę Baghriche i Daphné Bugey. W ścisłej współpracy cała trójka pracowała razem, aby stworzyć zapach, który całkowicie na nowo odkrywa rodzinę zapachów kwiatowych. Tak jak dwadzieścia lat temu marka wprowadziła zupełnie nowy styl nowoczesnych szyprów, tak teraz wszyscy na nowo wyobrażają sobie kwiatowe zapachy dla nowej generacji kobiet.


Dora Baghriche i Daphné Bugey zainspirowały się do stworzenia zapachu kwiatowego, jak żaden istniejący obecnie, łącząc kultowy zapach róży z innym kwiatem, który tradycyjnie nie jest używany w damskich perfumach. 

„Naszym pragnieniem było przekroczenie kodów zapachowych poprzez połączenie miękkości i ponadczasowej kobiecości róży z kwintesencją męskiego składnika – geranium” – mówi Dora Baghriche. „Geranium to wieloaspektowa nuta z naturalnymi zapachowymi pomostami do róży” – mówi Daphné Bugey. „Łącząc geranium z tym kultowym kwiatem, stworzyliśmy różę bardziej asertywną i złożoną – róża staje się bardziej wyraźna, nowocześniejsza, gęstsza i głębsza. W ten sposób geranium nadaje zapachowi ostrość i wyjątkowość, dając noszącej go osobie pewność, że może wyrazić swoją wyjątkową osobowość”.


Oprócz tego akordu róży i geranium, zapach opiera się na drugim podstawowym aspekcie: bardziej kremowej i otulającej ewolucji rzadkiego akordu inspirowanego egipskim piżmem, który leży w sercu każdego z zapachów narciso rodriguez. Sześć różnych akordów piżmowych łączy się ze sobą, aby stworzyć uzależniającą jakość drugiej skóry, z których każda wnosi odrębny wymiar do zapachu - miękkość, świetlistość lub bogatą, drzewną teksturę. Mleczne nuty łączą się z tymi piżmami, tworząc nową kremową zmysłowość – mleczno-piżmowy akord, który całkowicie na nowo odkrywa sygnaturę zapachów narciso rodriguez.


Zapach otwiera świetlista rosa świeżego płatka róży, połączona z cennym naparem z róży stulistnej, zbieranej ręcznie o świcie z legendarnych pól Grasse. Celebracja kobiecości we wszystkich jej formach, kwiecistości kultowej róży, której tekstura jest wzbogacona esencją magnolii, a zmysłowość pudrową głębią czarnego irysa. Ta kalejdoskopowa mieszanka kwiatowa rozwija się w odważną nutę geranium bourbon, łącząc się z różą, by otulić serce zapachu delikatnymi, mlecznobiałymi nutami piżm. W połączeniu z urzekającą tuberozą i bogatym, miodowym absolutem róży stulistnej, zapach powoli roztapia się w trwałym uścisku z aksamitnymi nutami bursztynu i otulającym ciepłem drzewa sandałowego, tworząc bogaty i długotrwały ślad.


all of me został umieszczony w eleganckim pryzmatycznym flakonie, wymyślonym i naszkicowanym przez samego Narciso Rodrigueza. Utrzymuje architektonicznego ducha, który stał się znakiem rozpoznawczym perfum narciso rodriguez, jednocześnie nadając projektowi wyraźnie kobiecy charakter. Geometryczna, a jednocześnie zaokrąglona, pryzmatyczna butelka symbolizuje wiele aspektów każdej indywidualnej kobiety – pełne spektrum jej kolorów ugiętych w jej kalejdoskopowej formie. Flakon all of me, wykończony delikatnym różowo-złotym korkiem, jest cennym dziełem sztuki, promieniującym czystym blaskiem, który celebruje wysublimowany, różowawy zapach zamknięty w środku.


Od swojego powstania 20 lat temu marka narciso rodriguez kieruje się pionierskim duchem, którego sercem jest poszukiwanie autentyczności i esencji wszystkiego. Zrównoważony rozwój jest instynktowną częścią tej wizji, a marka narciso rodriguez nieustannie ewoluuje i wprowadza innowacje, aby na nowo wyobrazić sobie każdy aspekt swoich kreacji – od naturalnych formuł zapachowych po możliwość ponownego wykorzystania opakowań.

Zapach all of me został stworzony dla kobiety, która nie tylko docenia wszystkie swoje oblicza, ale także ceni sobie autentyczność i jest świadoma otaczającego ją świata. Odzwierciedla jego piękno, idąc przez życie w harmonii z otoczeniem. Perfumy all of me od narciso rodriguez, zawierające 88% ze składników pochodzenia naturalnego, zostały stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju. Marka stworzyła również uzupełnienia dla all of me – pierwsze refille w marce narciso rodriguez – pozwalające kobietom zachować piękny flakon na zawsze, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.


Główne składniki wegańskiej formuły są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny nie tylko z myślą o środowisku, ale także o lokalnych społecznościach rolniczych, które uprawiają te piękne składniki.

Burbon geranium pochodzi ze spółki rolniczej na Reunion – wyjątkowym terytorium, za sprawą połączenia klimatu tropikalnego oraz natury górzystych i wulkanicznych gleb. Marka narciso rodriguez współpracuje z kooperatywą prowadzoną przez kobiety, dysponującą niezrównanym know-how w zakresie uprawy tej delikatnej rośliny i produkcji jej cennej esencji. Firmenich jest w stanie wesprzeć delikatną branżę, która jest coraz bardziej zagrożona, a także zaoferować lepszą jakość życia kobietom ze spółdzielni.


Róża stulistna jest również pozyskiwana w sposób zrównoważony – zbierana ręcznie w Grasse w okresie kwitnienia w maju, dlatego ten kultowy kwiat jest również znany jako „Rose de Mai”. Napar z róży stulistnej jest używany w all of me ze względu na jego miękkość i naturalność, podczas gdy cenny absolut jest używany ze względu na bogatą kwiatową zmysłowość, z nutami przypraw i miodu tytoniowego.

Drzewo sandałowe użyte w all of me pozyskiwane jest w odpowiedzialny sposób z Australii, w ramach programu ponownego zalesiania, w ramach którego sadzi się co najmniej 30% więcej drzew niż zbiera.


/post powstał we współpracy z marką narciso rodriguez/