wtorek, sierpnia 02, 2022

Słońce zamknięte w butelce czyli Guerlain Aqua Allegoria Orange Soleia

Aqua Allegoria od Guerlain to coś więcej niż kolekcja zapachów... To manifest. Rewolucja. Współczesna definicja sztuki perfumeryjnej. Jeszcze piękniejsza, szlachetniejsza. Bliższa Naturze i jej cudom. W 2022 roku Aqua Allegoria staje się symbolem zrównoważonego podejścia marki Guerlain do innowacji w kreowaniu zapachów. Kolekcja manifestuje zaangażowanie Domu w ochronę przyrody, czego wyrazem jest wyjątkowa kampania wizerunkowa.

Nowatorski flakon został zaprojektowany w zgodzie z ekologicznym podejściem do produkcji opakowań. Kolekcja Aqua Allegoria została zdefiniowana jako alegoria wartości wyznawanych przez Guerlain, takich jak umiłowanie piękna i zrównoważone podejście do innowacji.

Pełne życia alegorie Natury celebrują jej dary, skrywając najcenniejsze składniki pochodzenia naturalnego i uwalniając ich wyjątkowe zapachy. Bardziej świetliste i sugestywne niż kiedykolwiek czekają na ponowne odkrycie... Skomponowana przez perfumiarzy-odkrywców, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu wyjątkowych składników, zapachów i emocji, aby ułożyć je w alegorie Natury... A ponieważ miłość do Natury oznacza również zobowiązanie do jej ochrony, zdecydowaliśmy się na nowo skomponować kolekcję Aqua Allegoria tak, aby uczynić ją symbolem zrównoważonego podejścia marki do innowacji w kreacji zapachów.

Wyprodukowana w całości i wyłącznie we Francji, nowa emblematyczna butelka Aqua Allegorii jest teraz wykonana w 15% ze szkła pochodzącego z recyklingu bez uszczerbku na jego połysku i przezroczystości. Ale przede wszystkim został zaprojektowany tak, aby był trwały i nadawał się do ponownego napełnienia jak jego pierwowzór - Pszczeli Flakon, stworzony 170 lat temu. Każdy aspekt butelki został ponownie zaprojektowany, a materiały dobrane tak, aby zagwarantować jego wielokrotne użycie i umożliwić miłośnikom Guerlain uzupełnianie swoich ulubionych zapachów tyle razy, ile tylko zechcą.

Mając to na uwadze, złote elementy dekoracyjne zostały zoptymalizowane tak, aby przetrwać próbę czasu, flakon z rozpylaczem można teraz odkręcić i ponownie napełnić łatwym w użyciu uzupełnieniem o pojemności 200 ml, który posiada system no-drop i jest kompatybilny z pojemnościami 75 ml i 125 ml. Uproszczona konstrukcja wkładu, wykonanego z przezroczystego szkła, z papierową etykietą i prostą, białą nakrętką, sprawia, że nadaje się on do recyklingu.


Elegancki i jednocześnie purystycznie zaprojektowany flakon Guerlain Aqua Allegoria Orange Soleia stanowi doskonałą oprawę dla tego niezwykłego zapachu. Charakterystyczny wzór o złotym splocie w kształcie plastra miodu jest pięknym hołdem dla legendarnego pszczelego flakonu. 


Orange Soleia to niezwykle letnia, świeża kompozycja szlachetnych składników, która przypomina zalany słońcem gaj cytrusowy na Sycylii. Uosabia aurę soczystych, krwistych pomarańczy, których aromaty łączą się z delikatnymi zapachami mięty, różowego pieprzu i pomarańczy bergamoty. Poszczególne składniki, oparte na ciepłej nucie leśnej i szlachetnej fasoli tonka, tworzą energetyczny zapach z letnią, beztroską aurą.

*paczka PR