niedziela, września 19, 2021

Bądź niczym bohater czyli Burberry Hero

Zapomnij o tradycyjnych stereotypach męskości i odkryj swoją wyjątkowość. Czas zostać prawdziwym bohaterem. Woda toaletowa dla mężczyzn Burberry Hero obudzi w Tobie i wzmocni pragnienie pokonania swoich granic, jak również całkowitej wolności i nieokiełznania. Pomoże Ci znaleźć odwagę, by zostać tym, kim naprawdę chcesz być - ponieważ tylko podążanie za swoim instynktem sprawi, że staniesz się prawdziwym bohaterem.


Na tle historii zapachu Burberry Hero stoi pełen sił mężczyzna, wraz z koniem, którzy razem odzwierciedlają swoje ruchy i pokonują swoje granice. Perfumiarz Aurélien Guichard nadał zapachowi zwierzęcość, która obecna jest w każdym człowieku, ale także ludzkość.


Zapach Burberry Hero w flakonie przypominającym kopyto konia stał się nośnikiem nowych elementów wizualnych. Nawiązuje do założyciela marki - Thomasa Burberry’ego - którego inicjały widnieją na nakrętce. Woda Burberry Hero ma typowy dla marki beżowy kolor.


Burberry Hero to kompozycja zapachowa będąca połączeniem siły i świeżości odzwierciedla dwoistość współczesnego mężczyzny, który jest jednocześnie silny i wrażliwy. Nuty wprowadzające należą do bergamotki, która dodaje zapachu blasku i jest uzupełniona o cytrynę i kardamon. Po chwili dołączają czarny pieprz i jałowiec, który znacząco ożywia całość, a jednocześnie stanowi typowy składnik brytyjskich zapachów. Na koniec poczujesz głębię i ciepło dostarczone przez drewno cedrowe z trzech różnych łańcuchów górskich.

Zapach rozświetlony jest musującą bergamotką i orzeźwiony jałowcem oraz czarnym pieprzem. Tę wibrującą kompozycję pogłębia nuta serca wypełniona ciepłym drewnem cedrowym pochodzącym z trzech różnych zakątków świata: z Wirginii, z gór Atlas i Himalajów.


Kampania Burberry Hero kwestionuje tradycyjne stereotypy męskości. Łącząc konia i mężczyznę, tworzy nowoczesny mit. Wyrazisty wizerunek beżowego konia na tle rozległego wybrzeża stanowi efektowne tło dla atletycznej sylwetki Adama Drivera i zgłębia kody Riccardo Tisciego dotyczące dualizmu i siły królestwa zwierząt. 


Poprzez żywą metaforę człowieka, który staje się mitycznym stworzeniem w potężnym morzu, film ilustruje historię bohatera podążającego w nieznane, przezwyciężającego przeciwności i przeobrażającego się w coś nowego, aby jednocześnie pozostać wiernym sobie.

Film wyreżyserowany przez Jonathana Glazera, ze zdjęciami wykonanymi przez Maria Sorrentiego w ramach kampanii reklamowej, przedstawia tajemniczego, żądnego przygód Adama Drivera w otoczeniu zachwycającego świata przyrody. Adam uosabia ducha zapachu, afirmuje wolność ekspresji i piękno tkwiące w sprzecznościach: jest silny i subtelny, władczy i empatyczny, wysportowany i twórczy.

Burberry Hero symbolizuje dwoistość między siłą a wrażliwością. Zapach reprezentuje ponadczasowy charakter marki Burberry, lecz jednocześnie symbolizuje poczucie nowoczesności. Połączenie uniwersalności i wyjątkowości. Zapach wyraża zwierzęcą naturę mężczyzny, która tkwi w jego wnętrzu obok prawdziwego człowieczeństwa” - tak o zapachu Burberry Hero mówi Aurélien Guichard - kreator zapachu.

Zapomnij zatem o tradycyjnych stereotypach męskości i odkryj swoją wyjątkowość. Burberry Hero uosabia bowiem wolność, transformację i męską energię. Burberry Hero prezentuje mężczyznę poszukującego wolności i indywidualnej przemiany - nie powstrzymują go już żadne uprzedzenia czy narzucone osądy. Pierwszy zapach Riccardo Tisci dla marki Burberry odzwierciedla poznawanie samego siebie i respekt wobec majestatu świata natury.


6 komentarzy:

 1. Kardamon w nutach mnie przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest delikatnie wyczuwalny ale sam zapach jest boski

   Usuń
 2. Zachwyca zarówno minimalistyczna butelka jak i wnętrze. Z powodzeniem mogłabym nosić ten zapach na swojej skórze, wg mnie to unisex!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Proszę nie linkować do swoich blogów oraz do zewnętrznych stron internetowych. Wszystkie komentarze zawierające linki będą usuwane.