piątek, czerwca 25, 2021

Nowa przygoda na horyzoncie czyli Montblanc Explorer Ultra Blue

Niepohamowany duch przygody i odkrywania charakterystyczny dla marki Montblanc wyrażony został tym razem w nowym zapachu inspirowanym błękitem natury - Montblanc Explorer Ultra Blue. Błękit to kolor nieba i mórz, to kolor pokrytych lodem szczytów górskich i rozległych jezior. Na horyzoncie każdego poszukiwacza przygód błękit zawsze zachęca do odkrywania i eksploracji. Stanowi również inspirację dla zapachu Montblanc Explorer Ultra Blue, który zaprasza do przyjęcia ducha przygody odkrywcy i wyruszenia w epicką podróż olfaktoryczną. 


Zapach jest najnowszą odsłoną linii Montblanc Explorer wprowadzonej w 2019 roku jako hołd dla pasji marki Montblanc do eksploracji i dziedzictwa, jako zaufanego towarzysza podróży odkrywców od prawie 115 lat. Drugi, obok linii Legend, filar marki Montblanc - Montblanc Explorer, został przyjęty przez nowe pokolenie poszukiwaczy przygód, rzucających wyzwanie konwencjom i chcących zostawić swój ślad w otaczającym na świecie. Wyrusz w energetyzującą, nową, zapachową podróż poprzez wielki błękit.


Montblanc Explorer Ultra Blue to oda do błękitu natury, która celebruje związek marki z otaczającym nas światem i odzwierciedla charakterystyczne cytrusowe, drzewne i morskie nuty zapachu. Trzej podróżnicy z całego świata i wyjątkowo utalentowani kreatorzy zapachów - Jordi Fernandez z Givaudan, Olivier Pescheux i Antoine Maisondieu - połączyli siły, aby opracować oryginalny zapach pasujący do dzisiejszego odkrywcy, który budzi pragnienie odkrycia cudów natury: nieba, jezior i gór. 

Górne nuty Montblanc Explorer Ultra Blue można opisać jako świetliste i pikantne połączenie najwyższej jakości włoskiej bergamotki i cytrusów z dodatkiem różowego pieprzu, który nadaje świeżej korzennej nuty z drzewnymi akordami przypominającymi pieprz i żywicę. Akord morski to bijące serce zapachu. Błękitna, wodna głębia, która pochodzi z połączenia cytrusów z morskimi i przewiewnymi nutami, przywołuje świeżość alpejskich krajobrazów z subtelną nutą morskiej bryzy. Świeże, wodniste, słone nuty kontrastują z ciepłą wonią bursztynu.


Ostatni przystanek na wyspie Sulawesi w Indonezji dostarcza składników bazowych, które definiują strukturę Montblanc Explorer Ultra Blue. Paczula najwyższej jakości została stworzona wyłącznie dla Montblanc. Oczyszczona z akordów ciemnej ziemi, które zawsze jej towarzyszą, została mistrzowsko połączona z wyrafinowanym drewnem i akcentami skórzanymi. Eksploracja polega na odkrywaniu najlepszych składników oraz umiejętności łączenia ich w celu stworzenia czegoś nowego. Intensywna, nieskończona i świeża podróż Montblanc Explorer Ultra Blue nie kończy się jednak tylko na zapachu.

Flakon wzorowany na pierwowzorze – Montblanc Explorer Eau de Parfum, nawiązuje do długiej tradycji doskonałego europejskiego rzemiosła w Niemczech, Włoszech i Francji. Montowany jest ręcznie w Montblanc Pelleteria – atelier wyrobów skórzanych we Florencji. Ochronna powłoka Ultra Blue, przypominająca w dotyku skórę, jest ozdobiona eleganckim motywem Saffiano używanym w skórzanych kreacjach Montblanc od 1926 roku oraz emblematem Montblanc wykonanym w manufakturze marki w Hamburgu. Na polerowanym, metalowym korku przywodzącym na myśl nakrętkę zabezpieczającą używaną niegdyś w pięknych samochodach typu vintage, wygrawerowany jest napis „Montblanc Explorer”. Flakon wykonany został z grubego szkła, jego okrągły kształt symbolizuje ponadczasową solidność. Na dnie flakonu wygrawerowany został symbol marki, gwiazda-ikona, symbolizująca sześć lodowców otaczających najwyższy szczyt Europy.


Dzięki Montblanc Explorer Ultra Blue marka Montblanc otwiera nowy, ekscytujący rozdział w przygodowej powieści Explorer. Wyrusz zatem w niezapomnianą wyprawę, by zobaczyć otwarte przestrzenie i rozległe górskie jeziora i ciesz się czystą świeżością głębokiego błękitu natury, uchwyconą w nowym zapachu od marki Montblanc.