niedziela, grudnia 20, 2020

Z inspiracji naturą czyli naturalna linia NUXE BIO

Natura od zawsze stanowiła główne źródło inspiracji i innowacji w marce NUXE. Klarowna wizja zielonego piękna jest odpowiedzią na potrzeby świadomych kobiet. A wszystko zaczęło się od Huile Prodigieuse - ulubieńca kobiet w sekcji naturalnych olejków kosmetycznych, aby w kolejnym kroku marka NUXE rozwijając się, stała się liderem naturalnej pielęgnacji anti-aging. Nowa, certyfikowana gama produktów organicznych do pielęgnacji skóry wykorzystuje potencjał kryjący się w naturalnych składnikach aktywnych, które pozyskiwane są w procesie zielonej ekstrakcji. Gama posiada w 100% naturalne zapachy oraz zmysłowe konsystencje, które wtapiają się w skórę, zapewniając doskonałe efekty.


Do certyfikowanej organicznej pielęgnacji nowej generacji marka wybrała bardzo skuteczne składniki aktywne pochodzenia naturalnego, aby zaspokoić podstawowe potrzeby skóry i zapewnić widoczną skuteczność. W tym celu marka wybrała metodę ekstrakcji lub przetwarzania – najbardziej odpowiednią dla każdej rośliny, aby odkryć jej potencjał przy minimalnym wpływie na środowisko.

NUXE Bio eliminuje stereotypy dotyczące płci, oferując całkowitą kolekcję niezbędnych kosmetyków. Proste i eleganckie opakowania, w 100% naturalne, świeże zapachy i skuteczność można jednogłośnie docenić! Pary mogą przyjąć postawę ekologiczną, dzieląc się produktami do pielęgnacji skóry: gwarancja oszczędności miejsca w łazience.


Od momentu powstania grupa NUXE zobowiązała się do ochrony przyrody, nieustannie dążąc do zmniejszenia wpływu swoich produktów na środowisko. Odpowiedzialny cykl życia produktu od formuły, poprzez opakowanie i recykling:
  • ŹRÓDŁA SKŁADNIKÓW: Składniki pochodzą ze zrównoważonych źródeł. Wykorzystywane są produkty uboczne z innych branż.
  • EKOLOGICZNE OPAKOWANIA: Butelki i słoiczki zostały wykonane z recyklingowanych materiałów. Nadzorowane przez zewnętrznego eksperta ds. ochrony środowiska.
  • PRODUKCJA : Wyprodukowano we Francji. Produkcja nastawiona na ograniczenie śladu węglowego, zużycia wody i zasobów mineralnych.
  • RECYKLING: Rady dla konsumenta nt. recyklingu . Formuły do spłukiwania, łatwo biodegradowalne.

Gama NUXE Bio to aż 11 produktów ze starannie wybranymi składnikami aktywnymi, które posiadają identyfikowalność genetyczną testowaną w procesie analizy DNA. Marka NUXE daje bowiem pierwszeństwo lokalnej produkcji1 i zrównoważonej sieci dostaw łącznie z ekstraktami uzyskanymi przy użyciu zielonych technologii. Procesy te nie wymagają użycia substancji chemicznych, rozpuszczalników i ograniczają zanieczyszczenia środowiska.


Moim niekwestionowanym faworytem linii NUXE Bio jest ESENCJONALNE SERUM ANTYOKSYDACYJNE z ekstraktem z nasion Chia. Serum posiada właściwości przeciwutleniające. Wyciąg z nasion chia i naturalnie stabilizowana witamina C pomagają zachować młodość skóry i ujawniać jej blask, zapewniając jednocześnie ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.


EKSTRAKT Z NASION CHIA: skuteczność przeciwutleniacza wzmocniona przez biotechnologię. Znane jako „superfood” nasiona chia mają naturalne właściwości przeciwutleniające, które zostały wzmocnione przy użyciu procesów biotechnologicznych w specjalistycznym laboratorium we Włoszech. Komórki roślinne nasion chia, stanowiące niewielką część rośliny, zostały pomnożone. Następnie poddano je procesowi fermentacji w celu wytworzenia najsilniejszych polisacharydów. Powstały ekstrakt jest w 100% pochodzenia naturalnego i pomaga aktywować naturalne mechanizmy przeciwutleniające w skórze, aby zwiększyć jej odporność na codzienne działanie czynników zewnętrznych (stres, zmęczenie, zanieczyszczenie, dym itp.).


Serum ma niezwykle lekką, wodną konsystencję, która po aplikacji na skórę wchłania się całkowicie nie pozostawiając na skórze tłustego i lepkiego filmu. Można z powodzeniem stosować je na dzień pod makijaż oraz na noc - pod ulubiony krem. Serum nie tylko doskonale nawilża nie obciążając skóry, ale również dodaje jej blasku. 


Kolejnym ulubieńcem z gamy NUXE Bio jest MULTI-PERFEKCJONUJĄCY KREM NAWILŻAJĄCY występujący w dwóch wariantach kolorystycznych - do jasnej oraz średniej karnacji. Jego stapiająca się ze skórą konsystencja wzbogacona o naturalne pigmenty, nawilża przez 24 godziny, zapewniając jednocześnie ultranaturalne wykończenie przez cały dzień. Drobne linie i zmarszczki są wygładzone, zaczerwienienia skorygowane, koloryt utrzymany, a cera rozświetlona. Na zdjęciu widzicie odcień do jasnej karnacji.


Zawarty w nim WYCIĄG Z BIAŁEJ HERBATY to w 100% naturalny sojusznik „nieskazitelnej cery”. Biała herbata Paï Mu Tan to jedna z najcenniejszych odmian, znana z bogatej zawartości polifenoli. Ekstrakt wyprodukowano we Francji z roślin uprawianych w Azji (w optymalnych warunkach klimatycznych). Ekstrakt otrzymywany jest przez macerację przy użyciu wody i składników roślinnych, a rozpuszczalnik pochodzi z kukurydzy. Ten zielony proces zużywa minimum zasobów energetycznych. Wyciąg z białej herbaty zmniejsza zaczerwienienia i przebarwienia, ujednolica koloryt cery i podkreśla jej blask.


Natura nigdy nie przestaje zadziwiać i pobudzać zmysłów. Dzięki hedonistycznej filozofii stanowiącej fundamenty NUXE oraz doświadczeniu NUXE Bio, stosowanie kosmetyków marki zapewnia przyjemność i emocje przy każdym użyciu. Zapachy mają unikalną, w 100% naturalną kompozycję, a konsystencje natychmiast wtapiają się w skórę, co stanowi prawdziwe osiągnięcie sensoryczne.