czwartek, lipca 02, 2020

Na ratunek zestresowanej skórze czyli Vichy Minéral 89

Gdy mieszkamy w dużym mieście, nasza skóra narażona jest na wiele czynników stresowych. Zanieczyszczenie powietrza, dym z papierosów, klimatyzacja, promieniowanie niebieskie i UV, częste zmiany temperatury, przemęczenie, czy też nawet zabiegi medycyny estetycznej - powodują, że nasza skóra zaczyna dosłownie wariować - bywa kapryśna, przesuszona, ściągnięta i podrażniona. Przyczyną takich objawów może być naruszona bariera ochronna skóry. Warto zatem wzmacniać tę barierę i sprawiać, aby skóra była bardziej odporna na wszystkie powyższe czynniki stresogenne. 


Gama kosmetyków Vichy Minéral 89 <KLIK> stanowi własnie pierwszy krok rutyny pielęgnacyjnej, aby chronić skórę przed czynnikami środowiskowymi. Bo zdrowa i silna bariera ochronna skóry potrafi bardzo skutecznie zapobiegać negatywnemu działaniu tych czynników

Moim niekwestionowanym faworytem z gamy Vichy Minéral 89 <KLIK> jest lekki i żelowy booster nawilżająco-ochronny. Booster Vichy Minéral 89 to unikalna kombinacja bogatej w minerały wody termalnej Vichy (po raz pierwszy w wysokim stężeniu 89%) oraz kwasu hialuronowego - naturalnego pochodzenia. Booster Vichy Minéral 89 wzmacnia barierę ochronną skóry i dzięki temu działa przeciw takim agresorom jak przemęczenie, stres czy zanieczyszczenie powietrza.

Booster Minéral 89 to pierwszy krok w codziennej pielęgnacji, który. Nakładamy go przed aplikacją ulubionego kremu - lub tak jak ja - zostawiamy na skórze solo. Jego niezwykle lekka, żelowa formuła błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego uczucia na skórze. Jest idealną bazą pod makijaż, ponieważ po aplikacji jest kompletnie niewyczuwalny na skórze i nie posiada żadnego zapachu. 


Booster Vichy Minéral 89 stosowany każdego dnia sprawia że skóra jest bardziej promienna, wzmocniona, odzyskuje nawilżenie i sprężystość, które utrzymują się przez cały dzień. Booster jest do tego niesamowicie wydajny - już niewielka doza wystarcza, aby posmarować nim całą skórę twarzy oraz szyi. Jego stosowanie jest niezwykle przyjemne. Ja, osobiście uwielbiam takie hydrożelowe rozwiązania w kosmetykach. Latem, można trzymać go w lodówce i nakładać schłodzony na skórę, która w mig dozna zarówno ukojenia, jak i nawilżenia. 


Nowością w linii Vichy Minéral 89 jest 10-minutowa maska wzmacniająco-regenerująca w płachcie. Maska również wzmacnia i regeneruje barierę ochronną skóry, narażonej na negatywne działanie czynników środowiskowych. Dzięki połączeniu 89% Wody Wulkanicznej Vichy oraz kwasu hialuronowego ta 10-minutowa maska nawilża skórę przez 24h. wzmacnia jej barierę ochronna, regeneruje, ujędrnia i eliminuje drobne zmarszczki. 

Maska Vichy Minéral 89 wyróżnia się sposobem przygotowania: w opakowaniu znajdziemy płachtę alginianową, która stworzy warstwę okluzyjną oraz płynną formułę maski, oddzielone od siebie blokadą. 


Każdą Maskę Vichy Minéral 89 przygotowujemy sami, bezpośrednio przed aplikacją. Płyn należy przecisnąć ściskając saszetkę aż pęknie blokada i płyn dostanie się do płachty. Następnie nasączoną płachtę nakładamy na skórę twarzy na 10 minut, a po jej zdjęciu, pozostały płyn wklepujemy w skórę. 

W gamie Vichy Minéral 89 znajdziemy również booster Minéral 89 Oczy - wzmacniający skórę wokół oczu. Ten kosmetyk o minimalistycznym składzie łączy 89% wody termalnej Vichy z kwasem hialuronowym naturalnego pochodzenia, kofeiną o właściwościach obkurczających i drenujących oraz adenozyną i dermochlorellą. Minéral 89 Oczy nawilża, wygładza i redukuje cienie pod oczami.

Dla mnie - wielkiej miłośniczki nawilżenia w lekkich żelowych formułach, ta seria jest faktycznie rewelacyjna. Jest niezwykle komfortowa w stosowaniu, idealna nie tylko na lato, jak i na zimę no i do tego stosunkowo niedroga. Jeśli tak jak ja lubicie żelową konsystencję kosmetyków, to koniecznie wypróbujcie serię Vichy Minéral 89 <KLIK>.