niedziela, października 27, 2019

Tiffany & Love for Him i Tiffany & Love for Her

Od ponad 130 lat Tiffany&Co., najważniejsza firma jubilerska na świecie, tworzy ponadczasowe dzieła, które afirmują związki i historie miłosne. Nowym rozdziałem w perfumiarstwie marka kontynuuje swoją tradycję celebrowania miłości i zaangażowania, wprowadzając zapachy Tiffany & Love for Her i Tiffany & Love for Him.


Zapachy Tiffany & Love for Him i Tiffany & Love for Her gloryfikują wiele różnych sposobów, w jakie miłość łączy dwoje ludzi. Energia, jaką roztaczają, wywołuje uczucie szczęścia i optymizmu. Dwa dopełniające się zapachy są hołdem dla emocjonalnych związków i wielu sposobów definiowania oraz wyrażania miłości. Zapachy Tiffany & Love to pierwszy projekt marki w kategorii podwójnych zapachów. Marka wprowadza po raz pierwszy swój męski zapach pod kreatywnym przewodnictwem Reeda Krakoffa.

„Jako marka zawsze afirmowaliśmy odwieczną siłę miłości we wszystkich jej przejawach.” - mówi Reed Krakoff, dyrektor artystyczny Tiffany&Co. „Nasze nowe zapachy ilustrują nowoczesną miłość i autentyczne więzi. Odzwierciedlają moc, radość i obietnice, jakie odnajdujemy w sobie nawzajem.”

Oba zapachy łączy wspólny główny składnik - niebieska sekwoja. Ta żywa nuta drzewna jednoczy ze sobą dwa zapachy Tiffany & Love i składa hołd legendarnemu odcieniowi Tiffany Blue®.


Tiffany & Love for Her to nowoczesny, kwiatowy zapach drzewny, skomponowany przez sławne kreatorki: Honorine Blanc i Marie Salamagne z firmy Firmenich, które współpracowały ze sobą przy tworzeniu tej inspirującej olfaktorycznej podróży. Zapach otwiera się gwałtowną eksplozją jasnych i musujących nut, począwszy od niebieskiej bazylii, roślinnego składnika opracowanego wyłącznie dla firmy Tiffany, połączonej z grejpfrutem w celu uzyskania aromatycznej świeżości. Słodki, kwiatowy bukiet neroli stanowi serce zapachu. W głębi drzewna kompozycja niebieskiej sekwoi wraz z wetiwerem i drewnem cedru określają fasetowany, kobiecy charakter zapachu.


Tiffany & Love for Him to cytrusowy, aromatyczny zapach z nutą głębi nasyconą drewnem. Kompozycję stworzyli uznani kreatorzy: Sophie Labbé i Nicolas Beaulieu z firmy IFF. Zapach uwodzi już od pierwszej chwili. Struktura rozpoczyna się od olejków imbiru, mandarynki i kardamonu. W nucie serca połączenie jałowca i cyprysu na drodze ko-destylacji, procesu stworzonego na wyłączny użytek marki Tiffany, nadaje zapachowi nowoczesny i niepowtarzalny charakter. W efekcie uzyskano aromatyczną świeżość jałowca, zaakcentowaną ciepłymi żywicznymi akcentami cyprysu. W nucie głębi tę mistrzowską kompozycję dopełnia drewno sandałowca, wetiwer i charakterystyczna niebieska sekwoja.


Marka Tiffany, inspirując się dziedzictwem swego niezwykłego rzemiosła i ponadczasowego wzornictwa, wybrała dla zapachów szklane, cylindryczne flakony. Flakony dopełniają się, lecz jednak są odmienne, zabarwione innymi odcieniami nawiązującymi do Tiffany Blue®. Oba flakony zdobi lśniący typograficzny element &, który nawiązuje do legendarnego logo Tiffany&Co. i stanowi symbol połączenia. Na srebrnych tabliczkach na ramionach każdego flakonu widnieją charakterystyczne składniki każdej kompozycji. Jasny korek Tiffany Blue® dla Niej i kontrastujący z nim czarny dla Niego ozdobiono graficznym znakiem T. Opakowanie flakonów - legendarny Tiffany Blue Box® - mają na sobie ten sam motyw T.


Kampania Tiffany & Love rozpoczyna nowy rozdział w historii zapachów Tiffany. Obrazuje romans, kreatywność i energetyczną atmosferę Nowego Jorku. Inspirowana wizją Reeda Krakoffa, kampania reklamowa ilustruje wiele różnych sposobów, w jakie łączy nas miłość oraz jak miłość jest subiektywnie definiowana, wyrażana i afirmowana.


Czarno-białe zdjęcia zrobione przez Cassa Birda na ulicach Nowego Jorku ukazują intymne chwile między prawdziwymi parami, których dłonie splatają się w gestach miłości. Aby ukazać tę ideę oddania, akceptacji i wspólnoty, Tiffany wykorzystuje swój symbol „&”, który oznacza osobiste zaangażowanie tworzące więzi między ludźmi. Luksusowy Dom Tiffany podjął współpracę z producentem muzycznym Markiem Ronsonem i piosenkarką oraz kompozytorką King Princess, dzięki której zrealizowano ścieżkę dźwiękową z remakiem piosenki „Happy Together” zespołu The Turtle stanowiącej odę do miłości.


Te zapachy to luksus od Tiffany'ego zamknięty w prostych ale i niezwykle uroczych flakonach. Zapachy doskonale się uzupełniają i stanowią idealny duet dla zakochanej pary. Bo przecież miłość w odcieniu Tiffany Blue® jest wieczna.

8 komentarzy:

 1. Nuty troszkę "nie moje", jesienią i zimą mam szczególną chrapkę na gourmandowce :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to już niedługo napiszę o nowej odsłonie Mon Guerlain to jest dopiero gourmandowiec!!!

   Usuń
 2. Lubie zapachy typu #couplegoals zaciekawilas mnie tymi nowosciami kochana <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojej ale super hashtag :) idealnie pasuje do takich zapachów
   A faktycznie ten duet warto sprawdzić. Będzie pięknie wyglądać na toaletce - to pewne

   Usuń
 3. Damska wersja przypomina mi ukochane Ever bloom od Shiseido <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie - te dwa zapachy są dośc podobne ale to do Tiffanyego mam większą miłośc

   Usuń
 4. Nie do końca moje nuty, ale bardzo podobają mi się te proste opakowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak tak - opakowania od Tiffanyego sa cudownie proste ale i urocze

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Proszę nie linkować do swoich blogów oraz do zewnętrznych stron internetowych. Wszystkie komentarze zawierające linki będą usuwane.