niedziela, listopada 18, 2018

Guerlain Mon Guerlain Eau de Toilette

To już trzecia odsłona kultowego zapachu Guerlain Mon Guerlain, którego twarzą jest nieziemska Angelina Jolie. Po klasycznej edycji zapachu oraz wersji Florale, przyszedł czas na wodę toaletową, która jest najbardziej delikatną wersją Mon Guerlain. Zapach Mon Guerlain, stworzony przez Thierry’ego Wassera - Mistrza Perfumiarstwa Gurlain oraz Delphine Jelk - Kreatorkę Zapachów, to kompozycja nowoczesna i elegancka. To prawdziwa oda do współczesnej kobiecości: silnej, wolnej i zmysłowej, inspirowanej postacią Angeliny Jolie - kobiety, która nie poddaje się żadnej klasyfikacji.


Tym zapachem, Guerlain afirmuje współczesną kobiecość. Kobiecość, jaka cechuje silną, charyzmatyczną, zdecydowaną kobietę, która nie próbuje jednak ukryć swej delikatności. Kobieta Mon Guerlain jest promienna i spokojna, uśmiechnięta i poważna, złożona i nieskomplikowana za razem Jest wolna, w każdym znaczeniu tego słowa, pod względem siły, śmiałości i odwagi. Wyzwolona z wszelkich konwenansów.


Kobiecość, podobnie jak perfumy, z czasem się zmienia, gdyż nieustannie ewoluuje. Woda Toaletowa Mon Guerlain zachęca nas do odkrycia nowego oblicza wielowymiarowej kobiecości. Niespodziewana fasetka kompozycji uwydatnia ekscytującą przyjemność, jaką czerpiemy z tego, że możemy zaskakiwać nie tylko same siebie. 


Mandarynka odgrywa tu główną rolę, oddziałując na nuty głowy, którym nadaje dynamiczny i radosny charakter. Ten soczysty cytrusowy akord łączy się ze świeżością przedawkowanej, pięknej lawendy Carla. Następnie wyłaniają się jaśmin wielkolistny oraz wanilia tahitańska – składniki, które określają znamienny charakter kompozycji Mon Guerlain.


Flakon Mon Guerlain, inspirowany legendarnym dziełem Quadrilobé marki Baccarat z 1908 roku, stanowi przykład dopełniających się sprzeczności, niejako wtórując różnorodnym aspektom kobiecości. Napięte linie, krągłe kształty korka, masywność i lekkość, przejrzystość światła przenikającego szkło i blask białego złota - to cechy tego niezwykłego flakonu.


W wodzie toaletowej Mon Guerlain została uwydatniona świeżość klasycznej kompozycji, dzięki mocniejszej dawce lawendy Carla oraz mandarynki. Zapach zatem afirmuje kobiecość poprzez prostą i radosną świeżość. Decyzja o tym, by zaakcentować lawendę to pomysł Thierry’ego Wassera i jego sposób odzwierciedlenia jej czystości i wytrwałości. Thierry mówi, że to przejaw odwagi u tej niezwykłej rośliny o niebliskich kwiatach, by rosnąć na suchej glebie i wydzielać tak intensywny zapach. Mandarynka z kolei odzwierciedla umiejętność radosnej akceptacji zaskakujących zdarzeń i czerpania z tego przyjemności.