sobota, grudnia 17, 2016

Mercedes wśród szczoteczek czyli szczoteczka do zębów Panasonic EW-DM81

Od kilku lat eksperymentuję ze szczoteczkami do zębów - kupiłam już chyba wszystkie możliwe soniczne szczoteczki dostępne za kilkadziesiąt złotych w Rossmannie, które wcale nie są takie złe podczas użytkowania ale niestety szybko się psują. Tym razem postawiłam na wysoką półkę i sięgnęłam po totalną nowość od Panasonic - ultrakompaktową, lekką soniczną szczoteczkę Panasonic EW-DM81 i przeszłam na wyższy poziom higieny jamy ustnej. 


Szczoteczka wibruje z prędkością obrotową ok. 31.000 pociągnięć na minutę zapewniają bardzo szybki i równomierny ruch po naszych ząbkach. Krótkie i szybkie wibracje dokładnie usuwają kamień nazębny z kieszonek dziąsłowych minimalizując jednocześnie nacisk na zęby i dziąsła. Szczoteczka ma ogromną moc ale jest przy tym niezwykle delikatna. Uwielbiam ten moment po dokładnym szczotkowaniu gdy czuję, że z ząbków zniknął cały osad - jest to od razu wyczuwalne za pomocą naszego języka.


Jej bardzo drobne włosie z końcówkami o średnicy ok. 0,02 mm zostało zaprojektowane tak, aby zagłębiać się w kieszonki dziąsłowe na zaledwie 3 mm i nie ranić naszych delikatnych dziąseł - nawet tych z tendencją do krwawienia. 


Szczoteczka posiada dwa tryby pracy szczotkowania - REGULARNY oraz DELIKATNY, który uzyskujemy po dwukrotnym kliknięciu przycisku. Wbudowany timer 30 sekund pomaga nam liczyć czas szczotkowania poszczególnych partii jamy ustnej. Timer przerywa na chwilę wibracje szczoteczki a my wiemy, że już czas na przejście do kolejnej partii - to bardzo przydatne rozwiązanie podczas szczotkowania zębów. 


Szczoteczka jest niewielka, bardzo lekka i świetnie leży w dłoni. Dodatkowo w zestawie mamy podstawkę na szczoteczkę, która również jest stacją dokującą do ładowania oraz podstawką do trzymania dodatkowej głowicy - tej bardziej delikatnej (biała głowica). W zestawie znajdują się bowiem dwie różne końcówki jedna z ekstradrobnymi włóknami (biała) zaś druga z potrójną krawędzią (dwukolorowa - moja ulubiona). Pozwala to jeszcze dokładniej czyścić wszystkie powierzchnie zębów, masować dziąsła, skutecznie zapobiegając próchnicy, a w konsekwencji powstawaniu kamienia nazębnego.


Szczoteczka Panasonic EW-DM81 została wyposażona również w specjalną funkcję łagodnego startu, która pomaga przyzwyczaić się do korzystania ze szczoteczki sonicznej. Ma bardzo długi czas pracy - ja stosuję ją trzy-cztery razy dziennie i jedno ładowanie starcza mi na jakieś 15 dni. Szczoteczka została wyposażona w kontrolkę LED ładowania lub naładowania akumulatora. Dzięki temu wskaźnikowi nigdy już nie zaskoczy nas rozładowana szczoteczka. Dodatkowo, wielkim plusem jest to, że szczoteczka jest całkowicie wodoodporna - można ją w całości myć w wodzie lub stosować pod prysznicem. 


I chociaż nie jest to najtańszy sprzęt - to jego cena również nas nie zabija biorąc pod uwagę jej skuteczność oraz to, że w zestawie znajduje się komplet niezbędny do zapewnienia maksymalnej higieny naszym ząbkom. Szczoteczkę Panasonic EW-DM81 w zestawie można kupić już od 299 zł - w zależności od tego, gdzie ją kupujemy i czy aktualnie jest na nią promocja. A teraz, przed Świętami - promocje w internecie na ten model są oczywiste. 

Jeśli szukacie najnowszego modelu Mercedesa wśród szczoteczek do zębów i macie delikatne jak ja dziąsła - poszukajcie koniecznie szczoteczki Panasonic EW-DM81, a gwarantuję Wam, że nie sięgniecie już po nic innego.