piątek, października 30, 2015

Jak suktecznie pozbyć się przebarwieńi czyli reportaż z zabiegu Mela Peel oraz przed i po

Od ponad 4 lat borykam się z okropnymi przebarwieniami na czole i policzkach a wyjazd na wakacje do Grecji jeszcze je pogłębił. Ciemne plamy szpecą buzię i nie jestem ich w stanie zakryć nawet najlepiej kryjącym podkładem. Jak zatem skutecznie pozbyć się przebarwień? Dzięki uprzejmości marki Dermaceutic, ponad miesiąc temu poddałam się zabiegowi Mela Peel, który miał mi pomóc pozbyć się szpecących plam. Zabieg został wykonany w Sthetic - klinice Dr Aleksandry Jagielskiej


MELA PEEL jest peelingiem rekomendowanym do leczenia problemów pigmentacyjnych tj.: melazma, plamy soczewicowate i przebarwienia pozapalne. Zaliczamy jest do grupy peelingów działających powierzchniowowo aż do średniogłębokich warstw skóry. 

Głównymi zaletami MELA PEEL są:

 • redukcja przebarwień i plam pigmentacyjnych
 • redukcja plam soczewicowatych
 • redukcja przebarwień pozapalnych
 • ujednolicenie kolorytu skóry
 • redukcja objawów starzenia się skóry
Wysoce skoncentrowana formuła MELA PEEL i odpowiednio dobra kombinacja składników aktywnych daje możliwość uzyskania optymalnych efektów terapeutycznych. Wśród składników MELA PEEL znajdziesz takie substancje jak: kwas azelainowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas kojowy, kwas salicylowy retinol czy enoxolone. Wszystkie te składniki dobrane są w odpowiednich stężeniach tak aby efekty terapii były jak najlepsze.

W celu osiągnięcia odpowiedniego efektu po zabiegu, nieodzowną częścią procedury wykonania peelingu MELA PEEL jest używanie MELA CREAM.

Przed przystąpieniem do zabiegu Twoja skóra musi być odpowiednio przygotowana. W tym celu przed przystąpieniem do peelingu korzystaj z produktów tj.:

 • FOAMER 15 – złuszczająca pianka oczyszczająca usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, oczyszczając skórę
 • LIGHT CEUTIC – stymulujący krem na dzień stymuluje skórę i ujednolica jej koloryt
 • C25 CREAM – koncentrat antyoksydantów stworzony do ochrony skóry i zapobiegania skutkom działania wolnych rodników


Sam zabieg z wykorzystaniem MELA PEEL trwa około 20 minut i przy opornych przebarwieniach można go powtórzyć dopiero po miesiącu. W pierwszej kolejności lekarz używa FOAMER 15 - to nic innego jak złuszczająca pianka oczyszczająca, której zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Następnie lekarz nakłada na całą twarz ACTIVA PEEL – dwie lub trzy warstwy w zależności od głębokości działania, które chcemy uzyskać jak i w zależności od rozległości zmian pigmentacyjnych. Ostatnią warstwę pozostawia się na skórze przez 3 minuty. Po zabiegu lekarz nie zmywa peelingu lecz nakłada na całą twarz MELA PEEL w szczególności (dodatkową warstwę kremu) na plamy pigmentacyjne. Dopiero po 6 godzinach od zakończenia zabiegu  można zmyć MELA PEEL.

Po zabiegu (od 30 dni do 6 miesięcy) należy stosować jeden z dwóch programów:

Krem pozabiegowy K CEUTIC, który zawiera SPF50, odżywia i regeneruje skórę wraz z MELA CREAM – kremem na przebarwienia, który redukuje zmiany pigmentacyjne i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień lub DERMABASE czyli krem stabilizujący składniki czynne w celu leczenie opornej melazmy wraz z kremem przeciwsłonecznym SUN CEUTIC SPF 50, który zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

MELA CREAM zwiększa efektywność i stanowi integralną część terapii MELA PEEL. Krem przeznaczony jest do redukcji przebarwień, plam soczewicowatych i przebarwień pozapalnych gdyż powoduje zmniejszenie produkcji melaniny. W efekcie Twoja koloryt Twojej skóry będzie ujednolicony a przebarwienia ulegną zmniejszeniu. W skład MELA CREAM wchodzą odpowiednio dobrane składniki: kwas kojowy, kwas fitowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy, arbutyna, niacinamid, retinol, ekstrakt z lukrecji (pH 4,27). Krem nie zawiera parabenów.
rezultat uzyskany po miesiącu
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MELA PEEL?
 • wysoce skoncentrowana formuła i kombinacja składników aktywnych dla uzyskania optymalnych efektów
 • udowodniony mechanizm działania w hamowaniu produkcji melaniny na różnych etapach
 • progresywny protokół terapeutyczny
 • bez wyłączania pacjenta z codziennych aktywności
 • minimalne ryzyko działań niepożądanych
 • długotrwałe efekty
 • odpowiedni dla wszystkich typów i fototypów skóry
 • możliwość połączenia z innymi terapiami (Dermapen)
Jak widzicie, po ponad miesiącu od zabiegu i regularnemu stosowaniu się do zaleceń lekarza, moje przebarwienia są już prawie niewidoczne. MELA KREM stosuję nadal i mam nadzieję, że za kolejny miesiąc pozbędę się ich całkowicie. W dodatku sam zabieg nie jest kosztowny w porównaniu do bardzo drogiego Cosmelan (1800-2000 zł), który wyłącza nas na co najmniej tydzień z normalnego funkcjonowania. Cena Mela Peel to ok. 1000 zł.