poniedziałek, grudnia 08, 2014

Siódme poty czyli kilka słów o ałunie

Chociaż lato jest już tylko odległym wspomnieniem to dzisiaj chciałabym Wam przedstawić rozwiązanie, które może zastąpić nam tradycyjne dezodoranty w naturalny sposób - nie tylko latem. Mowa o ałunie
 

Ałun jest 100% naturalnym minerałem górskim, całkowicie pozbawionym zapachu. Składa sie z soli mineralnych bezpiecznych dla zdrowia. Pierwsze wzmianki o ałunie potasowym pochodzą z terenów starożytnych Chin i Egiptu, gdzie wykorzystywany był on ze względu na swoje właściwości neutralizujące zapach potu. Jest hypoalergiczny, wolny od związków chemicznych i alkoholu.

Główną zaletą ałunu jest działanie bakteriobójcze, z tego też względu ałun wykorzystywany jest współcześnie jako naturalna alternatywa dla syntetycznych dezodorantów i antyperspirantów. Jego zastosowanie zatrzymuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu przy jednoczesnym, lekkim zwężeniu ujść gruczołów potowych, co powoduje mniejszą produkcję potu, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Niweluje przykry zapach – eliminuje bakterie odpowiedzialne za jego powstawanie* Nie koliduje z zapachem innych kosmetyków (bezzapachowy), jest hipoalergiczny, bez konserwantów, sztucznych barwników, alkoholu – bezpieczny dla skór bardzo wrażliwych, alergicznych. Nie tworzy białych i żółtych plam na ubraniu, nie zapycha ujść gruczołów łojowych, pozostawia delikatną warstwę ochronną. Ponadto usuwa nieprzyjemny zapach ze skóry dłoni – cebula, czosnek (podczas mycia rąk kilkakrotnie przetrzeć nim skórę), łagodzi skaleczenia, hamuje krwawienie po goleniu, niweluje zaczerwienienia po depilacji, koi ból po ukąszeniu owadów oraz wysusza stany zapalne przy trądziku.
 

W mojej kolekcji znalazły się dwa rodzaje ałunu - w krysztale od Organique i w sprayu od marsylskie.pl. Zarówno jeden jak i drugi ałun w 100% spełnił swoje zadanie - idealnie niwelował pocenie się a do tego jest kompletnie bezzapachowy. Stosowany po depilacji w mig łagodził podrażnione miejsca. Czym różnią się od siebie te dwa kosmetyki poza oczywistą konsystencją? Ałun w sprayu ma tylko 6 miesięcy ważności od otwarcia i kosztuje 25 zł. 

Ałun w krysztale może być stosowany do momentu aż nam się nie skończy i jest dzięki temu niesamowicie wydajny. Jego cena to również ok. 25 zł. Minusem kryształu jest to, aby go zaaplikować, musimy go zwilżyć wodą. Ałun w buteleczce możemy mieć zawsze przy sobie. 

Od Was zależy, którą wersję wybierzecie ale uwierzcie mi - ałun to doskonałe rozwiązanie na siódme poty podczas letnich upałów. A może znacie i stosujecie ałun? Jaka jest Wasza opinia na jego temat?