wtorek, maja 10, 2022

Czerwona legenda czyli Montblanc Legend Red

Słynny zapach Montblanc Legend, w swe 10 urodziny, powraca w nowej iteracji, odważniejszy i bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek. Czerwień symbolizuje tak wiele skrajnych emocji i cech. To właśnie niejednoznaczność sprawia, że kolor ten jest tak fascynujący i stał się inspiracją dla najnowszego zapachu dla mężczyzn Legend Red.


Legendy to wspaniałe historie, napisane atramentem na papierze dla potomności, dla inspiracji. Pionierska i wizjonerska marka zmieniła nasze postrzeganie piśmienniczego rzemiosła i kultury piśmiennictwa, osiągając legendarny status, dostarczając ekscytujące innowacje i kultowe projekty, w tym jeden z najsłynniejszych instrumentów piśmienniczych - Montblanc Meisterstück. Wyobraźnia i determinacja to cechy, na których zbudowano legendarny status ikony światowej sławy. Są to cechy wyjątkowych osób, które dzięki wysiłkowi i uporowi zostawiły swój własny ślad na świecie, napisały własną legendę. Montblanc 10 lat temu skierował to poczucie celu, pewności siebie i przekonania w charakterystyczny, męski zapach. Teraz zapach Montblanc Legend powraca w nowej iteracji, odważniejszy i bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek.

Nie ma bardziej intensywnego koloru niż czerwień. Wizualnie uderzająca i zawsze urzekająca, kiedy pojawia się w męskiej garderobie emanuje pewnością siebie, sprężystością i siłą. Odważny i przyciągający wzrok, kolor czerwieni, jest również częścią dziedzictwa Montblanc, czego przykładem jest projekt legendarnego wiecznego pióra "Rouge et Noir", jednej z najwcześniejszych innowacji piśmienniczych Montblanc w 1906 roku. Od tego momentu ten odcień czerwieni stał się niekończącym źródłem inspiracji. Przez lata pojawiał się w kolekcjach od instrumentów piśmienniczych po wyroby skórzane, teraz natomiast ozdobił zapach wraz z wprowadzeniem Montblanc Legend Red.


Czerwień symbolizuje tak wiele skrajnych emocji i cech. To właśnie niejednoznaczność sprawia, że kolor ten jest tak fascynujący i stał się inspiracją dla zapachu autorstwa perfumiarzy Anne Flipo i Nicolasa Beaulieu, którzy oddali całą jego złożoność i męską intensywność.

Nuty głowy: czerwona pomarańcza, grejpfrut, kardamon
Nuty serca: szałwia, drewno cedrowe, jałowiec
Nuty bazy: mahoń, bób tonka, olejek cedrowy


Legend Red zaczyna się od soczystej świeżości czerwonej pomarańczy i świeżości grejpfruta zmieszanego z pikantnym kontrastem kardamonu. Spotkanie szałwii, drzewa cedrowego i owoców jałowca ubiera cytrusową świeżość w aromatyczne akordy, a magnetyczne połączenie mahoniu, olejku cedrowego i odrobiny bobu tonka dodaje kremowej zmysłowości. Charyzmatyczny drzewny zapach, świeży, ale intensywny, odważny, ale wrażliwy. Doznania węchowe wywołują dreszczyk emocji i sprawiają, że serce bije nieco szybciej.

Do stworzenia zapachu, jego składniki - drzewo cedrowe, szałwia i bób tonka pochodzą z LMR, firmy, która współpracuje z lokalnymi producentami na całym świecie, aby pozyskiwać czyste, naturalne i zrównoważone składniki o ścisłym etosie pełnej przejrzystości i wspierać zarządzanie środowiskiem, zrównoważony rozwój i lokalne społeczności. Ponadto sam zapach nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i jest stworzony na bazie alkoholu pochodzenia naturalnego.


Nosząc klasyczne emblematy marki Montblanc, oryginalny projekt flakonu, z zakrzywionym kształtem i gładkością przypominającą zmysłowe wrażenia z pisania kultowym Montblanc Meisterstück, z intensywną charakterystyczną lakierowaną powierzchnią, stał się tak legendarny jak sam zapach. W nowej iteracji intensywność czerwonego lakierowanego wykończenia kontrastuje ze srebrnym korkiem i srebrną powierzchnią w górnej części flakonu, tworząc elegancki i nowoczesny wygląd. Na korku trzy "pierścienie" ucieleśniające ducha Meisterstück 149, słynnego podpisu marki. Dla zapachu o legendarnym statusie etykieta nie jest potrzebna. W ramach zaangażowania w zrównoważony rozwój i najwyższą przejrzystość, opakowanie zewnętrzne Montblanc Legend Red jest produktem odpowiedzialnego pozyskiwania.