środa, listopada 17, 2021

Pierwsze kroki z retinolem czyli Mary Kay Clinical Solutions

Retinol jest w tym roku na topie. Wiele marek kosmetycznych wprowadziło go do swojego asortymentu, ale to marka Mary Kay jest pionierem - stworzyła bowiem Clinical Solutions - dwustopniowy protokół retynizacji skóry w oparciu o Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% oraz Kojąco-Regenerującą Emulsję z serii Clinical Solutions. Ten zaledwie ośmiotygodniowy protokół retynizacji minimalizuje ryzyko związane z ewentualnym dyskomfortem skóry mogącym wystąpić podczas pierwszego stosowania retinolu. Cały protokół polega na stopniowym wprowadzaniu czystego retinolu w stężeniu 0,5% oraz Kojąco-Regenerującej Emulsji.

Mary Kay Clinical Solutions

Ten nowatorski - dwustopniowy system idealnie sprawdzi się u każdego, kto pragnie, aby jego skóra zatrzymała młodzieńczy wygląd i zdrowy blask na dłużej. To propozycja zarówno dla kobiet i mężczyzn, w każdym wieku (osób dorosłych), o każdym typie skóry.

Stosowanie systemu Clinical Solutions skutecznie działa na główne trzy problemy związane z procesem starzenia się skóry: zmarszczki, przebarwienia i utratę jędrności. Redukuje widoczne zaawansowane oznaki starzenia. Dodatkowo wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, znacząco poprawiając wygląd skóry, tracącej to „białko młodości” z biegiem czasu. Clinical Solutions stymuluje także odnowę komórek skóry, dzięki czemu odzyskiwany jest młodzieńczy wygląd i utracony blask. A u osób, które jeszcze nie dostrzegają widocznych oznak starzenia się skóry - Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions™ znacząco opóźni ich pojawienie się. 

Mary Kay Clinical Solutions

Na protokół retynizacji Mary Kay Clinical Solutions składają się dwa produkty - Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% oraz Kojąco-Regenerująca Emulsja.

Zostało potwierdzone klinicznie, iż produkt Mary Kay zawiera wysokie 0,5% stężenie retinolu, którego działanie jest wzmocnione dzięki dodatkowi roślinnych ekstraktów. Retinol skutecznie walczy ze zmarszczkami, przebarwieniami i utratą jędrności skóry. Wielkość ziarnka grochu, która odpowiada jednej aplikacji produktu, to wszystko by walczyć z widocznymi oznakami starzenia się skóry i odwrócić ten proces.

Mary Kay retinol

Emulsja idealnie uzupełnia Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5%. Dzięki zawartości olejów roślinnych takich jak kokosowy, z nasion jojoby, krokosza barwierskiego oraz oliwy z oliwek, dostarcza skórze zastrzyk bogatych kwasów tłuszczowych, o działaniu odżywiającym i kojącym. Jest to kluczowe w trakcie stosowania retinolu, kiedy skóra jest podatna na zwiększoną suchość.

Gliceryna i skwalan, który jest pozyskiwany z trzciny cukrowej skutecznie zapobiegają utracie wody w naszej skórze. Jest to szczególnie ważne w procesie stosowania retinolu. Produkt doskonale łagodzi podrażnioną skórę oraz dostarcza natychmiastowego nawilżenia. Kojąco-Regenerującą Emulsję można stosować dodatkowo w ciągu dnia oraz idealnie sprawdzi się u osób o wrażliwej skórze.

Mary Kay Clinical Solutions aplikacja

Aby nie zapomnieć o swojej codziennej dawce retinolu - korzystamy z mobilnej aplikacji Clinical Solutions, a wirtualny kalendarz podpowiada nam, kiedy i w jakich ilościach stosować produkty Clinical Solutions. Dodatkowo, appka wysyła powiadomienia dzień przed oraz w planowanym dniu aplikacji produktu wraz ze wskazówkami stosowania. Czy to nie jest genialne rozwiązanie?

Od teraz, dzięki Mary Kay Clinical Solutions - możemy się cieszyć piękniejszą, młodszą skórą - bez obawy, że stosowanie retinolu podrażni naszą skórę.

A Tobie podoba się takie nowoczesne podejście do pielęgnacji, czyli połączenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej oraz mobilnej aplikacji?

[post powstał we współpracy z marką Mary Kay]

Mary Kay Clinical Solutions aplikacja