piątek, listopada 20, 2020

Pożegnaj niedoskonałości z Clinique Anti-Blemish Solutions

Trądzik to nie tylko zmora młodych osób - to również choroba dręczącą osoby dorosłe. I wierzcie mi - nie ma nic gorszego, gdy ma się cerę dojrzałą a do tego trądzikową. Mój trądzik, przez całe moje życie, przechodził różne fazy - od postaci grudkowej i zaskórniki poprzez czerwone diody jątrzące się na skórze przez wiele dni aż do małych krostek, które na mojej twarzy potrafią pojawić się dosłownie w ciągu jednej godziny. Moja skóra miewa jednak i lepsze momenty - wtedy, gdy na przykład zmieniam totalnie swoją pielęgnację na lżejsze formuły i dobrze ją nawilżam. Ale stosuję też serie kosmetyków specjalnie dedykowanych do walki z niedoskonałościami jak Clinique Anti-Blemish Solutions

Cała linia Clinique Anti-Blemish Solutions składa się aż z 11 kosmetyków, spośród których - każdy z może wybrać coś dla siebie. Znajdziemy w niej kompleksowe rutyny pielęgnacyjne dedykowane dla cery trądzikowej zarówno osób młodych jak i tych z trądzikiem dorosłych. 

Oczyszczanie, tonizowanie, maseczki, punktowy preparat a nawet podkłady i korektor - mają za zadanie poskromić trądzik i sprawić, aby z każdym dniem nasza cera wyglądała lepiej. Ja postawiłam na trzy kosmetyki z linii Anti-Blemish Solutions - żel do oczyszczania skóry, tonik oraz maskę. Posiadam jeszcze genialny krem tonujący BB z filtrem SPF40, ale o nim będzie odrębny wpis. 


Clinique Anti-Blemish Solutions Cleansing Gel to najnowsze rozwiązanie wchodzące w skład trójetapowego systemu oczyszczania skóry Anti-Blemish Solutions. Ta niezwykle lekka i nie podrażniająca skóry formuła żelu błyskawicznie usuwa zanieczyszczenia gromadzące się na naszej skórze oraz nadmiar sebum, odblokowując zatkane pory. Żel stosuję po zmyciu makijażu za pomocą delikatnego płynu micelarnego i zostawiam go na skórze na jakieś 30 sekund, a następnie dokładnie spłukuję. W wyniku jego działania, skóra staje się gładka i miękka w dotyku, pozbawiona podrażnień i doskonale przygotowana do dalszej pielęgnacji.


Kolejny etap pielęgnacji, po oczyszczeniu skóry za pomocą żelu, to jej tonizowanie za pomocą Clinique Anti-Blemish Solutions Clarifying Lotion. Delikatna formuła płynu złuszcza martwe komórki naskórka oraz redukuje nadmiar sebum oraz odblokowuje pory. Tonik eliminuje również błyszczenie się skóry, a także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Tonik stosuję wyłącznie rano. Na wieczór - na skórę aplikuję tonik nawilżający, aby nie zaburzyć jej równowagi i zbytnie jej nie wysuszyć. Na stonizowaną skórę nakładam ulubione serum oraz krem lub bazę i podkład. 


Moim ulubionym kosmetykiem z linii Anti-Blemish Solutions jest maska Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask. Jest to kojąca maseczka na bazie naturalnej glinki, która wspomaga proces gojenia się niedoskonałości, zapobiega zmianom trądzikowym i eliminuje błyszczenie się skóry. Jej formuła wnika głęboko w skórę aby oczyścić i odblokować pory, a także usunąć z powierzchni skóry nadmiar sebum. W zaledwie 5 minut skóra wygląda na czystszą, gładszą, bardziej nieskazitelną, bowiem maseczka świetnie zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. 

Maskę nakładam na całą twarz raz w tygodniu, natomiast dość często stosuję ją również punktowo - bezpośrednio na niedoskonałości. I taki sposób sprawdza mi się rewelacyjnie. Maska wycisza bowiem zaognione miejsca i skutecznie eliminuje powstające pryszcze. Do tego jest niezwykle wydajna i ma dużą, bo 100 ml pojemność tuby.


Clinique Anti-Blemish Solutions to bardzo dobre, skuteczne i nowoczesne w swoich formułach kosmetyki zarówno dla młodych, jak i starszych osób borykających się z niedoskonałościami skóry. Ich lekkie formuły nie zapychają cery i przy regularnym stosowaniu z pewnością sprawią, że kondycja naszej skóry ulegnie poprawie już w ciągu kilku tygodni. Tutaj znajdziecie LINK do całej gamy Clinique Anti-Blemish Solutions.