poniedziałek, października 01, 2018

#IAMWOMEN czyli Calvin Klein Women

Marka Calvin Klein czerpie inspirację z wielowymiarowej tożsamości współczesnej kobiecości, z rzeczywistości nowoczesnych kobiet, z ich niezliczonych interpretacji, by wykreować najnowszy zapach Calvin Klein Women - pierwszy zapach stworzony przez Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego marki Calvin Klein. Każda kobieta czerpie bowiem inspirację z innych kobiet, aby aby się zmienić. Zapach Calvin Klein Women powstał właśnie z inspiracji kobietami - ich różnorodnością, pluralizmem połączonym z indywidualnością, wolnością, postulatem opierania się definicji i życiem według własnych zasad.


Calvin Klein Women  to połączenie siły z delikatnością, świeżości ze zmysłowością. Zapach, zabarwiony na jasnoróżowy kolor, skonstruowano wokół trzech podstawowych składników: delikatnych płatków kwiatu pomarańczy, świeżych owoców (zdrewniałych torebek) eukaliptusa i intensywnego drewna cedrowego z Alaski. Składniki te połączono z czarnym pieprzem i olejkiem cytrynowym, bukietem magnolii wielkokwiatowej i absolutem jaśminu, a także z uwodzicielską mocą olejku eterycznego Olibanum i Ambrox® Super. 

Wyrażając etos Calvin Klein Women , każdy składnik jest afirmowany i traktowany z szacunkiem: pojedynczy składnik jest równie ważny jak kompozycja i żaden nie może istnieć bez drugiego. Połączono je w celu stworzenia zaskakującego i niepowtarzalnego zapachu drzewno-kwiatowego, co stanowi sprzeczność pojęć. W tym dynamicznym i nowoczesnym zapachu użytkownik odkrywa wewnętrzną dwoistość, ciągłe napięcie między różnymi elementami i mariaż przeciwieństw. I jako taki zapach ten stanowi olfaktoryczny portret wielowarstwowej idei kobiecości.


Flakon i opakowanie zewnętrzne Calvin Klein Women  to hybryda, która wyraża kreatywną tożsamość marki Calvin Klein, według Rafa Simonsa. Praca Simonsa konsekwentnie przekracza granice między światem sztuki i mody, a tu dodano jeszcze język klasycznej perfumerii. Flakon zapachu, stworzony przez Suzanne Dalton we współpracy z Anne Collier, przepełnia ponadczasowa kobiecość. 

Flakon z masywnego szkła ma ergonomicznie zaokrąglony kształt oraz srebrny pierścień i pompkę, które nawiązują do tradycyjnych archetypów perfumiarstwa. Równocześnie zgłębia i burzy estetyczne kody, wyraża poszanowanie wobec tradycji i rzuca jej wyzwanie. Flakon konfrontuje te odniesienia do przeszłości nowym elementem: graficznym, ponadwymiarowym korkiem w kształcie dysku, który stanowi tło dla fotograficznego nadruku Anne Collier. Ten flakon niczym objet d’art zaciera granice między sztuką i modą, łączy wizualny język współczesnej fotografii z odwiecznymi wyobrażeniami na temat kobiecości. Odrzuca konformizm, przez co kontynuuje tradycję łamania reguł i przekraczania granice, co jest synonimem marki Calvin Klein.


Grafika na flakonie i opakowaniu zewnętrznym Calvin Klein Women  to dzieło artystki Anne Collier. Ukazuje kobiece oko patrzące na świat. Przeobraża się w różnych inkarnacjach, stanowi kontrapunkt dla fascynacji Rafała Simonsa sztuką współczesną, jego transformację dzieł takich artystów jak Andy Warhol w projektach ubiorów. Tu dzieło Collier ukazano na okrągłym korku, który staje się obiektem sztuki, oraz na białym opakowaniu, które stanowi niekonwencjonalną ścianę galerii w miniaturze.

W swoich pracach Collier zastanawia się, co to znaczy być kobietą i jak przedstawiano kobiety w sztuce, reklamie i mediach. Oko jest w jej pracach powracającym motywem i jest ściśle powiązane z mechanizmami aparatu. Dla Collier oko to próg między naszym życiem wewnętrznym i zewnętrznym, między naszymi pragnieniami a realiami dnia codziennego.


W kampanii Calvin Klein Women występuje 6 cudownych i charyzmatycznych kobiet - młode aktorki Saoirse Ronan i Lupita Nyong'o, divy estrady Eartha Kitt oraz Nina Simone, legendarna Katherine Hepburn a także niepowtarzalna Sissy Spacek. Każda z nich uosabia to, czego poszukiwał Rafe Simmons i stanowi wielką inspirację dla wszystkich kobiet na świecie.


Jeśli lubicie drzewno kwiatowe kompozycje, w których czuć zarówno drzewo pomarańczy, jak i drewno cedru, to ten świeży ale tez i enigmatyczny zapach z pewnością trafi do Waszych serc i nosków. Calvin Klein Women to ciekawa olfaktoryczna podróż poprzez biografie tych niezwykle inspirujących kobiet i fantastyczna premiera tej jesieni. Calvin Klein Women to zapach, który długo utrzymuje się na skórze i sprawia, że każda z nas staje się kobietą godną naśladowania.