piątek, czerwca 03, 2016

#wPieknejSprawie z Yves Rocher czyli pomaluj się i posadź ze mną drzewko

Czy lubicie przyrodę? A może lubicie jedną z najbardziej "zielonych" marek na rynku czyli Yves Rocher? Jeśli tak, to dołączcie do mnie - Ambasadorki #wPieknejSprawie i posadźcie ze mną drzewko. Co musicie zrobić? To bajecznie proste - wystarczy kupić pomadkę lub błyszczyk od Yves Rocher. Zakup produktu wspiera Akcję #wPieknejSprawie, która została zapoczątkowana własnie przez Fundację Yves Rocher.


Fundacja Yves Rocher powstała w 1991r. z inicjatywy syna Yves’a Rocher, Jacques’a Rocher. Głównym celem Fundacji jest ochrona bioróżnorodności poprzez wspieranie edukacji ekologicznej i projektów mających na celu dbanie o piękno naszej planety, by cieszyć mogły się nim również kolejne pokolenia.


Dlaczego akurat drzewa? Lasy odgrywają niezwykle istotną funkcję dla równowagi ekologicznej naszej planety. To właśnie one regulują klimat, wpływają na obieg wody w przyrodzie, chronią i utrzymują dobrą jakość gleby, są środowiskiem życia licznych gatunków roślin oraz zwierząt. Lasy są również bogatym i cennym zbiorem bioróżnorodności. Sadzenie drzew przyczynia się do poprawy stanu naszej planety i jest najskuteczniejszym sposobem, by przyszłe pokolenia również mogły cieszyć się jej pięknem. Taki właśnie jest cel Fundacji Yves Rocher! Dlatego też dołączcie do nas!!!!


Już w W 2007 r. Jaques Rocher rozpoczął globalny projekt sadzenia drzew. Początkowym celem był milion, ale akcja szybko nabrała rozpędu i do końca 2015 r. To niewiarygodne, ale Fundacja Yves Rocher zasadziła już 66 milionów drzew, a jej nowym celem jest 100 milionów! To wszystko dzięki wieloletniej, owocnej współpracy Fundacji z lokalnymi instytucjami na całym świecie, które podobnie jak Fundacja Yves Rocher walczą o bioróżnorodność ekologiczną naszej planety.


W Polsce Fundacja Yves Rocher od 2010 r. współpracuje z fundacją Aeris Futuro. Wspólnie zasadzono już 350 tys. drzew. Wybór lokalizacji był bardzo przemyślany, bo marka skupiła się na terenach przemysłowych takich jak Śląsk, czy okolice Częstochowy, gdzie równowaga ekologiczna jest szczególnie zagrożona.

Tegoroczną akcję wspólnie z Yves Rocher i pozostałymi Ambasadorkami prowadzimy pod hasłem #wPięknejSprawie, ponieważ chcemy szczególnie podkreślić, że naszym celem jest obrona piękna naszej planety. W ramach polskiej odsłony akcji przygotowaliśmy różnorodne sposoby wzięcia udziału w akcji, by umożliwić jak największej ilości osób przyczynienie się do zwiększenia ilości posadzonych drzew.


Sercem akcji jest strona www.wPieknejSprawie.pl, na której przygotowano specjalny kreator avatarów. Każdy opublikowany avatar przyczyni się do posadzenia kolejnego drzewa, więc nawet nie musisz robić zakupów! Ponadto na stronie znajdziecie wiele interesujących materiałów na temat akcji oraz galerię zdjęć osób, które wsparły Fundację. Dzięki licznikowi drzew macie również okazję sprawdzić ile kolejnych sadzonek posadzimy w tym roku, a jeśli już zmieniłyście swój avatar możecie również w łatwy sposób przejść do sklepu i dowiedzieć się za zakup jakich produktów, Fundacja posadzi kolejne drzewo! Razem chcemy zachęcić jak największą ilość osób do wsparcia naszej akcji i posadzenie jak największej ilości drzew. Jako Ambasadorki #wPieknejSprawie wierzymy, że i Twój udział pomoże nam zrealizować ten szczytny cel.

Te dwa paseczki na mojej twarzy symbolizują właśnie drzewka, które razem możemy posadzić dzięki tej szczytnej i zielonej akcji. Pokażmy, że razem możemy więcej i ubierzmy nasze twarze w kolory dzięki kreatorowi avatarów. Gwarantuję, że to nie tylko dobra zabawa - to również działanie ku dobru naszej planety. Bo przecież piękno i natura powinny być bliskie każdej kobiecie. Dołącz zatem do Amabasadorek i posadź z nami drzewo! Czy może już posadziłaś?