wtorek, lutego 03, 2015

Prawie jak Dior czyli paleta 5 cieni od Mary Kay

Słynną paletę 5 cieni od Dior posiada lub chociaż miała z nią styczność prawdopodobnie każda kosmetykoholiczka. Marka Mary Kay wprowadziła niedawno bliźniaczo podobne paletki 5 cieni w cenie oczywiście niższej niż te od Dior'a. Chociaż na razie ich kolorystyka jest mocno ograniczona.

Zainspirowana najcenniejszymi klejnotami na świecie paleta pięciu uzupełniających się cieni do powiek, charakteryzujących się pełnią koloru od wysokiego połysku do w pełni matowego efektu. Łatwe w aplikacji. Intensywna barwa. Trwały kolor przez cały dzień. Matowe i błyszczące odcienie. Spektakularne wykończenie pełne blasku.


Póki co, paleta występuje wyłącznie w pokazanych przeze mnie dwóch wariantach kolorystycznych - Emerald Noir oraz Sapphire Noir i mam nadzieję, że marka Mary Kay będzie sukcesywnie wprowadzać nową kolorystykę bowiem jakość tych cieni jest świetna. Mają mocną pigmentację bez konieczności użycia bazy - również bez bazy utrzymują się idealnie przez jakieś 10 godzin. Łatwo się aplikują i nie oprószają a odcienie to połączenie matowych oraz metalicznych kolorów - od delikatnych po mocniejsze i soczyste.


Cena paletki to 99 zł za sam wkład - musimy lub też nie dokupić do nich kasetkę Mini Kompakt, której cena niestety jest wysoka, bowiem kosztuje aż 75 zł. Jednak kasetka jest uniwersalna - możemy do niej włożyć cienie pojedyncze (z oferty MK), róże lub brązery - nie tylko pokazane w dzisiejszym poście paletki ceni.