czwartek, lipca 31, 2014

Organiczna stylizacja włosów z Coslys

Od ponad roku mam bardzo krótkie włosy. Normalnie są naturalnie kręcone i aby uzyskać idealną gładką fryzurkę muszę wspomagać się produktami do stylizacji włosów, które je idealnie wyprostują i nadadzą pożądany kształt fryzurze. Są to najczęściej żele do włosów. Moim ulubionym żelem jest organiczny żel z ekstraktem z czerwonych alg marki Coslys.


W jego przypadku wszystkie obietnice producenta są spełnione - rzeczywiście mocno utrwala fryzurę, nie obciąża i nie wysusza włosów a włosy już wysuszone lekko spryskane zwykłą wodą na drugi dzień pozawalają na odtworzenie fryzury z dnia poprzedniego. Dodatkowym atutem jest bardzo przyjemny lekki słodkawy zapach. Żel jest dość rzadki i niesamowicie wydajny - już jedna niewielka kropla pozwala mi uzyskać idealnie gładkie włosy - nakładam go na mokre włosy, dobrze po nich rozprowadzam i pozostawiam do całkowitego wyschnięcia. Potem nadaję pożądany kształt na pomocą grzebienia lub palców - nie stosuję do tego pasty - fryzurę utrwalam natomiast lakierem do włosów i wiatr mi już nie straszny.  

Zapewnia utrwalenie fryzury jednocześnie dbając o włosy.
- mocno utrwala,
- nie wysusza włosów,
- nie skleja ich i nie obciąża,
- jest niewidoczny na włosach,
- nie zawiera alkoholu,
- łatwo można go usunąć poprzez szczotkowanie lub umycie włosów,
- bogaty w pierwiastki śladowe obecne w strukturze włosa, ekstrakt z czerwonych alg remineralizuje włókna włosów.


Skład: Aqua(water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet floral water), chondrus crispus (red seaweed), glycerin (vegetable glycerin), chondrus crispus extract (red seaweed exctract), dehydroacetic acid (and) benzyl alcohol (preservative system), parfum(100% natural perfume), linalool, limonene (natural component from perfume). *z rolnictwa ekologicznego, 99.18% jest pochodzenia naturalnego, 30% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Marka Coslys otrzymała 29 nagród w edycji 2011-2012 francuskiego przewodnika po najlepszych kosmetykach „Guide des Meilleurs cosmétiques 2011-2012. Coslys gwarantuje, że kosmetyki nie zawierają S.L.S. (Sodium Laureth Sulfate) oraz parabenów i fenoksyetanoli. Wszystkie produkty są certyfikowane przez Ecocert. W celu zachowania w jak największym stopniu naturalnych właściwości używanych składników laboratoria Coslys starają się wykorzystywać proste i nieagresywne metody przetwarzania.

Do ułożenia tej fryzurki do sesji zdjęciowej użyłam własnie żelu od Coslys. Można go kupić, m.in w sklepie internetowym matique.pl.

Zdjęcia zrobiła Monika z Blackdresses.