poniedziałek, września 12, 2011

Mollon Fluid Matujący Sebum Control - wielka porażka

Jakiś czas temu pisałam o moich zakupach w AlleDrogeria. Zakupiłam wtedy m.in. najnowszy podkład Mollon - Sebum Control Hyaluronic Elixir. Byłam entuzjastycznie nastawiona do togo podkładu, bowiem wcześniej tylko czytałam o marce Mollon i spodziewałam się rzeczywiście czegoś fajnego, za przystępną cenę. 


Niestety po raz pierwszy od dłuższego czasu ogromnie się rozczarowałam. Moja problematyczna cera jest bardzo wymagająca - potrzebuję mocnego lub chociaż średniego krycia no i zmatowienia na przynajmniej 6 godzin. Tutaj Mollon kompletnie się nie sprawdził."Fluid matujący oparty na beztłuszczowej emulsji o półpłynnej konsystencji, dzięki której idealnie równoważy strefy tłuste i suche.
Dzięki połączeniu delikatnych pudrów matujących oraz witamin A, C, E, d-panthenolu i kwasu hialuronowegozapewnia działanie pielęgnacyjne.
Elastyczna i równa aplikacja doskonale ujednolica kolor skóry i nie tworzy efektu maski. Fluid polecany dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii.
Idealne krycie, trwałość i komfort przez cały dzień, bez śladów na ubraniu.
Wyczuwalne uczucie jedwabistej i zdrowej skóry."

Poj. 30 mlCo sądzę o nim ja:
Opakowanie - bardzo estetyczna szklana (dość ciężka) buteleczka z wygodnym dozownikiem, jednak dozuje zbyt dużą ilość podkładu, który dosłownie wytryskuje z dozownika.

Zapach - lekko perfumowany, trochę drażniący i ostry.

Konsystencja - dość rzadki, lejący fluid.

Kolor - wybrałam najjaśniejszy nr 1 piaskowy - ale pomimo tego jest za ciemny i za żółty a może raczej pomarańczowy.Krycie - bardzo słabe, zostawia smugi i zacieki na twarzy, źle się z nią stapia.

Matowanie - około dwóch godzin - to bardzo słaby wynik, poza tym po tym czasie podkład spływa z twarzy i bardzo źle to wygląda. Wstydziłam się swojego makijażu w dniu, w którym nałożyłam ten podkład - byłam tzw. master of disaster, więc nikomu tego nie życzę. 

Cena - 27,70 zł

Dawno nie miałam tak złego podkładu i Wam go również nie polecam.