czwartek, lipca 20, 2017

Urban Decay Jean-Michel Basquiat Gallery Blush Palette

Jean-Michel Basquiat tworzył całe życie - zaczął malować i rysować w wieku 4 lat i nigdy nie przestał. W latach wczesnej młodości zaczął tworzyć grafitti, a jego sztuka wpisała się w pejzaż dolnego Manhattanu. W wieku 17 lat, kiedy opuścił dom rodzinny, zaczął sprzedawać własnoręcznie malowane kartki pocztowe i T-shirty. Pierwszy raz publicznie pokazał swoje prace w wieku 20 lat i natychmiast zyskał sławę na nowojorskiej scenie artystycznej lat 80-tych. Przyjaźnił się z Andy Warholem, dzięki któremu dzieła Basquiata stały się tak rozchwytywane. 


Jego sztuka uważana jest nadal za ikoniczną i chętnie wystawiana na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że w latach 80-tych Basquiat miał romans z samą królową popu - Madonną. Romans zakończył się oczywiście przykrym rozstaniem a Madonna twierdzi, że Jean-Michel zabrał wszystkie obrazy, które jej podarował i zniszczył je zamalowując na czarno. Basquiat zmarł w 1988 roku w wieku 27 lat, z powodu przedawkowania heroiny, parę dni po swojej drugiej wycieczce do Wybrzeża Kości Słoniowej.


Zainspirowana pracami przełomowego artysty Jean-Michel Basquiat'a paleta do makijażu Gallery zawiera trzy produkty w czterech uniwersalnych odcieniach: bronzer, rozświetlacz oraz 2 odcienie różu do policzków. Pasują one do każdej karnacji, a zawarta w nich formuła Afterglow zapewnia trwałość makijażu do 8 godzin. Prace Basquiata stały się również inspiracją do stworzenia opakowania tej wyjątkowej palety. Jest ono pokryte reprodukcją jego obrazów, a jego konstrukcja umożliwia powieszenie palety na ścianie i stworzenie swojej własnej mini galerii.


Urban Decay Jean-Michel Basquiat Gallery Blush Palette zawiera:
  • Róż do policzków w odcieniu X-RATED – średni róż
  • Rozświetlacz w odcieniu NOW’S THE TIME – rozświetlające szampańskie złoto
  • Bronzer w odcieniu JAWBONE – średni brąz
  • Róż do policzków w odcieniu NOHO – jagodowy mat


Kolekcja Urban Decay inspirowana pracami Basquiata to nie tylko Gallery Blush Palette. To również dwie palety cieni - Tenant oraz Gold Griot. Jeśli chodzi o Urban Decay Jean-Michel Basquiat Gallery Blush Palette to jest ona niesamowicie mocno napigmentowana i trochę trzeba uważać, aby nie przedobrzyć z ilością i nie wyjść zmalowaną jak na pracach Jean-Michela. 


Rozświetlacz zawiera delikatne drobinki - bowiem chodzi tutaj o trochę przerysowany "look" jak z lat 80-tych i słynnego Studio 54, w którym bawili się Basquiat, Andy Warhol, Madonna, Mick Jagger oraz cała plejada gwiazd tamtej epoki. Lata 80-te przecież właśnie wracają do łask nie tylko za sprawą prac Basquiata ale również w mocniejszym makijażu oraz stylizacjach modowych. 


Dla miłośników prac Basquiata i mocnych, bardzo wyrazistych kolorów kolekcja ta będzie niezłym rarytasem zwłaszcza, że tak jak napisałam powyżej, paletę możemy powiesić na ścianie. Kosmetyki z kolekcji Urban Decay Jean-Michel Basquiat kosztują 209 zł za paletę do policzków oraz 259 zł za palety cieni. Możecie je kupić oczywiście online w sklepie Urban Decay www.urban-decay.pl.


Zapamiętajcie zatem motto Urban Decay "Beauty with an Edge". Według tej marki makijaż nie zna bowiem granic. Urban Decay to po prostu makijaż z pazurem - kobiecy, niebezpieczny ale musi nas również bawić. I taka też jest kolekcja Urban Decay Jean-Michel Basquiat.