niedziela, kwietnia 23, 2023

Spotkanie żywiołów z wodą czyli Issey Miyake L’Eau d’Issey Pivoine

L’Eau d’Issey Pivoine opowiada historię olfaktorycznej sagi z charakterystycznym dla marki Issey Miyake liryzmem. Opowieść o tym, co dzieje się, gdy woda - czysta esencja spotyka się z żywiołem natury, czy to florą, czy fauną. W tym roku, dom perfumeryjny zaprezentował nowy zapach damski - L’Eau d’Issey Pivoine


Ta premiera celebruje naturę w całym jej pięknie, zaczynając oczywiście od wody, ale także wprowadzając bujne, żywe kwiaty i intensywność wetiweru. Dzięki wegańskim formułom składającym się w 87% ze składników pochodzenia naturalnego, techniki Issey Miyake nie tylko przekształca i wzmacniają naturę, ale także podnosi jej czystą, autentyczną formę. 

Marie Salamagne - perfumiarka Firmenich, starannie dopracowała każdy aspekt tych składników, aby uwolnić całą ich moc i piękno oraz wywołać głęboką reakcję emocjonalną. Ten nacisk na naturę znalazł również odzwierciedlenie w projekcie flakonu, z kultowymi flakonami Eaux d’Issey, teraz zwieńczonymi nakrętkami wykonanymi w 100% z drewna, co zapewnia przyjemne, wyjątkowe doznania sensoryczne.


Charakterystyczny projekt opakowania również został odświeżony, aby był bardziej przyjazny dla środowiska. Butelka jest teraz wykonana w 20% ze szkła pochodzącego z recyklingu, a korek jest wykonany w całości z naturalnego drewna, bez żadnych plastikowych elementów. Co więcej, samo to drewno pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Dzięki temu wyborowi ryzyko zanieczyszczenia mórz zmniejsza się o 99%, a zużycie wody podczas produkcji również spada o ponad 95%. Nie wspominając już o tym, że w procesie zużywa się znacznie mniej energii (o 70% mniej w przypadku wersji damskiej), co skutkuje redukcją emisji gazów cieplarnianych (o 79% mniej w przypadku wersji damskiej).

 Kreatywna, ale technicznie przenikliwa innowacja, która została opatentowana przez dom mody. Natura jest piękna, a Issey Miyake stara się ją celebrować i chronić w całej okazałości.


Promienny symbol powrotu słonecznych dni, piwonie mają niezrównany urok. Niestety ich zachwycającego zapachu nie można wydobyć bezpośrednio z kwiatu. Ale perfumiarka Marie Salamagne zamieniła nawet tę przeszkodę w okazję do odtworzenia mieszanki, która naśladowałaby ich żywy blask i kolorowe płatki. 

Rezultatem jest naturalnie kwiatowy i oczywiście wodny! Aromatyczny powiew wiosny z unikalną mieszanką piwonii wykonaną w całości z naturalnych składników, takich jak róża i gruszka. Białe maliny dodają rozkosznie soczystego i psotnego akcentu bukietowi, który jest osadzony w bazie z drzewa cedrowego, która wzmacnia i uzupełnia tren zapachowy.


Od trzydziestu lat, perfumy Issey Miyake celebrują naturę we wszystkich jej formach i przejawach. Tę bezwarunkową miłość do przyrody można teraz dostrzec w zaangażowaniu w konkretne działania na rzecz jej ochrony. Ponieważ nowy zapach L’Eau d’Issey Pivoine stanowi specjalną odę do żywiołów, marka zdecydowała się zintensyfikować wysiłki na rzecz zapewnienia zrównoważonego rozwoju linii. W rezultacie L’Eau d’Issey Pivoine składa się w 87% ze składników pochodzenia naturalnego. 

Składniki te są pozyskiwane wyłącznie w sposób zgodny z zasadami sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnie zbierane. Na przykład korzeń wetiweru pochodzi z małej farmy na Haiti, gdzie jest ekstrahowany po 12-miesięcznym okresie wzrostu w taki sposób, aby resztki pożniwne można było przesadzić do gleby na następne zbiory. Perfumy są nie tylko wegańskie, ale również stabilizatory zapachu użyte w kompozycjach zawierają wyłącznie niekontrowersyjne składniki.


W tej ekskluzywnej kolekcji Issey Miyake podkreśla swoje zaangażowanie w elementy, które ponownie pojawiają się jako ambasadorzy czystej, krystalicznej i oszczędnej kampanii. Zanurzone w wodzie piwonia i wetyweria wydają się być gotowe do nasycenia jej silnymi, uduchowionymi aromatami. Delikatne fale przepływają przez wodę, są chłodne i spokojne, gdy elementy subtelnie uwalniają swoje właściwości, aby ją ożywić. 

Delikatne płatki piwonii są wzmocnione, a każda nić wetiweru jest zarysowana: natura budzi się do życia, bardziej żywa niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście flakon - wykonany jest głównie z materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł, które są hołdem dla natury - łączą się z żywiołami, aby stworzyć kompozycje, które tryskają zmysłową rozkoszą.


/materiał reklamowy dla marki Issey Miyake/