środa, marca 02, 2022

S.O.S dla dłoni i paznokci czyli kosmetyki Mavala

Masz wiecznie suche i wrażliwe dłonie? Ja mam praktycznie przez cały rok i nigdy nie rozstaję się z kremem do rąk. Smaruję nim dłonie zarówno na noc oraz kilka razy w ciągu dnia. Mikroflora rąk jest na to szczególnie narażona. Ręce cierpią każdego dnia (przez ciągłe mycie, częste dezynfekowanie czy używanie artykułów gospodar-stwa domowego bez rękawiczek ochronnych), przez co skóra wysycha, staje się zaczerwieniona, szorstka i zaczyna wykazywać oznaki starzenia.


Mavala - Prebiotyczny krem do rąk dostarcza niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać zbalansowaną różnorodność mikroflory skórnej dzięki naturalnym prebiotykom, będącym połączeniem jogurtu i inuliny pochodzącej z cykorii. Zapobiegający wysuszeniu skóry kompleks glucydowy, masłoshea oraz olej bawełniany, mające działanie odżywczo-ochronne i uzupełniają działanie prebiotyczne.

Delikatna, lekka i subtelnie pachnąca konsystencja tej specjalistycznej pielęgnacji łagodzi uczucie ściąg-nięcia skóry i zmniejsza zaczerwienienie, zapewniając natychmiastowy komfort nawet najbardziej delikatnym i wrażliwym dłoniom. Dłonie już po aplikacji kremu stają się znowu miękkie, gładkie, idealnie nawilżone i chronione zbalansowaną mikroflorą oraz wzmocnioną barierą skórną!


Krem zawiera naturalne prebiotyki, będące połączeniem jogurtu i inuliny pochodzącej z cykorii, aby utrzymać zbalansowaną różnorodność mikrobioty skóry. Znajdziecie w nim także zapobiegający wysuszeniu skóry kompleks glucydowy, odżywcze i ochronne lipidy: masło shea i olej bawełniany, połączenie humektantów - w celu utrzymania nawilżenia, alantoinę kojąca skórę, kompleks emulgatorów pochodzenia roślinnego  wspierające utrzymanie nawilżenia oraz naturalną witaminę E.


Natomiast jeśli borykacie się z tak wstydliwą przypadłością, jaką jest grzybica paznokci, to Mavala ma w swojej ofercie specjalny preparat do leczenia grzybicy. Grzybica paznokci to infekcja paznokci wywołana przez mikroskopijne grzyby. Rozmnażają się one w gorących, ciemnych i wilgotnych miejscach (np. buty) i są zasilane keratyną - głównym składnikiem paznokci. Mogą powodować przebarwienia (paznokcie stają się białe, żółte), łamią się, a nawet łuszczą (onycholiza). 

Ta infekcja jest zaraźliwa, a niektóre stany mogą zwiększać ryzyko zakażenia, takie jak uszkodzone paznokcie, nadmierne pocenie się, stopy zawsze uwięzione w słabo wentylowanych butach, uprawianie sportu na basenach lub boso. 


Mavala MAVAMed Fungal Nail Solution to wyrób medyczny, który leczy grzybice paznokci. Zawarty w nim kompleks „Instant Killer”, w ciągu kilku sekund zatrzymuje rozwój grzyba, zapobiegając rozprzestrzenianiu się na inne paznokcie. Składa się z olejku z drzewa herbacianego (hamuje rozwój nici grzybiczych), mieszanki olejków eterycznych - lawendowego i eukaliptusowego - oraz kwasu mlekowego (obniża pH paznokci, tworząc tym samym niekorzystne środowisko dla rozwoju grzybicy) oraz mocznika (pozwala na aktywną składniki, które lepiej wnikają w płytkę paznokcia).


Wszystkie produkty Mavala oraz Mavala MAVAMed kupicie w perfumeriach Douglas stacjonarnie oraz online. W ofercie Mavala znajdziecie także klasyczne lakiery do paznokci, odżywki, specjalistyczne preparaty na różne dolegliwości i zestawy pielęgnacyjne do dłoni i paznokci. 

*paczka PR