wtorek, sierpnia 10, 2021

Maska, która leczy włosy w 4 minuty czyli K18 leave-in molecular hair mask

K18 Hair to całkowicie nowa kategoria produktów do włosów, która wykorzystuje pielęgnację biomimetyczną - czyli taką, która odwraca zniszczenia włosów spowodowane rozjaśnianiem, farbowaniem, stylizacją cieplną, a jednocześnie odbudowuje pojedyncze włókna włosów - na zupełnie nowym poziomie - molekularnym. 


Nauka jest skomplikowana, aby pielęgnacja włosów nie musiała taka być - to dewiza marki K18.

Do tej pory, produkty do pielęgnacji włosów wyłącznie maskowały zniszczenia na włosach - pokrywając je olejkami zapewniającymi sztuczne nawilżenie i blask. Kuracje regenerujące działały jak wewnętrzny "klej" do włosów - silny, ale nietrwały. W większości, te produkty mogły jedynie zaoferować czasową regenerację, ale nie działały na prawdziwy problem występujący we włosie. 

Przełomowym odkryciem w odbudowie włosów jest tzw. Peptyd K18Peptide. Składnik ten został opatentowany po skanowaniu i analizie 1242 dekapeptydów, które tworzą cały genom ludzkiej odmiany proteiny keratyny. Po ponad dekadzie badań, została odkryta unikalna sekwencja aminokwasów, która jest w stanie przywrócić zniszczone włosy do ich zdrowego i oryginalnego stanu. 

Brzmi to niesamowicie, prawda? Bo przecież każdy z nas marzy o zdrowych i pięknych włosach i nieustająco dąży do uzyskania efektu zdrowych i pięknych włosów - no właśnie - do tej pory był to wyłącznie efekt - teraz, z K18 Hair Mask - staje się on rzeczywistością.

Maska K18 to progresywna kuracja odbudowująca przeznaczona do każdego typu włosów. Zawarty w niej, opatentowany bioaktywny peptyd, który jest głównym składnikiem maski - wzmacnia i poprawia elastyczność włosów, a jednocześnie odwraca zniszczenia powstałe w wyniku zabiegów chemicznych, termicznych oraz uszkodzeń mechanicznych. 

Maska K18 leave-in molecular hair mask regeneruje włosy od środka i na zewnątrz, przywraca siłę, naturalny blask i elastyczność, zapobiega dalszemu łamaniu się i rozdwajaniu włosów. 

Jak stosować maskę K18?

Maskę stosujemy na wilgotne, umyte wyłącznie szamponem i dobrze wysuszone ręcznikiem włosy. Nakładamy jedną pompkę maski - dodaj więcej, w zależności od długości, gęstości i kondycji włosów. Ja, na swoje krótkie włosy stosuję wyłącznie jedną pompkę maski. Maskę K18 wmasowujemy we włosy - od nasady aż po końce. Przed rozpoczęciem stylizacji, maskę pozostawiamy na włosach przez 4 minuty. Maski K18 nie spłukujemy z włosów. 

Bardzo sceptycznie podchodzę do każdego nowego kosmetyku, który ma za zadanie odbudować włosy, bo wiem, że ich działanie jest tylko pozorne. Ale tutaj faktycznie dzieję się magia. Włosy po wystylizowaniu stają się niezwykle miękkie, mięsiste i gładkie jak jedwab. Ja mawiam na ten efekt - są jak masło - idealnie się rozczesują, są gładkie, nie elektryzują się i nie puszą. Od razu czuć w nich siłę i witalność, jakby dosłownie dostały drugie życie. 


Co ważne, K18 Hair Mask jest całkowicie wegańska, nie jest testowana na zwierzętach oraz posiada bezpieczną formułę do włosów farbowanych. Nie zawiera: parabenów, siarczanów, silikonów, ftalanów, formaldehydu i sztucznych barwników.

Maskę K18 możecie kupić w dwóch pojemnościach - małej tubce 5 ml, która starczyła mi na 4 zastosowania oraz opakowaniu 50 ml. Warto kupić najpierw małe opakowanie, aby przekonać się o jej niezwykłym działaniu. Potem, polecam zakup pełnowymiarowego opakowania. Wyłącznym dystrybutorem maski K18 jest firma AM Premium Distrubution i możecie ją kupić w oficjalnym sklepie internetowym marki www.hair2go.pl