sobota, kwietnia 24, 2021

Trussardi czyli zapach nowych kobiecych możliwości

Współczesna kobieta musi być „nowa i świadoma swojej podmiotowości”: wyemancypowana, wolna, silna, niezależna; ma zawsze panować nad sytuacją i kontrolować swoje życie. W oparciu o te podstawowe ideały nowoczesnej kobiecości marka Trussardi Parfums stworzyła nowy klasyk sztuki perfumiarskiej - produkt obdarzony autentyczną tożsamością, która definiuje markę pod znakiem charta. Nowy zapach dla kobiet podniósł rangę opakowania. Przeobraził je w obiekt luksusowego włoskiego wzornictwa, charakteryzujący się dbałością o szczegóły, co jest istotą DNA i tradycji marki Trussardi.


Trussardi to pierwsze perfumy Domu Trussardi przeznaczone dla nowych kobiet, które wiedzą, jak połączyć etykę z estetyką i umiłowaniem sprawiedliwości oraz piękna. Są pełne determinacji, aby zawsze kierować swoim losem i potrafią przekazać to przesłanie przyszłym pokoleniom. Zapach dla kobiet stworzony przez kobiety. Julie Massé i Violaine Collas to niezwykle utalentowane wschodzące gwiazdy słynnego domu perfumeryjnego Mane. Kreatorki pracowały nad tym projektem, podążając podwójną drogą: nowego feminizmu oraz zamiłowania do stylu i elegancji.


W nutach głowy świeżość włoskiego akordu i kompozycji włoskiej mandarynki łączy się z promienną słodyczą neroli. W nutach serca prosta, krzepka lawenda (tradycyjnie stosowana w zapachach męskich) splata się z ekscytującym duetem hipnotyzujących nut jaśminu i białej dalii. Kompozycję dopełniają aksamitne nuty głębi, otwierające się akordami zamszu (DNA marki) i doskonale uwydatniające akordy fiołka. Całość wieńczy olejek eteryczny paczuli.

PIRAMIDA ZAPACHOWA

JESTEM ŚMIAŁA I WOLNA
neroli, włoska mandarynka, akord włoski
JESTEM ODWAŻNA I DUMNA
lawenda, absolut jaśminu, akord białej dalii
JESTEM KOBIECA I HIPNOTYZUJĄCA
akord zamszowy, akord fiołka, paczula


Jest autentycznym dziełem współczesnego włoskiego wzornictwa! Jego doskonały cylindryczny kształt przywodzi na myśl wyrafinowany krój kolumnowych sukienek z lat 70., kiedy narodził się ruch wyzwolenia kobiet. Przypomina również elegancki obiekt designerski z magicznego okresu Memphis, kreatywnej pracowni Mendiniego i Sottsassa. Tę ideę odzwierciedla również motyw pasków w górnej części flakonu. Na cokole wypisano czarnymi literami nazwę zapachu: Trussardi


Wewnątrz flakonu migocze różowocielisty płyn. Taki odcień przybierają skóra i kobiece marzenia. W połowie naczynia zaczyna się ornament z kryjących różowych oraz błyszczących czarnych i białych pasków, zakończony złotą metalową opaską. Całość wieńczy korek w różowocielistym kolorze, wykończony złotym metalem. Jego wierzchołek, wykonany ze skóry bio produkowanej z włókien roślinnych, ozdobiono termodrukowanym emblematem charta.


Flakon jest autentycznym dziełem współczesnego włoskiego wzornictwa! Jego doskonały cylindryczny kształt przywodzi na myśl wyrafinowany krój kolumnowych sukienek z lat 70., kiedy narodził się ruch wyzwolenia kobiet. Przypomina również elegancki obiekt designerski z magicznego okresu Memphis, kreatywnej pracowni Mendiniego i Sottsassa. Tę ideę odzwierciedla również motyw pasków w górnej części flakonu. Na cokole wypisano czarnymi literami nazwę zapachu: Trussardi. 

Wewnątrz flakonu migocze różowocielisty płyn. Taki odcień przybierają skóra i kobiece marzenia. W połowie naczynia zaczyna się ornament z kryjących różowych oraz błyszczących czarnych i białych pasków, zakończony złotą metalową opaską. Całość wieńczy korek w różowocielistym kolorze, wykończony złotym metalem. Jego wierzchołek, wykonany ze skóry bio produkowanej z włókien roślinnych, ozdobiono termodrukowanym emblematem charta.

Pudełeczko ma kształt eleganckiego walca. Wykonano je z tektury pochodzącej z recyklingu, posiadającej certyfikat FSC. Opakowanie zewnętrzne odzwierciedla w większej skali wyrafinowaną współczesną elegancję flakonu dzięki barwnym paskom w kolorach bieli, róży, czerni i złota. Ta kolorystyka jest typowa dla nowego oblicza feminizmu, który nie odrzuca kobiecości. Nad białym cokołem przebiegają kolejno pas różowocielisty i lśniący czarny. W środkowej białej części widnieje nazwa „Trussardi” wypisana czarnymi literami i obramowana dwoma złotymi paskami.


Skoro nowa kobieta marki Trussardi jest tak nowoczesna i głęboko świadoma potrzeb współczesnego świata, to musi również myśleć proekologicznie. Kreatywne i produkcyjne zaangażowanie skoncentrowano zatem przede wszystkim na znalezieniu takich partnerów, którym przyświeca ten sam cel: ekokompatybilność.

Dlatego wybrany producent szkła stosuje technologię produkcji, która zmniejsza zużycie wody o 55%, emisję tlenku azotu i dwutlenku węgla o 30%, a emisję cząstek stałych o 35%. Flakon i opakowanie zewnętrzne również są zgodne z tą dewizą: wybrano takich partnerów produkcyjnych, którzy opracowują i produkują artykuły ekologiczne. Na przykład część korka wykonana jest z biologicznego polipropylenu produkowanego w dużej mierze z zasobów odnawialnych. Górna część natomiast zrobiona jest z ekologicznej skóry produkowanej z włókien pochodzących z przemysłowego przetwarzania produktów roślinnych – w tym przypadku jabłek. 


Eleganckie pudełko w kształcie walca wykonano z kartonu, który posiada certyfikat FSC. Ozdobiono je farbą na bazie wody zamiast związków chemicznych. „Zielone Nastawienie” było także wartością nadrzędną przy doborze składników użytych w kompozycji zapachu. Firma Mane, producent perfum i partner projektu, opracowała ekologiczne narzędzie o nazwie Green MotionTM, które służy do oceny wpływu składników na zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko. Metoda ta pozwala ocenić każdy składnik i przydziela mu Zieloną Punktację. 

Nie jest to pierwszy ekologiczny projekt Trussardi, ponieważ już od pewnego czasu marka rozwija współpracę partnerską z plantatorami, którzy produkują w sposób zrównoważony takie surowce jak wanilia, geranium i wetiwer na Madagaskarze, mirrę w Namibii i pieprz Timur w Nepalu, pomagając w ten sposób jednocześnie lokalnym społecznościom.


Zapach Trussardi miał swoją premierę w kwietniu br., a możecie go kupić wyłącznie w perfumeriach Douglas: Eau de Parfum 30 ml Natural Spray 30 ml Cena: 249 zł; Eau de Parfum 30 ml Natural Spray 60 ml Cena: 369 zł, Eau de Parfum 30 ml Natural Spray 90 ml Cena: 429 zł.