wtorek, lutego 02, 2021

Oda do nocy czyli Sisley Paris Izia La Nuit

Sisley Paris Izia La Nuit to oda do nocy, niczym druga randka, nadaje nowej, zwiększonej intensywności Izi, stworzonej w 2017 roku przez Isabelle d’Ornano. To hołd dla wyjątkowej, tajemniczej róży, która rośnie w Jej ogrodzie i kwitnie krótko tylko raz w roku. Zamiłowanie Isabelle d’Ornano do tego kwiatu oraz jego niespotykanych, oryginalnych nut zapachowych tworzy fundament dla Izi, świeżego, świetlistego, kwiatowego i kobiecego zapachu, stworzonego wokół charakterystycznej woni bukietu róż, który został precyzyjnie i kunsztownie odtworzony przez kreatorkę zapachów Amandine Clerc-Marie.


Kilka lat później róża Izia uwalnia nową sensualność, rozwija emocjonalne doznania dzięki nowemu, uzależniającemu zapachowi o nutach kwiatowych, drzewnych i szyprowych.

Chociaż wciąż równie intensywnie kwiatowy, Izia La Nuit to zapach otulony w nuty drzewne, skórzane oraz szczyptę wanilii. Skomponowany z najlepszych esencji, zaprasza do przeżycia emocji zachwytu, spełnienia i spokoju, doświadczanych podczas miłosnych podróży.


Jak spotkanie, które pobudza nieświadomość i ożywia zmysły, te świetliste, głębokie i zmysłowe nuty zapachowe stwarzają oszałamiające wrażenie, które w miarę jak zapach rozwija się, ewoluuje i przekształca z czasem, przywołują na myśl metaforę licznych aspektów miłości.

Pierwsze nuty są świeże i ekscytujące: w nucie głowy, Bergamotka łączy się ze słodko-owocowymi nutami Mandarynki i soczystej Czarnej Porzeczki. Niezwykłość Kardamonu nadaje temu świeżemu i pełnemu barw początkowi charakter korzenno-drzewny.


W tętniących nutach serca róża Izia wydaje się być bardziej promienna niż kiedykolwiek, dzięki świetlistym, lśniącym nutom Frezji i Magnolii.

Wyrafinowany duet Labdanum i Paczuli nadaje skórzany akcent Mchowi Dębowemu, zawartemu w zapachu, który dopełnia nowoczesną, szyprową strukturę Izia La Nuit. Delikatny Ambrox uwalnia ciepłe, eleganckie, intensywne aromaty, a szczypta drzewnej, mlecznej Wanilii zamyka kompozycję, intensyfikując i wydłużając ślad zapachu.


Sisley Paris powraca do flakonu, zaprojektowanego dla Izi w 2017 roku przez polskiego rzeźbiarza, Bronisława Krzysztofa. Eleganckie, szlachetne szkło pokryte jest głębokim, tajemniczym, połyskującym czarnym lakierem, kontrastującym z delikatnym złotym woalem, który ukazuje świetlisty charakter zapachu. 


Nazwa, Izia La Nuit, została napisana ręcznie przez Isabelle d’Ornano i zawiera słowo Izia – zdrobnienie imienia Izabela w języku polskim – co nadaje zapachowi niezwykle osobisty, intymny charakter. Nazwa ta jest wygrawerowana na złotym płatku, umieszczonym na granatowym opakowaniu, ozdobionym gwiazdami.

Wnętrze opakowania ujawnia surrealistyczny kolaż brytyjskiej artystki Quentin Jones, która interpretuje ideę patrzenia mozaiką oczu, które wypełniają etui wraz ze złotymi kropkami.


W filmie Izia La Nuit występuje Sonia Vasena, siostrzenica Isabelle d’Ornano, będąca doskonałym wcieleniem kobiety Sisley Paris. Interpretuje różne aspekty zapachu poprzez alegorię miłości. Tak jak miłość jest emocjonalnym doświadczeniem, które toczy się własnym torem, tak odkrywanie perfum również może następować w różnych etapach: ekscytacja, zachwyt, rozkwit, spełnienie, wieczność. Sisley Paris Izia La Nuit to spotkanie olfaktoryczne złożone ze wszystkich tych emocji.


To więcej niż zapach, miejsce czy czas - Izia La Nuit to podróż, doświadczenie, odkrycie. Ożywcze i ekscytujące wprowadzenie niczym turbulencje. W tym niezwykle tajemniczym zapachu, głęboka noc odsłania entuzjazm obietnicy. A jego olśniewające zakończenie jest niczym leniwy, wieczny uścisk, którego ucieleśnieniem jest zmysłowy, drzewny ślad zapachu. Izia La Nuit to wyznanie miłości.