wtorek, września 01, 2020

W trosce o środowisko naturalne czyli Biotherm Water Lovers

Biotherm od lat dba o skórę kobiet, ale także i o środowisko naturalne. Minimalizacja wpływu produktów Biotherm leży w sercu tej marki już od momentu jej założenia w 1952 roku. Po raz pierwszy, w 2012 roku Biotherm wzmocniło swoje działania w tym zakresie, inicjując program WATER LOVERS. Celem tego programu jest ochrona życia morskiego oraz budowanie świadomości zrównoważonego rozwoju. 


W ramach programu WATER LOVERS, marka Biotherm wspiera liczne fundacje i ekspertów zajmujących się ochroną oceanów. Pracuje także nad nowymi technologiami, które pozwalają tworzyć produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Działania skupiają się także wokół ochrony zamieszkującego oceany fitoplanktonu, ponieważ ponad połowa tlenu produkowanego na naszej planecie pochodzi własnie z niego. 

Misją programu WATER LOVERS jest inspirowanie pozytywnych zmian w branży kosmetycznej poprzez opracowywanie innowacyjnych procesów ochrony oceanów, które dostarczają ponad 50% tlenu wytwarzanego na Ziemi. W pierwszej kolejności marka Biotherm chciała wprowadzić zmiany, zobowiązując się do zerowego negatywnego wpływu na zasoby wody do 2025 roku.


Jednak ten ekosystem jest równie wrażliwy jak i niezbędny. Obecnie jest zagrożony przez zanieczyszczenie oceanów tworzywami sztucznymi, zmianami środowiskowymi i klimatycznymi. Jako, że woda jest sercem DNA marki Biotherm, jest również sercem wszystkich jej produktów, a zwłaszcza flagowego składnika - Life Plankton. 


Innym ważnym elementem zaangażowania marki jest to, że jej formuły chronią zasoby wodne - jest to wymóg każdego nowego produktu wprowadzanego na rynek przez Biotherm. Dzięki wsparciu naukowców, marka jest w stanie zminimalizować wpływ swoich formuł na środowisko.

Aby nadal łagodzić ten wpływ, Biotherm wykorzystuje materiały z recyklingu tak często, jak to możliwe i na każdym etapie cyklu życia swoich produktów - od pakowania po dystrybucję i punkty sprzedaży. W tym roku aż 100% plastiku PET używanego w jej produktach będzie pochodzić z recyklingu. A to dopiero początek.


Bestsellerowy produkt Biotherm Aquasource czerpie właśnie z bogactwa naturalnego. Produkt posiada niezwykłą formułę, która odpowiada aż 5000 litrom wody w Life Plankton, która została skoncentrowana w jednym słoiczku. Aquasource jest produktem pielęgnacyjnym nowej generacji, który pozwala skórze olśniewać naturalną młodością. Wyjątkowy żel-krem Aquasource Gel firmy Biotherm został wzbogacony o wodę komórkową z czystego planktonu termalnego, która łagodzi podrażnienia oraz intensywnie pobudza regenerację. Dodatkowo, zawarty w nim ekstrakt z alg - mannoza wnika w głębokie warstwy skóry i zapewnia jej długotrwałe i optymalne nawilżenie nawet przez 24 godziny. 


Biotherm Aquasource Gel przyśpiesza naturalny proces odnowy skóry, spowalnia proces starzenia i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak stres czy zanieczyszczenia, oraz powstawaniem wolnych rodników. Aquasource Gel to żel-krem, który nadaje skórze miękkości, gładkości i blasku. Dzięki niemu twoja skóra wygląda na zdrowszą i rozświetloną. Koji podrażnienia, nie zawiera parabenów, a jego bogata formuła przyjemnie rozprowadza się po twarzy i reguluje wydzielanie sebum. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry - skóry normalnej, mieszanej, jak i wrażliwej. Stymulujący aromat cytrusowy oraz właściwości wygładzające sprawiają, że czujesz się świeżo, a twoja skóra jest widocznie wygładzona.


Teraz i my możemy się przyczynić do poprawy naszego środowiska naturalnego nie tylko poprzez kupowanie i stosowanie kosmetyków Biotherm, ale również poprzez świadome dbanie o to, aby po wizycie na plaży nie zostawiać na niej śmieci - doskonałe są jednorazowe, ekologiczne torby na śmieci wielorazowego użytku, które potem możemy schować do poręcznego woreczka. Zostańmy zatem Water Lovers i dbajmy o naszą planetę i środowisko naturalne, dzięki któremu żyjemy.