środa, sierpnia 26, 2020

Śmiałe, unikalne ale przystępne cenowo czyli niszowe zapachy Le Couvent

Le Couvent des Minimes, czyli Zakon Minimitów, został założony w 1614 roku na południu Francji, w regionie Haute-Provence. Zanim stał się ważnym obiektem historycznym mieszkał w nim nadworny botanik Ludwika XIV - Louis Feuillée. Podczas podróży po świecie Feuillée odkrywał niezwykłe gatunki roślin, które dziś stały się inspiracją dla stworzenia unikalnej, luksusowej, a przy tym cenowo dostępnej kolekcji w 100% wegańskich perfum opartych na szlachetnych, rzadkich i naturalnych składnikach. W 2017 roku marka Le Couvent została kupiona przez Laboratoires Filorga, aby następnie przejść całkowitą metamorfozę i w lipcu 2018 roku na powrót trafić do francuskich perfumerii.


Ogrody Le Couvent des Minimes kuszą wędrówką po zapachach, które odkrywają przed nami swoje naturalne sekrety. Cytrynowce, drzewka pomarańczowe i róże walczą o to, kto pierwszy ma przywitać zwiedzających - wystarczy przystanąć na chwilę, by podbiły nasze serca. O tych niezwykłych ogrodach opowiadają botaniczne wody kolońskie Le Couvent des Minimes na bazie kwiatowych esencji, roślinnych naparów i koncentratów.

Le Couvent des Minimes to pełna kolekcja produktów opartych o unikalne zapachy: 
 • NIEZWYKŁE PERFUMY przywołują atmosferę legendarnych portów, do których zawitał Louis Feuillée;
 • BOTANICZNE WODY KOLOŃSKIE o intensywnych zapachach opowiadają historię ogrodów w położonym na południu Francji klasztorze Le Couvent des Minimes;
 • LINIA ZAPACHÓW DO WNĘTRZ odwołuje się do wyjątkowych wystrojów komnat na dworze królewskim w Wersalu;
 • LINIA PIELĘGNACYJNA DO TWARZY I CIAŁA inspirowana bogatymi, pradawnymi recepturami, przekazywanymi w Le Couvent des Minimes z pokolenia na pokolenie.


Zapachy Le Couvent pozwalają na spędzenie każdego dnia w innym ogrodzie na południu Francji i zawierają do 98% składników pochodzenia naturalnego. Są w 100% wegańskie i wyprodukowane w słynnym Grasse we Francji.

Twórcom marki bliska jest wizja przyszłości, która odbiega od „mainstreamowych” norm. Oferując śmiałe, unikalne i przystępne cenowo produkty, marka Le Couvent ustala nową definicję luksusu. Już od kilku lat niszowi producenci perfum proponują spersonalizowaną ofertę i wysokiej jakości linie zapachowe. Ich propozycje ograniczają się jednak do elitarnego konsumenta i pojawiają się w uprzywilejowanych miejscach, dostępnych jedynie niewielu.


Le Couvent de Minimes AQUA NYMPHAE to moment zadumy w Ogrodzie Wodnych Trzcin, gdzie czas się zatrzymał, niczym podczas snu w cieniu majestatycznych drzew. Gdy wiatr delikatnie zawieje, świeży zapach wodnych trzcin łączy się z drzewnymi nutami papirusa:
 • nuta głowy: esencja z argentyńskiej cytryny;
 • nuta serca: wyciąg z wodnych trzcin;
 • nuta podstawowa: papirus, czarny pieprz.


Botaniczny zapach Le Couvent de Minimes AQUA MYSTERI, w którym łączą się: esencje grejpfruta, kamfory i kwiatu pomarańczy zwany jest nie bez kozery Ogrodem Kwitnących Drzewek Pomarańczowych. Jest słodki i orzeźwiający, w którym zapach grejpfruta i pomarańczy połączony jest z ciepłem drzewa cedrowego i oznacza przechadzkę po usianym kwiatami gaju pomarańczowym klasztoru Le Couvent des Minimes:
 • nuta głowy: grejpfrut, kamfora
 • nuta serca: esencja z kwiatu pomarańczy
 • nuta podstawowa: drzewo cedrowe


Kolekcja Le Couvent Eaux de Parfum Singulières ilustruje charyzmatyczne postaci pięciu zwierząt. Le Couvent czerpie w niej inspirację z portretów baśniowej fauny, aby opowiedzieć olfaktoryczne historie, które oddają ruch i naturę zwierząt. Pod kierownictwem Jean-Claude’a Elleny, jednego z największych mistrzów perfumeryjnych na świecie.

Naturalne surowce wybrane ze względu na intensywność i swoistą sygnaturę zostały umiejętnie ze sobą połączone, aby nadać zapachom czystość - z jednej strony delikatną, ale i intensywną - oraz oddać zachwycający obraz zwierzęcych osobowości.


Gdzieś w bezkresnym, z rzadka porośniętym roślinnością stepie rysuje się w oddali kobieca sylwetka. To skacząca z gracją Antylopa wydaje się unosić nad ziemią, a uderzenia jej kopyt brzmią jak muzyka. W powietrzu unosi się wyrafinowana róża stulistna otulona delikatnym cedrowym drewnem. Lekka, owocowa nuta pąków czarnej porzeczki przypomina, że pod tą delikatną suknią kryje się pełne żaru wnętrze. Le Couvent SAÏGA to subtelna elegancja Antylopy.
 • nuta głowy: absolut z pąków czarnej porzeczki;
 • nuta serca: absolut z róży stulistnej;
 • nuta podstawy: esencja z cedru.


Pięć głównych cech Le Couvent to unikalne, niestandardowe kompozycje, rzadkie i szlachetne esencje, komponowanie zapachów zgodnie z tradycjami francuskiej Haute Parfumerie w 100% wegańskie formuły oraz przystępne ceny.