poniedziałek, marca 09, 2020

W poszukiwaniu młodości czyli Dr Irena Eris Prosystem Home Care Art of Lifting

Marki Dr Irena Eris chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z najstarszych i najbardziej znanych marek kosmetycznych od lat ciesząca się zaufaniem Polek. Dzięki realizacji idei holistycznego piękna, prezentuje całościowe podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Świat marki tworzą nie tylko doskonałej jakości, innowacyjne, skuteczne i bezpieczne luksusowe kosmetyki, ale także dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja, którą uosabiają Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris. 


Nadążając za tak modnym trendem kosmetyków profesjonalnych do stosowania w domu, laboratorium Dr Irena Eris  stworzyło serię Prosystem Home Care Art of Lifting. To pierwsza seria z autorskim kompleksem PCL-Lift-Up z innowacyjnym systemem wielowymiarowego wypełniania zmarszczek, liftingu oraz natychmiastowego bioremodelingu owalu twarzy. Do tego opakowania kosmetyków są niezwykle luksusowe - nie jest to ani plastik, tylko bardzo grube szkło przypominające w dotyku granit. 

Kluczowy składnik kompleksu - polikaprolakton, wypełniacz szeroko stosowany w medycynie estetycznej, skutecznie przywraca utraconą objętość, dając efekt wolumetrii twarzy. Jako silny biostymulator tkankowy, zapewnia jednocześnie przedłużone działanie odmładzające poprzez uruchomienie wielopoziomowych procesów odnowy, wpływających na rekonstrukcję struktur skóry. Kompleks, stymulując również dojrzewanie adipocytów, pobudza proces naturalnej syntezy podskórnej tkanki tłuszczowej, dając efekt tzw. lipofillingu zmarszczek.


W skład serii wchodzą 4 produkty: Wygładzający Krem Rewitalizujący do Twarzy na Dzień SPF 30, Zaawansowana Terapia Odbudowująca do Twarzy na Noc, Rozświetlające Serum Liftingujące do Twarzy na Dzień oraz Liftingujące serum odmładzające na okolice oczu na Dzień/Noc. Ja prezentuję trzy z kosmetyków z serii ART of LIFTING, które miałam okazję stosować. 

ART of LIFTING Wygładzający Krem Rewitalizujący do Twarzy na Dzień SPF 30. 
To pierwszy krem z autorskim kompleksem PCL-Lift-Up o innowacyjnym systemie wielowymiarowego wypełniania zmarszczek, liftingu oraz natychmiastowego bioremodelingu owalu twarzy. Kluczowy składnik kompleksu - polikaprolakton, skutecznie przywraca utraconą objętość, dając efekt wolumetrii twarzy. Jako silny biostymulator tkankowy, zapewnia jednocześnie przedłużone działanie odmładzające poprzez uruchomienie wielopoziomowych procesów odnowy, wpływających na rekonstrukcję struktur skóry. 


Efektem odbudowy sieci kolagenu jest radykalna korekta widocznych symptomów starzenia już po pierwszym zastosowaniu. Kompleks, stymulując również dojrzewanie adipocytów, pobudza proces naturalnej syntezy podskórnej tkanki tłuszczowej, dając efekt tzw. lipofillingu zmarszczek. Poprawę parametrów skóry wzmacnia nowatorski peptyd pozyskany z cennych nasion moringa, chroniąc skórę przed stresem oksydacyjnym oraz wykazując silne działanie anty-pollution.

Krem ma bardzo lekką konsystencję, która idealnie się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Wiem, że może nie powinnam tego robić, ale z uwagi na to, że nie lubię ciężkich konsystencji - kremy na dzień stosuję również i na noc. A ten krem idealnie się do tego nadaje. 


ART of LIFTING Rozświetlające Serum Liftingujące do Twarzy na Dzień
To silnie skoncentrowane serum o innowacyjnej technologii zainspirowanej osiągnięciami nowoczesnej medycyny estetycznej, które poprzez wielokierunkowe działanie anti-age, zapewniające kompleksową odnowę skóry. Dzięki zastosowaniu autorskiego kompleksu PCL-Lift-Up o przełomowym systemie wielowymiarowego wypełniania zmarszczek, gwarantuje natychmiastowe wygładzenie, rozświetlenie i wyraźne odmłodzenie skóry już po pierwszym zastosowaniu. Kluczowy składnik kompleksu - polikaprolakton, uznany wypełniacz szeroko stosowany w medycynie estetycznej, skutecznie przywraca utraconą objętość, dając efekt wolumetrii twarzy. Jednocześnie jako silny biostymulator syntezy kolagenu, prowadzi do radykalnej korekty widocznych symptomów starzenia.

Jestem wielką fanką wszelakich serum do twarzy - uwielbiam ich delikatną konsystencję i to, jak szybko widać efekty ich stosowania. To serum to zastrzyk nie tylko nawilżenia ale i odżywienia dla naszej skóry. Świetnie się wchłania i można jest nakładać na dzień - pod makijaż oraz na noc - pod ulubiony krem. 


Wysoką skuteczność działania serum wzmacnia Śnieżna Alga, kriofil, żyjący w niskiej arktycznej temperaturze, która w ramach adaptacji do ekstremalnych warunków życia wytwarza wyjątkowe molekuły przetrwania. Optymalizuje metabolizm komórkowy, prowadząc do aktywacji dwóch kluczowych procesów długowieczności: pobudzenie genu KLOTHO oraz regulatora energetycznego AMPK. Indukuje to tzw. proteiny młodości FOXO, co prowadzi do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych za redukcję zmarszczek i młody wygląd skóry.


ART of LIFTING Liftingujące serum odmładzające na okolice oczu na Dzień/Noc
Nowatorski preparat, dzięki podwójnej sile działania - przełomowej technologii zainspirowanej medycyną estetyczną i precyzyjnej formie aplikacji, zapewnia wielopoziomowe wypełnianie zmarszczek oraz natychmiastowy efekt liftingu delikatnej skóry wokół oczu. Unikalny kompleks PCL-Lift-Up, poza intensywnym działaniem odmładzającym, silnie stymuluje skórę do naturalnej regeneracji i zagęszczenia. Polikaprolakton, wypełniacz o udowodnionym naukowo i klinicznie, długofalowym działaniu anti-age, wyraźnie przywraca utraconą objętość i jednocześnie pobudza skórę do intensywnej produkcji kolagenu, co prowadzi do redukcji efektu tzw. „opadającej powieki”. Jednocześnie kompleks ten aktywuje dojrzewanie adipocytów przez co pobudza proces naturalnej syntezy podskórnej tkanki tłuszczowej, powodując lipofilling zmarszczek. 


Parametry skóry dodatkowo poprawia Śnieżna Alga, która stymulując kluczowe procesy młodości komórkowej, skutecznie pobudza fibroblast do syntezy włókien podporowych skóry. Stymulujący masaż wykonany przy pomocy specjalnego aplikatora z chłodzącą ceramiczną końcówką masującą, pobudza mikrokrążenie komórkowe, co sprzyja redukcji cieni pod oczami oraz zapewnia natychmiastowy efekt „wypoczętego oka”. Lubię kremy do oczu, które mają aplikatory do wykonywania masażu. Krem jest treściwy ale i delikatny. Nie podrażnia oczu, co dla mnie jest niezwykle ważne. A za pomocą wygodnej końcówki, możemy wykonywać masaż okolicy oczu, nie dotykając jej palcami. 

Kosmetyki z linii Dr Irena Eris Prosystem Home Care Art of Lifting można kupić wyłącznie w w sieci Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz w salonach Dr Irena Eris Beauty Partner.