czwartek, stycznia 23, 2020

Na niedoskonałości czyli Origins Clear Improvement Oil-Free Moisturizer with Bamboo Charcoal

Linia Clear Improvment od Origins jest chyba jedną z najbardziej znanych linii tej marki. Dodatkowo, jest dedykowana do skóry z niedoskonałościami nie tylko dla nastolatek ale i dla osób dojrzałych, których skóra jest zanieczyszczona, pełna zaskórników i pojawiających się krostek. Bez oczyszczających masek Clear Improvement nie wyobrażam sobie swojej cotygodniowej pielęgnacji a jakiś czas temu, seria została wzbogacona o lekki krem przeznaczony do skóry ze skłonnością do wyprysków. 


Origins Clear Improvement Oil-Free Moisturizer with Bamboo Charcoal - jego lekka formuła nawilżająca dostarcza, w miarę oczyszczania porów, beztłuszczowego nawilżenia. Stworzony specjalnie do podatnej na wypryski skóry beztłuszczowy płyn nawilżający zawiera 1% kwasu salicylowego, który łagodnie złuszcza martwe komórki naskórka i odblokowuje zatkane pory.


Krem Origins Clear Improvement Oil-Free Moisturizer with Bamboo Charcoal zawiera w swoim składzie:
  • kwas salicylowy – silny składnik stosowany często do wygładzania skóry,
  • węgiel bambusowy – zwany również ze względu na bardzo wartościowe i silne właściwości “czarnym diamentem” przybiera postać porowatego, drobnego proszku,
  • oczar – znany z właściwości ściągających,
  • mieszanka olejków esencjonalnych z rozmarynu, golterii, koniczyny i mięty odświeża zmysły.


Krem Origins Clear Improvement Oil-Free Moisturizer with Bamboo Charcoal ma bardzo lekką, żelową konsystencję i już niewielka jego ilość starcza nam do posmarowania twarzy. Gdy smarujemy nim skórę, czujemy w nim delikatne drobinki proszku z węgla bambusowego, dlatego też nie rekomenduję go pod makijaż - natomiast możemy z powodzeniem stosować go na dzień, gdy się nie malujemy. Po nałożeniu, skóra staje się lekko matowa, ale nie przesuszona. Pory są mniejsze a skóra mocno wygładzona. 


Stosowany regularnie - zmniejsza ilość wyprysków i zaskórników na skórze. Te, które już na niej są - znikają w dosłownie kilka dni, a nowe pojawiają się rzadziej. W połączeniu, ze stosowaną raz w tygodniu, jedną z maseczek Clear Improvment, daje faktycznie świetne rezultaty w walce z zanieczyszczoną skórą.