niedziela, września 01, 2019

Ochrona i regeneracja czyli Sisley Masque de Nuit Velours aux fleurs de Safran

Uczucie ściągnięcia, zaczerwienienie, dyskomfort i utrata blasku... to tylko niektóre symptomy pojawiające się u osób ze skórą suchą. Charakteryzuje się ona niedoborem lipidów i wody, co w konsekwencji powoduje zaburzenie jej bariery ochronnej. Jest bardziej wrażliwa i gorzej znosi negatywne działanie wiatru, zimna i zanieczyszczeń. W ciągu nocy należy ją koić, odżywiać, przywracać komfort oraz wspomagać jej samoodnowę, aby po przebudzeniu odzyskała komfort oraz miękkość.


Noc to nie tylko pora snu, ale także czas, w którym skóra rozpoczyna proces odnowy. W ciągu nocy uruchamiają się bowiem naturalne mechanizmy, które wspomagają nocną regenerację:
  • Nasilenie podziałów komórkowych prowadzące do lepszej odnowy naskórka i wspomagania jego regeneracji.
  • Pobudzenie mikrokrążenia wpływające na dotlenianie i odżywienie skóry, które pomaga w dostarczeniu energii potrzebnej do samoodnowy.
  • Redukcja wydzielania sebum, która pozwala skórze lepiej wchłaniać składniki aktywne zawarte w formułach pielęgnacyjnych.
Masque de Nuit Velours aux fleurs de Safran (Velvet Sleeping Mask with Saffron flowers) opracowano z myślą o wspomaganiu szybszej i bardziej intensywnej regeneracji w ciągu nocy oraz o wzmocnieniu procesu samoodnowy skóry. Przyjemność, komfort, łagodzenie, wyciszenie - ta luksusowa maska skrywa w sobie sekret wygładzonej, uwolnionej od stresu skóry. Ekstrakt z kwiatów szafranu - kluczowy, wyjątkowo łagodzący składnik aktywny uwalnia swoje pozytywne działanie w ciągu nocy i przynosi skórze całkowity komfort. Lekka, wygładzająca formuła otula skórę delikatnymi nutami miodu i kwiatów pomarańczy (w 100% naturalnego pochodzenia) nadaje jej łagodny zapach i koi zmysły. Muszę przyznać, że aplikacja tej maski to ogromna i czysta przyjemność - a jej subtelny zapach uspokaja po całym dniu i ułatwia zasypianie.


Sisley Velvet Sleeping Mask with Saffron flowers zabezpiecza skórę przed utratą lipidów i odwodnieniem, odpowiadając w ten sposób na potrzebę odżywienia i nawilżenia. Koktajl intensywnie działających składników aktywnych pochodzenia roślinnego (olejek makadamia, olejek z nasion bawełny, masło kokum oraz ekstrakt z konwalii z Japonii) momentalnie odżywia skórę i przywraca jej elastyczność oraz miękkość.


Formuła Masque de Nuit Velours zawiera roślinną glicerynę oraz Prowitaminę B5, które błyskawicznie gaszą pragnienie naszej skóry. Ekstrakt z alg Padina pavonica przywraca odpowiedni poziom wody zmagazynowanej w naskórku dla trwałego nawilżenia. Nawilżona i doskonale odżywiona skóra staje się piękniejsza oraz odczuwa większy komfort.Masque de Nuit Velours zawiera składniki o wysokim potencjale regeneracyjnym: masło shea i miód tymiankowy (nowy składnik aktywny marki Sisley), które działają w najbardziej odpowiednim czasie: w ciągu nocy. Po przebudzeniu skóra wygląda na zrewitalizowaną, wzmocnioną, bardziej odporną oraz gotową podjąć wyzwania kolejnego dnia.


Wiatr, zimno, stres -  wszystkie te czynniki mogą powodować okresowe przesuszenie skóry. Masque de Nuit Velours możemy również stosować jako maskę „S.O.S” aplikując obfitą warstwę na skórę twarzy i szyi dosłownie na 10 minut. Jej składniki aktywne stapiają się ze skórą dzięki aksamitnej konsystencji, która momentalnie nada uczucie intensywnego ukojenia.

OSTRZEŻENIE: występuje ryzyko uzależnienia. Nigdy już nic nie będzie takie same!