środa, marca 13, 2019

Zakręcona dziewczyna czyli Miu Miu Twist

Co robi współczesna dziewczyna we współczesnym świecie tak pełnym gry pozorów? Instynktownie odnajduje zakręcony wątek Twist i wyraża swój protest przeciwko doczesności i nudzie. Miu Miu Twist to zapach, w którym zderzają się składniki klasyczne i zaskakujące, wyrażające zarówno entuzjazm, jak i wyrafinowanie. Udowadniają one, że nie muszą się nawzajem wykluczać. Niezwykle przyjemny i zwiewny, bez cienia sztuczności, Miu Miu Twist wykracza poza upływający czas i przestrzeń.


Poprzez proces alchemiczny, w którym znajome elementy łączą się, by wywołać ekstatyczne doznania, Miu Miu Twist nie poddaje się w pełni rozkodowaniu. Jego odporność na zbyt łatwą interpretację to znak rozpoznawczy projektantki i twórczego umysłu Miuccii Prady. Pracując ramię w ramię, by stworzyć drugą formułę dla Miu Miu Parfums, Miuccia Prada i kreatorka zapachów Daniela Andrier podążają w ślad za duchem dziewczyny Miu Miu - bezpretensjonalnej intelektualistki: raczej speszonej niż znudzonej, by tchnąć w nią nową zaskakującą energię. Głęboki, lecz łagodny, układny i zarazem stymulujący - zapach Miu Miu Twist promienieje fascynującym blaskiem.


Na początku czujemy rozbłysk asertywnej nuty Vert de Bergamot i kwiatów jabłoni, które ustępują pełnej wyrazu głębi: drewna cedrowego i nowego ekskluzywnego akordu Różowej Ambry, stworzonego przez Danielę Andrier. Drzewny aromat przywodzi na myśl woń palonej trzciny przenikającej rześkie powietrze lub "miusicalowy" śmiech.


W kampanii reklamowej Miu Miu Twist wystąpiła w roli głównej Miuza - Elle Fanning, nowa twarz marki, która pojawiła się w roli modelki podczas pokazu Miu Miu Jesień-Zima 2018. Krótki film grupy artystycznej CANADA śledzi gorączkowe poczynania kobiety wcielającej się w różne role. W filmowych portretach Elle odgrywa główną rolę w serii fotograficznych winiet. Elle, wędrując przez różne studia i wcielając się w rozmaite postacie, bawi się słowami, zmienia rekwizyty i kostiumy, aranżowane w coś Miu: Miusic (muzyka), Miutant (mutant), Miustache (wąsy). Granie głównej roli w tylu fikcjach może wytracić z równowagi, ale nawet w najbardziej wydumanych fantazjach Elle potrafi odnaleźć swoją odrębną tożsamość. Jej groteskowe poszukiwania to sekwencja kosmicznych (i komicznych) fabuł wątku Twist, które współbrzmią z duchem Miu Miu.


Jeśli szukasz nowoczesnego, zabawnego i niepretensjonalnego zapachu, którym będziesz się bawić, to z pewnością Miu Miu Twist jest tym, czego pragniesz. Lekkość w połączeniu z trwałością oraz nietuzinkowe owocowo-kwiatowe nuty będą idealnie współgrać z naturą kobiety, która nadal ma w sobie coś z dziewczynki.