sobota, marca 02, 2019

KEVIN.MURPHY ratuje oceany

Czy wiecie, że KEVIN.MURPHY jest pierwszą marką kosmetyczną na świecie, która stworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanów? Od 2019 roku KEVIN.MURPHY wprowadzi na wszystkie rynki swojej dystrybucji opakowania wyprodukowane z materiałów z recyklingu oceanicznych śmieci (OWP). Co istotne, australijska marka celowo zrezygnowała z dwuletniej wyłączności na technologię przetwarzania OWP, tak aby inne marki mogły pójść jej śladem.
 

Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Proces rozkładu tworzyw sztucznych wynosi nawet do 1000 lat. W wodach oceanicznych znajduje się już ponad 5 bilionów kawałków odpadów syntetycznych. Każdej minuty do oceanu trafia tyle plastiku, ile jest w stanie pomieścić śmieciarka. To 60 ciężarówek pełnych śmieci w godzinę i aż 1 440 w ciągu doby. To przecież koszmar dla naszej planety.


Obecnie, tylko 9% tworzyw sztucznych poddawanych jest recyklingowi. Chcąc to zmienić, marka KEVIN.MURPHY opracuje nowe opakowania stworzone w 100% z odzyskanego z oceanów plastiku (Ocean Waste Plastic – OWP). Firma będzie pierwszą na świecie w branży kosmetycznej, która wdroży takie rozwiązanie. Butelki powstałe w procesie recyklingu odpadów oceanicznych zadebiutują w salonach na całym świecie w pierwszej połowie 2019 roku. Dzięki nowej polityce marka zapobiegnie produkcji kolejnych ton śmieci – według szacunków nawet około 360 ton rocznie.


To zmiana zainicjowana z myślą o przyszłości naszego środowiska. Zmiana, dzięki której staniemy się naprawdę przyjaźni dla Ziemi. Oczyścimy oceany dla dobra naszej planety i przyszłych pokoleń – mówi o inicjatywie sam Kevin Murphy, założyciel marki.  
Kampania ma w swoim założeniu nie tylko wpłynąć na zredukowanie światowej produkcji plastiku, ale także rozpocząć obejmujące całą branżę kosmetyczną rozmowy na temat źródła tego problemu – sposobu bezpiecznej utylizacji odpadów. Przemysł kosmetyczny jest bowiem jednym z czołowych producentów plastikowych opakowań.


KEVIN.MURPHY ma nadzieję zmienić panujące w branży standardy: wprowadzić pełną transparentność i otwartość na dzielenie się informacjami dotyczącymi przyjaznych dla środowiska procesów. Decyzją Prezesa Petera McDonalda, marka celowo zrezygnowała z dwuletniej wyłączności na technologię przetwarzania OWP właśnie po to, aby inne firmy mogły pójść jej śladem. 


Zobowiązanie do dbania o środowisko jest jednym z filarów KEVIN.MURPHY. Od początku istnienia marka korzysta z organicznych upraw i wykorzystuje surowce z naturalnych źródeł, dzięki czemu uzyskuje naturalnie najwyższą jakość swoich produktów. Najnowsza inicjatywa jest odzwierciedleniem niezmiennych wartości, jakie wyznaje firma i odpowiada na pilną potrzebę działania w celu ochrony oceanów i morskiej fauny i flory.

KEVIN.MURPHY to nie tylko doskonałe kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. To również świadomość tego, że stosując i kupując produkty KEVIN.MURPHY wspieramy tę szczytną akcję ratowania naszej planety. 


12 komentarzy:

 1. Lubię tą markę, ale o tej akcji nie słyszałam. Dobrze że napisałaś, warto wiedzieć uświadomić ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie dobrze wiedzieć takie rzeczy. Pozostałe marki powinny się dołaczyć

   Usuń
 2. Swietna akcja a na Kevina mam wielka ochote ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie ucieszyła ta inicjatywa bo od lat używam kosmetyków Kevin Murphy

   Usuń
 4. Chyba czas wypróbować tę markę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łuki - koniecznie. No i mają równiez świetne produkty do stylizacji

   Usuń
 5. KEVIN.MURPHY ma najlepszą, salonową pielęgnację włosów, bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Proszę nie linkować do swoich blogów oraz do zewnętrznych stron internetowych. Wszystkie komentarze zawierające linki będą usuwane.